Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 14. 06. 2007 22:02

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Multimediální matematika

Zkusil jsem po dvou letech nainstalovat Flash a něco v něm udělat. Vzhledem k tomu, že se chci pustit trochu do geometrie, zplodil jsem tohle: Jak narýsovat trojúhelník. Pro začátek jsem si vybral to nejjednodušší. Má to ještě pár chybek, text nejde přečíst, je tam krátkou dobu, ale co na to říkáte jinak? Má smysl udělat podobnou animaci k vícero postupům? Podle mého názoru je to lepší než sada obrázků či jen holý text. Ale samozřejmě i tahle animace bude doplněna o detailnější vysvětlení, nezůstane na webu viset takhle sama.

//už jsem to trochu vylepšil, text byste měli stíhat číst


2+2=4

Offline

 

#2 14. 06. 2007 22:43

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Re: Multimediální matematika

No vypada to supr. Podle mne je animace vec, kterou matematika nutne potrebuje. Ne kazdy si dokaze z formalniho popisu postavit v hlave nazorny obrazek. Kdybys ty animace sikovne zaclenil do svych stranek, tak to bude bomba.


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

#3 15. 06. 2007 08:20

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Multimediální matematika

Nikdy jsem po tom nepátral hlouběji, ale vím že Cabri nějak umí dělat aplety, které se pak dají umístit na web. Viz třeba http://www.pf.jcu.cz/cabri/examples/index.html . Možná ti to dá méně práce než Flash.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#4 15. 06. 2007 08:20

AuiG
Zelenáč
Příspěvky: 15
Reputace:   
 

Re: Multimediální matematika

Je to fajn, navrhoval bych na zacatku si vybrat sestrojit podle věty: sss,sus,usu..

Offline

 

#5 15. 06. 2007 12:48

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Multimediální matematika

Kondr: Bohužel to vyžaduje nějaké rozšíření, které si běžný uživatel nebude moc chtít instalovat, takže asi zůstanu u Flashe, který trochu umím a Flash player už má dneska každý. Ale díky za odkaz, kouknu na to.

OT: regulární výrazy nejsou silnou stránku téhle diskuse, takže odkaz musí být ukončen mezerou, cpe to do cíle odkazu i tu tečku, což je špatně.


2+2=4

Offline

 

#6 17. 06. 2007 00:43

Kapucin
Zelenáč
Příspěvky: 1
Reputace:   
 

Re: Multimediální matematika

Tuhle jsem se setkal s Boolovou algebrou, lze ji zde prosím doplnit i pro ostatní ? Děkuji.

Offline

 

#7 10. 12. 2007 14:34

robert.marik
Einstein
Příspěvky: 999
Reputace:   
 

Re: Multimediální matematika

Kromě cabri by se na toto hodil i CaR: viz stránky Mirky Tihlaříkové.

Offline

 

#8 10. 12. 2007 17:44

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Multimediální matematika

@Lukee: Jak narýsovat trojúhelník- je to názorné, jednoduchý postup prostě supr.Jen tak dál.Fandím tomu.Ivana


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson