Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 30. 11. 2023 16:38

FRhapsody
Příspěvky: 51
Pozice: Student
Reputace:   
 

Symbol pro (ne)kolmost

Zdravím,

hledal jsem na různých stránkách i v odborné literatuře, avšak nikde jsem nenašel symbol, kterým by se dalo zapsat, že např. vektory, přímky apod. nejsou kolmé. Existuje pro takovou situaci nějaký symbolický zápis podobně, jako pro kolmost existuje zápis [mathjax]p\perp r[/mathjax]? Uvědomuji si, že jakmile člověk je tázán na kolmost daných prvků, tak neuvedení symbolu [mathjax]\perp [/mathjax] vlastně naznačuje, že kolmé nejsou, avšak v úlohách, v nichž se má např. zjistit, zdali jsou přímky rovnoběžné, kolmé či nikoliv z toho, bych preferoval nějaký symbolický zápis místo slovní odpovědi.


Předem děkuji.


Lidé, kteří si osvojili principy matematiky, mají o jeden smysl víc než obyčejní smrtelníci. (Darwin)

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) FRhapsody)

#2 30. 11. 2023 18:17

vlado_bb
Moderátor
Příspěvky: 6213
Škola:
Reputace:   142 
 

Re: Symbol pro (ne)kolmost

↑ FRhapsody: V LaTeX-u \not\perp

Offline

 

#3 01. 12. 2023 10:21

check_drummer
Příspěvky: 4649
Reputace:   101 
 

Re: Symbol pro (ne)kolmost

↑ FRhapsody:
Ahoj, prostě přeškrtlý znak pro kolmost nebo ne?


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

#4 01. 12. 2023 22:45

FRhapsody
Příspěvky: 51
Pozice: Student
Reputace:   
 

Re: Symbol pro (ne)kolmost

↑ check_drummer: No myslel jsem si, že by to tak mělo býti, protože co jiného by se zde dalo vymýšlet, ale nenašel jsem nic, co by mé tvrzení potvrzovalo, tudíž jsem vznesl tuto otázku.


Lidé, kteří si osvojili principy matematiky, mají o jeden smysl víc než obyčejní smrtelníci. (Darwin)

Offline

 

#5 03. 12. 2023 20:56

check_drummer
Příspěvky: 4649
Reputace:   101 
 

Re: Symbol pro (ne)kolmost

↑ FRhapsody:
Občas pomůže i google: "math symbol non perpendicular to"


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson