Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 15. 09. 2022 16:16

FRhapsody
Příspěvky: 51
Pozice: Student
Reputace:   
 

Uložení určité hodnoty v algoritmu

Zdravím,

mám dotaz ohledně ukládání různých hodnot v algoritmu. Mám např. jednoduchý algoritmus pro sčítání dvou náhodných čísel, jejichž součet poté zkontroluji, zdali je např. větší než 10, podle čehož se bude algoritmus vyvíjet dále. Mám za to, že před určováním toho, zdali je součet větší než 10, musím uložit hodnotu součtu těchto dvou čísel, avšak si nedokážu vysvětlit, při jakých případech musím dané hodnoty ukládat? Musím je ukládat vždy, když daný algoritmus plánuje s těmito hodnotami ještě pracovat?

Předem mockrát děkuji a případně se omlouvám za špatně formulovanou otázku.


Lidé, kteří si osvojili principy matematiky, mají o jeden smysl víc než obyčejní smrtelníci. (Darwin)

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) FRhapsody)

#2 15. 09. 2022 20:32

check_drummer
Příspěvky: 4623
Reputace:   99 
 

Re: Uložení určité hodnoty v algoritmu

↑ FRhapsody:
Ahoj, to asi záleží, jestli s tím součtem budeš ještě dál pracovat, tak je určitě lepší si ho uložit, abys ten součet nemusel počítat vžýdy znova - jednak to bude pomalejší a jednak se tím duplikuje programový kód. Ale i když s ním pracovat nebudeš, může být dobré ho uložit, aby byl kód přehlednější. Obecně bych řekl, že když si ho uložíš, tak chybu neuděláš.


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson