Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

Je splnění prosby uvedené v tématu reálné a akceptovatelné?


ano, je

79% - 27
ne, není

11% - 4
nerozumím problému, upřesním v tématu

2% - 1
mně je to jedno (c)

5% - 2
Počet hlasujících: 38

#1 17. 06. 2011 14:15

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Velká prosba pro kolegy - více odpovědí na dotaz.

Mám na vás velkou prosbu - pokud se v tématu sejde více příspěvků na jeden dotaz (bez mezireakce autora dotazu), přidejte prosím (i do EDITu), pokud nepoužíjete Náhled, - proč jste další příspěvek napsali.

Pro autora dotazu není přehledné, proč je více příspěvků a který je dobře. Pro vašeho kolegu s předchozím příspěvkem je nejasné, proč je příspěvek doplněn a co předchozí autor napsal špatně.

Je to prosím reálné a akceptovatelné?

Děkuji vám.  Jelena

Offline

 

#2 13. 07. 2011 13:58

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Velká prosba pro kolegy - více odpovědí na dotaz.

Kolegové moje,

velmi si vážím Vašeho času a ochoty, se kterou se věnujete vysvětlování v tématech. Mohla bych ještě jednou poprosit o uvážené umísťování reakcí do témat. Zdá se vám smršť reakcí vždy dost přehledná pro člověka, který se ani tak neorientuje?

Pro Danu: protože to původní téma je absolutně nepřehledné a je velmi dobře, že Alenka věnovala čas úpravě svého řešení.

Opravdu nejsem zlá a protivná, tedy alespoň ne pořád.

Děkuji vám, mějte se hezky.

Jelena

Offline

 

#3 13. 07. 2011 14:06

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Velká prosba pro kolegy - více odpovědí na dotaz.

tiež mi príde neprirodzené, že je v niektorých témach toľko skoro rovnakých príspevkov napr. aj mne sa stane,že si nevšimnem príspevok,ale potom ho hneď zmažem keď sa na 90% zhoduje s predchádzajúcim


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#4 13. 07. 2011 15:07 — Editoval ((:-)) (13. 07. 2011 16:11) Příspěvek uživatele ((:-)) byl skryt uživatelem jelena. Důvod: děkuji, příspěvek se nevztahuje k tématu, založím samostatné o technice online vysvětlování

#5 13. 07. 2011 19:09 — Editoval jelena (16. 07. 2011 14:15)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Velká prosba pro kolegy - více odpovědí na dotaz.

↑ jarrro:

děkuji, ano tak nějak.

----------------------------------------------------

Zrekapituluji místní technické možnosti:

- tlačítko Náhled a neposílat příspěvek vůbec nebo ho upravit v návaznosti na předchozího autora (jaký u toho použijeme v soukromí slovník - je celkem jedno),
- EDIT příspěvku,
- úplné smazání příspěvku, pokud se nenaruší návaznost,
- Skrytí příspěvku s možnosti Obnovy _ na požádání u Moderátorů,
- uložení svého hodnotného díla pro pozdější použití - jak je zvykem doma nebo:
    * do PM,
    * dopracovat a na MatWiki,
    * dopracovat a založit své vlastní téma, kde úlohu vyřešit vzorově a v původním tématu jen odkaz.

Zapomněla jsem na něco? Děkuji.


samostatné téma ke skryté části

-------------------------------------------



Abych tu nepovídala jen tak  - z posledních novinek: pod obrázkem "Trojúhelník s vyznačeným úhlem beta" - je to hezký trojúhelník, ovšem přeponou je strana a :-)

To je nabádání pro kolegy, že na hlavním webu je právě prováděn výcvik pozornosti a soustředěnosti. Trofeje se mají váženému autorovi předávat pomocí formuláře dole na stránce. Jsem již tedy odcvičila a jsem již přeformulařovana i tak. Všem přeji úspěšného výcviku a zdravím :-)

Jelena.

Offline

 

#6 21. 04. 2021 13:45

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Velká prosba pro kolegy - více odpovědí na dotaz.

Zdravím, chtěla bych jen připomenout velkou prosbu ohledně více odpovědí na dotaz - viz ↑ úvodní příspěvek:. Děkuji.

Offline

 

#7 22. 04. 2021 19:34

Mirek2
Příspěvky: 1178
 

Re: Velká prosba pro kolegy - více odpovědí na dotaz.

↑ jelena:
Já si myslím, že to je přehledné dostatečně.

Offline

 

#8 29. 05. 2021 22:07

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Velká prosba pro kolegy - více odpovědí na dotaz.

↑ Mirek2:

Zdravím, téma vzniklo návazně na Odkaz (a další od Alenky), je vidět zoufalost kolegyně Alenky z přemíry doporučení? Statečně zakládá i nové téma. Opravdu je to přehledně ve smyslu ↑ mého úvodního příspěvku:?
Vy jste v některém tématu napsal, že jsme na fóru, ale snad uznáte, že je minimum témat, kde se předpokládá širší diskuse, nebo kde je taková úroveň, že případná diskuse je vhodná. Většinou jsou to dotazy "do poradny", v lepším případě se samostatným pokusem, v horším - "vůbec nevím, jak na to" (přeloženo "a ani nechci vědět").
Další moment - taková živá nabídka možných postupů se směruje do témat, řekneme, jednodušších, ke kterým při trochu snahy je hromada vyřešených vzorů apod. Tedy vypadá to i v jistém smyslu trapně nebo úsměvně (viz "bod mizejícího zájmu" Parkinson. zákonů).
Tedy bych se přimlouvala k použití Náhledu a dalších nástrojů zde uvedených.

Offline

 

#9 09. 09. 2021 21:32

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Velká prosba pro kolegy - více odpovědí na dotaz.

Zdravím, odděleno z tématu, kde OT.

Mirek2 napsal(a):

No to je úžasné - student to chtěl vysvětlit, tak jsem to ukázal na dvou příkladech. A jsou smazané.
Víš, že mi to dalo 15 minut práce? Zaplatíš mi 50 Kč?

Když se student neozve, tak to zase zviditelníš?

Příště budu psát přímo studentovi, no...

důvod je stejný, jak již bylo diskutováno v tomto tématu a v tamtom tématu (kolega v příspěvku reagoval na úvodní dotaz a je očekávána reakce autora dotazu).

Mirek2 napsal(a):

Víš, že mi to dalo 15 minut práce? Zaplatíš mi 50 Kč?

o práci nic nevím :-) Bylo to Vaše svobodné rozhodnutí o způsobu trávení Vašeho času (viz 6. pravidlo), žádný závazek, úmluva, povinnost, nebo jak to vnímáte. Tedy Vám osobně nic nedlužím, ale určitě můžete zvolit některý vhodný projekt (donio, hithit, křídlení apod., popř. se podělím o některý u nás v Opavě podporovaný) a s laskavou myšlenkou na Vás tam částku pošlu.

Mirek2 napsal(a):

Když se student neozve, tak to zase zviditelníš?

když se neozve, tak není důvod zviditelňovat (viz "Obecná porada o nápravě věcí lidských"), ale nic Vám nebrání ve vytvoření vlastního prostoru pro vysvětlení problémových momentů (pokud se domníváte, že video nebylo dost názorné - neposoudím, jelikož autor tématu nemá odkaz, nebo, že není dostačující materiál na hlavním webu, třeba i cestou založení vlastního tématu v sekci Didaktika. Skryté materiály z tématu Vám pošlu v PM.

Jen, prosím, nenarušujte přístup kolegů, kdo se snaží dodržet myšlenky fóra.

Mirek2 napsal(a):

Příště budu psát přímo studentovi, no...

k tomu jsem se již vyjadřovala, děkuji za pochopení.

Offline

 

#10 14. 09. 2021 13:55

Mirek2
Příspěvky: 1178
 

Re: Velká prosba pro kolegy - více odpovědí na dotaz.

↑ jelena:

Asi se očekává, že budu reagovat...

Student chtěl obecně vysvětlit vyjádření ze vzorce (žádný neuvedl). Kdosi mu položil otázku, na kterou student (dosud) neodpověděl.
Proto jsem na dvou okomentovaných příkladech ukázal, jak se dá postupovat.

Nevidím jediný důvod ke smazání mého příspěvku.
Student si mohl vybrat, na který příspěvek bude reagovat.

Už je to skoro týden - budeme stále čekat, až student odpoví?
Jak má student vědět, že dokud neodpoví, nesmí (podle tebe) nikdo jiný reagovat?

Možná trpím nějakou nerozpoznanou chorobou nebo mám nízké íkvé :-), ale já tomu prostě vůbec nerozumím.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson