Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 09. 10. 2009 13:26

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

matlab

Mohl by mi někdo poradit, kde sehnat matlab?

Kdyby ano, tak  mi napište na e-mail (hlavax@seznam.cz). (Ne zde abychom nepohoršovali moderátory (viz. http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=4190))

Děkuji


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#2 09. 10. 2009 13:36

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: matlab

Nikoho to nepohorší, klidně to napíšu i sám: na oficiálních stránkách Mathworksu je možno ho objednat online: http://www.mathworks.com/store/default.do, zjistíš tam i ceny.

Pokud by mi tu někdo chtěl naznačit, že byl dotaz míněn jinak, nenaznačujte to.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#3 09. 10. 2009 16:13

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: matlab

↑ Kondr:

Nenaznačil jsi to právě? :-)

↑ gladiator01:

Některé školy poskytují studentům licence na některý software (takový program má např. Microsoft, nevím jestli to bude mít i Mathworks). Pokud potřebuješ matlab ve škole, tak bych si zjistil, jestli to tvoje škola pro matlab náhodou nemá.

Offline

 

#4 09. 10. 2009 16:29

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: matlab

Ja s Matlabom pracujem v škole. Doma používam Octave.


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#5 09. 10. 2009 21:53

jendula11
Příspěvky: 563
Reputace:   
 

Re: matlab

↑ gladiator01:
Zdravím nechci nikoho naštvat ani pohoršit ale pokud by jsi chtěl můžu ti sem hodit funkční linky na matlab R2009

Offline

 

#6 09. 10. 2009 22:06 — Editoval halogan (09. 10. 2009 22:08)

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: matlab

↑ jendula11:

Ne, to bych nedělal.

↑ gladiator01:

Zastávám takovou primitivní filosofii: Pokud člověk nemá chuť platit za Matlab (a nemá jej v rámci školy), tomu stačí Maxima/Octave/WolframAlpha/... Neber to nijak zle, ale přeci jen se pohybujeme na veřejném webu a nějaké šíření nelegálního softwaru není to pravé ořechové.

Edit: a jak koukám - pro studenty stojí základní balík jen $99, to mi nepříjde jako moc.

Offline

 

#7 10. 10. 2009 09:33

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: matlab

Děkuji za rady, už ho mám, náhodou jsem se zeptala správného člověka.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#8 10. 10. 2009 09:48

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: matlab

halogan napsal(a):

Zastávám takovou primitivní filosofii: Pokud člověk nemá chuť platit za Matlab (a nemá jej v rámci školy), tomu stačí Maxima/Octave/WolframAlpha/...

Nevím jaký je v těch programech rozdíl, ale když mam ukoly vypracovat v matlabu, tak nevím co by říkal kdybych odevzdala soubor s jinou příponou.

halogan napsal(a):

Neber to nijak zle, ale přeci jen se pohybujeme na veřejném webu a nějaké šíření nelegálního softwaru není to pravé ořechové.

Proto jsem nechtěla, aby někdo uveřejňoval nějaké odkazy zde, ale poslal mi svou odpověď na e-mail.

halogan napsal(a):

Edit: a jak koukám - pro studenty stojí základní balík jen $99, to mi nepříjde jako moc.

Mě příjde dost i toto.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#9 10. 10. 2009 10:58

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: matlab

↑ gladiator01:

Mohu se optat, kdo Ti zadává úkoly na vypracování v komerčním programu, k jehož licenci nemáš přístup? Být to v rámci školy, kde je multilicence, tak to chápu, ale jinak mi to hlava nebere.

gladiator01 napsal(a):

Mě příjde dost i toto.

I programátoři musí z něčeho žít.

Offline

 

#10 10. 10. 2009 10:59

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Re: matlab

↑ gladiator01:

Mili pratele, ja velmi rad hraju na kytaru i kdyz jenom jako samouk. Ale ta moje soucasna uz je hodne vyslouzila. Docela rad bych si poridil novou. Samozrejme bych ji chtel zadarmo, protoze i kdyby mi nekdo prodal dobrou kytaru v nejake velke sleve za pouhych $99, tak i tohle jsou penize a ja ji proste chci zadarmo. Pokud by nekdo z vas vedel, jak a kde se da takova kytara ukrast, piste prosim na lishaak AT matfyz.cz


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

#11 10. 10. 2009 11:16

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: matlab

↑ halogan:
V rámci předmětu numerické metody máme zadané příklady řešit vždy v několika programech včetně matlabu.  Řešení v matlabu a maple máme udělat při cvičení ve škole, kde jsou programy k dispozici, ale vzhledem k tomu, že jsem v matlabu v životě nedělala, tak jsem chtěla mít možnost přístupu k programu i mimo vyučování.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#12 10. 10. 2009 11:20

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: matlab

Nemohl by někdo toto nesmyslné téma celé smazat? Jsem se neměla ptát.

Lishaak má pravdu, ale někdy to prostě nejde, kdybychom měli každý program kupovat, tak to bude stát statisíce (hlavně některé grafické).


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#13 10. 10. 2009 11:38

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: matlab

Zdravím vás,

také bych byla pro smazání nebo alespoň řádný úklid. Nemyslím si, že by naše kolegyňka potřebovala tolik výchovy, co se sneslo.

S výchovou, prosím, se realizujte třeba v takových případech.

Pokud by někdo chtěl realizovat v porovnání Octave (který domá mám) a Matlab (který jsem nikdy neviděla a ani neuvidím)  - tak může třeba tady. Neměla jsem žádnou reakci, zda je rovnice sestavena dobře (snad ano), tak jsem se dál nepokračovala v pokusu řešit kolegy problém pomoci Octave (jelikož nevím, zda by to bylo úspěšné - bylo by to použitelné?).

Děkuji za případnou reakci v příslušném tématu a za úklid. Pozdrav.

Offline

 

#14 10. 10. 2009 12:36

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Re: matlab

Ja osobne jsem proti mazani jakychkoliv prispevku, pokud k tomu neni opravdu zasadni duvod. Mozna se tady snesla az prilis silna kritika, ale to obecne nevadi. Myslim ze nikdo (a ja uz vubec ne) nema v umyslu autorku nejak penalizovat, trestat, ponizovat nebo na ni jakkoliv negativne pusobit. Napriklad muj prispevek je minen obecne k tematu, nikoliv jako plisneni autorky. Minim ho pretalsky a nez jako vychovnou poznamku spis jako zabavnou analogii.

Vas milujici Lishaak :-)


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

#15 10. 10. 2009 16:59

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: matlab

↑ Lishaak:Lenže v reálnom svete nemáš nikde skladiská funkčných a naladených gitár či iných funkčných reálnych vecí


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#16 10. 10. 2009 17:07

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: matlab

Myslím, že bylo řečeno zbytečně mnoho, ale na internety se toho vejde dost a snad nic neporušuje podmínky, takže bych nemazal.

Připadá mi to nějaké divné -- jak může škola říct "spočtěte Matlabem" a nedát studentům Matlab? Po nás když něco chtějí, tak buď v Pari GP (svobodný software), Sage (svobodný software) nebo Maple (placený SW dostuopný na školních počítačích, možno spustit z domu přes síť a snad máme možnost to v rámci studentské license nainstalovat na vlastní stroj).


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson