Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 05. 01. 2022 10:48

fmfiain
Příspěvky: 700
Reputace:   -1 
 

Hoaxy

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať, ako je to s hoaxami na internete.
Je pravdou, že ak zle poradím, napríklad na tomto fóre, tak ma môžu stíhať?
Nakoľko je tento zákon prísny?

Ďakujem za odpoveď a ochotu.

Offline

 

#2 05. 01. 2022 11:13

vlado_bb
Moderátor
Příspěvky: 6211
Škola:
Reputace:   142 
 

Re: Hoaxy

↑ fmfiain:Vazeny pan kolega, to myslite vazne? Nerobte prosim hanbu sebe a skolam, ktore ste absolvovali.

Offline

 

#3 05. 01. 2022 11:14

Bati
Příspěvky: 2433
Reputace:   191 
 

Re: Hoaxy

↑ fmfiain:
Ja bych byl pro!

Offline

 

#4 05. 01. 2022 11:27

fmfiain
Příspěvky: 700
Reputace:   -1 
 

Re: Hoaxy

Dobrý deň ↑ vlado_bb:,
bohužiaľ, ja nie som vedec. Moje závery sú občas mylné.

Ďakujem za odpoveď a ochotu.

Offline

 

#5 05. 01. 2022 12:01

fmfiain
Příspěvky: 700
Reputace:   -1 
 

Re: Hoaxy

Dobrý deň všetkým,
tak ma napadlo, že ak na záver každého svojho príspevku uvediem:

Bohužiaľ, ja nie som vedec. Moje závery sú občas mylné.
Ďakujem za odpoveď a ochotu.

Už by moje príspevky nemali byť hoaxom.
Čo si myslíte?

Bohužiaľ, ja nie som vedec. Moje závery sú občas mylné.
Ďakujem za odpoveď a ochotu. :-)

Offline

 

#6 05. 01. 2022 12:09 — Editoval Jj (05. 01. 2022 12:13)

Jj
Příspěvky: 8756
Škola: VŠB, absolv. r. 1970
Pozice: Důchodce
Reputace:   599 
 

Re: Hoaxy

↑ fmfiain:

Hezký den.

Pusťte to z hlavy :)

Edit - doplněno:

Doufám, že mě za tu radu nebudete honit po soudech, když se ukáže jako ptákovina ;-)


Pokud se tedy nemýlím.

Offline

 

#7 05. 01. 2022 12:13

fmfiain
Příspěvky: 700
Reputace:   -1 
 

Re: Hoaxy

Dobrý deň ↑ Jj:,
ty si to z hlavy nepustil (ak nevadí, že ti tikám). Tiež máš na záver príspevku: Pokud se tedy nemýlím.

Bohužiaľ, ja nie som vedec. Moje závery sú občas mylné.
Ďakujem za odpoveď a ochotu.

Offline

 

#8 05. 01. 2022 12:17 — Editoval Jj (05. 01. 2022 12:25)

Jj
Příspěvky: 8756
Škola: VŠB, absolv. r. 1970
Pozice: Důchodce
Reputace:   599 
 

Re: Hoaxy

↑ fmfiain:

To tam sice mám, ale jen pro "oživení" (nastaveno v profilu jako podpis) - dokonce jsem za to kdysi dostal reputační bod.

PS: Tvoje starosti bych chtěl mít.


Pokud se tedy nemýlím.

Offline

 

#9 05. 01. 2022 12:53

fmfiain
Příspěvky: 700
Reputace:   -1 
 

Re: Hoaxy

Dobrý deň ↑ Jj:,

Jj napsal(a):

PS: Tvoje starosti bych chtěl mít.

Neviem ako v Česku, ale na Slovensku sú za to vysoké pokuty.

Bohužiaľ, ja nie som vedec. Moje závery sú občas mylné.
Ďakujem za odpoveď a ochotu.

Offline

 

#10 05. 01. 2022 14:16

check_drummer
Příspěvky: 4623
Reputace:   99 
 

Re: Hoaxy

↑ fmfiain:
Ahoj, uveď sem prosím ten zákon, kde se o těch pokutách hovoří.


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

#11 05. 01. 2022 14:20

vlado_bb
Moderátor
Příspěvky: 6211
Škola:
Reputace:   142 
 

Re: Hoaxy

↑ fmfiain:Clovek nemusi byt vedec, staci iba celkom normalne rozmyslat.

Offline

 

#12 05. 01. 2022 14:26

vlado_bb
Moderátor
Příspěvky: 6211
Škola:
Reputace:   142 
 

Re: Hoaxy

↑ check_drummer:Nejde o ziadny platny zakon, iba o pripravovanu novelu trestneho zakona, o ktorej je viac tu: https://www.justice.gov.sk/Stranky/aktu … entID=3580 ... ako vidite uz zbezne precitanie radi otazku z tejto temy daleko za hranice konzistentneho myslenia.

Offline

 

#13 05. 01. 2022 19:00

check_drummer
Příspěvky: 4623
Reputace:   99 
 

Re: Hoaxy

↑ vlado_bb:
To bude asi "Úprava trestných činov súvisiacich so šírením dezinformácií, nový trestný čin „Šírenie nepravdivej informácie“".
No vyskytuje se v ní dost nejasných pojmů, ale to je právničina.
Ad absurdum by člověk neměl nic říkat, protože jak ověřit, že je něco pravdivé, že? Otázka je, pokud k tomu uvedu, že je to buď můj názor nebo že jsme to někde četl, zda by to také mělo být trestné.
Taky je druhá věc, jak to koresponduje se svobodou projevu.
Zajímavé je, že většinou se za desinformaci považuje jen "jedna strana názorů", např. v souvislosti s covidem je to ten názor, že "covid je jen stejně nenebzpečnýjako chřipka", "očkování je nebezpečné", apod., ale extrémní názory z druhé strany jako "kdo se ještě covidem nenakazil tak se letošní zimu určitě nakazí", "v jeden okamžik budou v republice statisíce nakažených", "očkování je zcela bezpečné", to už se za desinformaci nepovažuje.


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

#14 05. 01. 2022 19:09 — Editoval vlado_bb (05. 01. 2022 19:10)

vlado_bb
Moderátor
Příspěvky: 6211
Škola:
Reputace:   142 
 

Re: Hoaxy

↑ check_drummer:Je tu ale isty rozdiel v podlozenosti a hlavne dopade jednych aj druhych nazorov. Toho sa ale novela netyka, skor zarucenych receptov na liecenie rakoviny Savom a podobne.

Offline

 

#15 05. 01. 2022 21:25

Bati
Příspěvky: 2433
Reputace:   191 
 

Re: Hoaxy

check_drummer napsal(a):

Ad absurdum by člověk neměl nic říkat, protože jak ověřit, že je něco pravdivé, že?

To je argument "out of ignorance". To, ze pravdivost neceho nekdo neumi (logicky! jak jinak) overit neznamena, ze to nejde. Pokud by nebyla pravda overitelna, tak tim de-facto popiras jeji existenci, coz povazuju za hodne smutny (a nebezpecny) zaver. A to, ze v bezne reci pouzivame zjednodusena tvrzeni, a ne vyroky, je jen nase pohodlnost, ale ne problem pravdy.

check_drummer napsal(a):

Otázka je, pokud k tomu uvedu, že je to buď můj názor nebo že jsme to někde četl, zda by to také mělo být trestné.

Zalezi, o co se jedna a kde to siris. Napriklad sireni jiz zmineneho nazoru leceni savem bych za trestne urcite povazoval. Ja bych trestal i takovou tu okazalou ignoranci zakladnich empirickych faktu... Podle me kazdy nazor musi byt nejak oduvodnitelny, jinak to je jen blabol nebo otazka nejake ciste osobni viry.


check_drummer napsal(a):

Taky je druhá věc, jak to koresponduje se svobodou projevu.

Jak rekl nekdo slavny, moje svoboda (a tedy i svoboda projevu) konci tam, kde zacina svoboda druhych. To je podle me rozumne, a taky z toho hned plyne, ze svoboda projevu rozhodne neznamena ze muzu ven ventilovat jakekoliv tvrzeni me napadne.

check_drummer napsal(a):

Zajímavé je, že většinou se za desinformaci považuje jen "jedna strana názorů", např. v souvislosti s covidem je to ten názor, že "covid je jen stejně nenebzpečnýjako chřipka", "očkování je nebezpečné", apod., ale extrémní názory z druhé strany jako "kdo se ještě covidem nenakazil tak se letošní zimu určitě nakazí", "v jeden okamžik budou v republice statisíce nakažených", "očkování je zcela bezpečné", to už se za desinformaci nepovažuje.

Souhlas.

Offline

 

#16 05. 01. 2022 22:17

MichalAld
Moderátor
Příspěvky: 4865
Reputace:   125 
 

Re: Hoaxy

check_drummer napsal(a):

To bude asi "Úprava trestných činov súvisiacich so šírením dezinformácií, nový trestný čin „Šírenie nepravdivej informácie“".

To by pak mělo zahrnovat i náboženství, že ?

Offline

 

#17 06. 01. 2022 10:31

fmfiain
Příspěvky: 700
Reputace:   -1 
 

Re: Hoaxy

Dobrý deň ↑ Bati:,
takže súhlasíš, že to čo podporuje očkovanie je legálne a to čo nepodporuje očkovanie je nelegálne?
Musím si prečítať ten článok od ↑ vlado_bb:. :-)

Bohužiaľ, ja nie som vedec. Moje závery sú občas mylné.
Ďakujem za odpoveď a ochotu.

Offline

 

#18 06. 01. 2022 10:47

fmfiain
Příspěvky: 700
Reputace:   -1 
 

Re: Hoaxy

Dobrý deň ↑ vlado_bb:,

vlado_bb napsal(a):

↑ fmfiain:Clovek nemusi byt vedec, staci iba celkom normalne rozmyslat.

Máš pravdu, ale niečo tam napísať musím!

Bohužiaľ, ja nie som vedec. Moje závery sú občas mylné.
Ďakujem za odpoveď a ochotu.

Offline

 

#19 06. 01. 2022 10:57

fmfiain
Příspěvky: 700
Reputace:   -1 
 

Re: Hoaxy

Dobrý deň ↑ vlado_bb:,
čo s tými, ktorí za vami chodia z otázkami? Snáď oni nerozmýšľajú normálne?
Podľa mňa na rozum treba len dozrieť a to tak fyzicky ako aj psychicky (Tým myslím vekom).

Bohužiaľ, ja nie som vedec. Moje závery sú občas mylné.
Ďakujem za odpoveď a ochotu.

Offline

 

#20 06. 01. 2022 12:20

fmfiain
Příspěvky: 700
Reputace:   -1 
 

Re: Hoaxy

Dobrý deň všetkým,
v ten novele zákona sa píše, že je nezákonné: ovplyvniť obyvateľstvo pri jeho rozhodovaní o závažných otázkach celospoločenského významu.
Otázka je, čo je vlastne celospoločenský význam?
Čo ak si niekto vyhľadá na googli môj príspevok na tomto fóre a nechá sa pomýliť?
Čo ak to takto urobí celá spoločnosť?
Teraz možno idem do extrému, ale čo ak ...


Bohužiaľ, ja nie som vedec. Moje závery sú občas mylné.
Ďakujem za odpoveď a ochotu.

Offline

 

#21 06. 01. 2022 12:21

Bati
Příspěvky: 2433
Reputace:   191 
 

Re: Hoaxy

fmfiain napsal(a):

takže súhlasíš, že to čo podporuje očkovanie je legálne a to čo nepodporuje očkovanie je nelegálne?

To jsem nikde nerekl a ani si to nemyslim. Ohledne ockovani si myslim, ze kriteria, podle kterych se dnes nejcasteji vyhodnocuje jeho ucinnost jsou prilis zjednodusena (mozna az manipulativne, ale to nevim), takze tady jsme od pravdy jeste velky kus cesty. A ta (ne)skryvana snaha o kriminalizaci (zdravych) lidi, kteri musi zit v ustrani protoze k ockovani zatim nenasli duveru je fakt smutna.

Offline

 

#22 06. 01. 2022 15:52

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Hoaxy

Kam sme sa to dostali keď už aj na matematickom fóre je niekto proti očkovaniu?


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#23 06. 01. 2022 16:52

Bati
Příspěvky: 2433
Reputace:   191 
 

Re: Hoaxy

↑ jarrro:
Nikam... naopak, pokud by na mat. forum citajicim desitky tisic lidi nebyl nikdo proti ockovani, povazoval bych to za hodne prekvapive. Ale unika mi, jak tvoje otazka souvisi s predchozimi prispevky. Pokud vim, nikdo tu netvrdil, ze je proti ockovani.

Offline

 

#24 06. 01. 2022 19:35

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Hoaxy

Bati napsal(a):

fmfiain napsal(a):

takže súhlasíš, že to čo podporuje očkovanie je legálne a to čo nepodporuje očkovanie je nelegálne?

To jsem nikde nerekl a ani si to nemyslim. Ohledne ockovani si myslim, ze kriteria, podle kterych se dnes nejcasteji vyhodnocuje jeho ucinnost jsou prilis zjednodusena (mozna az manipulativne, ale to nevim), takze tady jsme od pravdy jeste velky kus cesty. A ta (ne)skryvana snaha o kriminalizaci (zdravych) lidi, kteri musi zit v ustrani protoze k ockovani zatim nenasli duveru je fakt smutna.

Keby to napísal niekto kto sem chodí pre rady tak ok ale ty si podľa príspevkov jeden z najlepších resp. Najvzdelanejších odpovedačov čo odpovedajú na celkom rozmýšľanie vyžadujúce neopakujúce sa úlohy.


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#25 06. 01. 2022 20:32

Bati
Příspěvky: 2433
Reputace:   191 
 

Re: Hoaxy

↑ jarrro:
Uprimne nejak nepocituju, ze by moje nazory na foru mely nejakou zvlastni vahu:) Ale chtel jsem tim jenom rict, ze bych vseobecne rad videl vice respektu vuci (podle me docela pocetne) skupine lidi, kteri zatim nejsou ockovani, ale uplne tu moznost nevylucuji. Prece jenom je to porad krok do neznama a myslim, ze v tomto pripade, trocha vice nazorove tolerance by prospela vsem.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson