Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 17. 07. 2020 12:02

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Biofyzika?

Ahojte.

Chcel by som študovať biofyziku. Problém je v tom, že som dostal k fyzike odpor, kvôli otrasnému učiteľovi na gymnáziu. Bol som však na deň otvorených dverí na fakulte a zaujali má tam výskumy, ktoré nám predstavili a ktoré tam robia.

Myslíte, že je reálne ísť to študovať, ak mám taký odpor k fyzike, že nepočítam ani príklad z matematiky s fyzikálnym znením? Ak to podľa vás má zmysel, poradili by ste mi nejakú literatúru, kde sa naučím fyziku od základov? (Ako študent základnej školy som z fyziky chodil po olympiádach a bol som úspečný a aj vďaka tomu som bol na zozname prijatých tretí na gymnázium. Chcel som ísť na gymko preto, že som chcel študovať buď učiteľstvo v kombinácii s fyzikou, prípadne s chémiou.)

Zatiaľ ďakujem.


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

#2 17. 07. 2020 16:20

LukasM
Příspěvky: 3274
Reputace:   193 
 

Re: Biofyzika?

↑ mukel:
Já jen abych si to ujasnil... Podívám se na historii tvých témat. Zatím jsi jich založil 29, z toho 28 se týká téhož. Namátkou:

2013 - "Chcel by som sa naučiť Matematickú analýzu od základov."

2014 - "Má zmysel ak si kúpim tieto (Feynmanovy) prednášky a začnem si ich čítať ak mám vo fyzike medzery?"
2014 - "nepoznate nejaku schopnu zbierku z matematickej analyzy"
2014 - "Existuje kniha, knihy, ktoré vysvetľujú od úplných základov celé poznanie matematiky?"

2015 - "FMFI UK alebo MUNI?"
2015 - "Ahojte, neviete niekto kde by sa dali nájsť prednášky z matematiky z MFF vo video podobe??"

2016 - "Rozhodujem sa nad studiom Informatiky na FI MUNI, FIT VUT v Brne, alebo CVUT FIT/FEL v Prahe"

2017 - "Stryko mi na studium matematiky odporucil ruske matematicke knihy, najlepsie od zakladnej skoly."
2017 - "Ahojte chysta sa niekto na CVUT FJFI tento rok? Mam tu nejakého spoluziaka?"

2018 - "Uvažujem nad tým, že pôjdem študovať na STU, FCHPT" "Išiel by som na Biotechnológiu, alebo CHI."

2019 - "Chcem sa naučiť celu chémiu, z dôvodu, že chcem ísť študovať biológiu."
2019 - "Uvažujem nad školou, so zameraním na Biológiu, prípadne učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov Biológia-Chémia."
2019 - "Chcem sa spýtať, či sa dá fyzika naučiť za 1 rok tak, aby som zvládol štúdium Biofyziky, ktoré sa bude konať na UPJŠ"
2019 - "Rád by som si podal znovu prihlášku, ale tentoraz už na informatiku" "Z informatiky som však nepopísaný list, takže toho veľa neviem."
2019 - "existuje/jú kniha/y, ktoré by mapovali celé poznanie o chémii?"
2019 - "Hľadám knihu o matematike, ktorá bude pojednávať o základoch matematiky (vysokoškolskej)"
2019 - "Na PF UPJS sa dá študovať od bakalára Finančná a ekonomická matematika a takisto Všeobecná matematika."

2020 - "mám taký odpor k fyzike, že nepočítam ani príklad z matematiky s fyzikálnym znením"

Už roku 2013 jsi se pochlubil s tím, z čeho jsi maturoval, od té doby si každé jaro necháš znovu doporučit literaturu a zeptáš se na nějaký VŠ obor. Řekl bych, že téma je dávno vyčerpané a pokud se chceš kamkoli posunout, je třeba prostě začít něco dělat, případně zkusit krátkou sebereflexi. Řekl bych, že na otázku "Myslíte, že je reálne ísť to študovať?" ti tu nikdo neodpoví lépe, než jak to zvládneš sám. Zkušeností máš dost.

Offline

 

#3 17. 07. 2020 16:23

Ferdish
Zablokovaný
Příspěvky: 4173
Škola: PF UPJŠ (2013), ÚEF SAV (2017)
Pozice: vedecký pracovník
Reputace:   81 
 

Re: Biofyzika?

↑ LukasM:
Chcel som mu napísať niečo veľmi veľmi podobné, ale predbehol si ma :-)

Offline

 

#4 17. 07. 2020 20:50

pietro
Příspěvky: 4762
Reputace:   187 
 

Re: Biofyzika?

↑ mukel:

Ahoj mukel,

matika, fyzika, chemia a ine vedy sú nástroje poznania. Stvorili sme si ich a tým sme sa odlíšili od príbuzných druhov ktorí sa preháňali savanou. Tak sa rozhodni. :-)

Offline

 

#5 18. 07. 2020 07:22 — Editoval auditor (18. 07. 2020 07:23)

auditor
Příspěvky: 150
Reputace:   
 

Re: Biofyzika?

↑ mukel:

Ahoj mukel,

biofyzika je podoborem fyziky. Začít studovat s odporem není podle mě šťastné východisko. Nechuť je však možné překonat. Krásný studijní plán, zajímavé výzkumy a časový odstup od negativní gymnaziální zkušenosti by Tě mohly motivovat. Z literatury bych doporučil Přehled sředoškolské fyziky od Emauela Svobody.

Offline

 

#6 18. 07. 2020 13:35

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Re: Biofyzika?

↑ auditor: Bojím sa toho odporu. Ale kvôli tomu si fyziku začnem šprtať skôr a uvidíme, či ten odpor prekonám. Hodil by sa mi nejaký ucelený kurz. Pozeral som na Fyzika 1+2 od Halliday, čo na to povieš? Myslím ale, že ten prehľad mám doma. :)


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

#7 18. 07. 2020 14:17 — Editoval Ferdish (18. 07. 2020 18:33)

Ferdish
Zablokovaný
Příspěvky: 4173
Škola: PF UPJŠ (2013), ÚEF SAV (2017)
Pozice: vedecký pracovník
Reputace:   81 
 

Re: Biofyzika?

Okrem iného tu je okrem znalostí/motivácie rozhodujúci aj vek. Ono sa ti inak študuje ak si čerstvý maturant okolo 20ky, neviazaný nikým a ničím a ak máš už pár rokov naviac, eventuálne po 30ke a na krku i iné záväzky, hlavne rodinného charakteru.

Od tvojho prvého dotazu s touto témou už ubehlo 7 rokov - za ten čas si už mohol mať dávno skončeného magistra na prírodovede. Zatiaľ čo ty otáľaš a čakáš na znamenie od vyššej moci alebo neviem čo.

Offline

 

#8 18. 07. 2020 17:11

auditor
Příspěvky: 150
Reputace:   
 

Re: Biofyzika?

↑ mukel:

Halliday je rozsáhlejší materiál na pomezí SŠ a VŠ úrovně. Začal bych stručnějším Přehledem.

Offline

 

#9 18. 07. 2020 18:22

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Re: Biofyzika?

↑ auditor:rozkaz, nechám si poradiť :P


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson