Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 27. 09. 2021 18:40

slavin
Příspěvky: 36
Reputace:   
 

Příklad v excelu

Zdravím,

mám problém s jednou úlohou a potřeboval bych s ní pomoct (data zde  https://www.uschovna.cz/zasilka/QHAZ877EEJCVJE4W-2UW/ )
Mám data v jednom řádku a potřeboval bych je dostat do Excelu. Pokoušel jsem se to pomocí funkce importu v Excelu, ale na nic kloudného jsem nepřišel. Data by měly mít tuto strukturu:
Jméno
Instituce
Země
Počet publikaci
počet citaci na publikaci

Nepodařilo se mi to v datek najít nějaké pevné pravidlo. Budu rád za každou radu. Díky.

Offline

 

#2 27. 09. 2021 23:19 — Editoval Aleš13 (27. 09. 2021 23:25)

Aleš13
Příspěvky: 329
Reputace:   
 

Re: Příklad v excelu

Kdybych to dostal za úkol já, tak se nejdřív pokusím poslat do háje zadavatele, aby mi poslal normální nepokurvená data. Když to neprojde, tak těch 500 nebo kolik záznamů rozdělím ručně, případně kdyby hrozilo opakování tak si na to napíšu nějaký prográmek, zřejmě jednoduchý lexikální analyzátor. V datech jsou zjevně chyby, počty polí ve větách nejsou stejné, nejsou konzistentní oddělovače, jsou tam údaje navíc oproti legendě (v prvních pěti větách, dál jsem to neprohlížel). Možná že to je právě ten úkol aby sis s tím poradil?

Offline

 

#3 27. 09. 2021 23:27

slavin
Příspěvky: 36
Reputace:   
 

Re: Příklad v excelu

↑ Aleš13:
Data jsou dané, od profesora na VŠ. Jsou různě porušené, Asi nezbyde nic, než to ručně opravit.

Offline

 

#4 27. 09. 2021 23:32

Aleš13
Příspěvky: 329
Reputace:   
 

Re: Příklad v excelu

Kdybych to měl známkovat, tak studentům kteří to opraví ručně bych dal za dvě a těm co si na to napíšou program za jedna :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson