Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 14. 09. 2021 14:21 — Editoval Bati (14. 09. 2021 14:24)

Bati
Příspěvky: 2433
Reputace:   191 
 

Nefukcni TeX mezi $$ ?

Nevim jak vam, ale od tzv. navratu ke korenum se mi casto stava ze misto
[mathjax]x[/mathjax]
vidim neco jako
[mathjax]$\rm{x}$[/mathjax]
(ale na bilem pozadi), tj. ze matematicky rezim se mezi dolary vypne a dolary se zobrazi, coz mi prijde hodne otravny. Mam to odzkousene na vicero svych systemech.

Nemam nic proti zavadeni novych funkcionalit typu [mathjax]x[/mathjax] a dalsich kravinek, ale jsem zasadne pro zanechani klasickych dolaru tak jak je zvykem v kazdem TeXovskem editoru, abych mohl rovnou psat a nesahat na nejaky cudliky pod oknem..

Pri editu jsem navic zjistil, ze nahled ukazuje neco jineho (klasickou matiku na bilem), nez vypada vysledny prispevek (typu mj).

Offline

 

#2 16. 06. 2022 10:24

Eratosthenes
Příspěvky: 2584
Reputace:   132 
 

Re: Nefukcni TeX mezi $$ ?

↑ Bati:

Ahoj,

mně funguje jenom vestavěné mj:

[mathjax]\frac {a} {b} [/mathjax]

Když je to trochu složitější výraz, nedá se to číst.

Občas tady někdo má matem. výrazy velké, na bílém podkladě, pěkně čitelné a nevím, jak to tam dostal. Mně všechny standardní texovské povely a la dolary, \begin{math} ... \end{math} selhávají...


Budoucnost patří aluminiu.

Offline

 

#3 17. 06. 2022 09:23

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5690
Reputace:   215 
Web
 

Re: Nefukcni TeX mezi $$ ?

Mne zlobi akorat nahled noveho prispevku, ktery se jeste pokousi pouzit puvodni verzi LaTeXu (vygenerovany obrazek, cerne na bilem), ktera uz je patrne vypnuta, takze se nove obrazky negeneruji, ale existujici se normalne zobrazi. Po odeslani je z toho normalne funkcni MathJaxovy vyraz.

Offline

 

#4 17. 06. 2022 09:25

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5690
Reputace:   215 
Web
 

Re: Nefukcni TeX mezi $$ ?

↑ Eratosthenes: Zkus mjb misto mj: [mathjax2]\frac{a}{b}[/mathjax2]

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson