Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 19. 10. 2007 18:50

AjaHauerova
Zelenáč
Příspěvky: 2
Reputace:   
 

Pochvaly & Hledání nového moderátora

Tvé stránky jsou kouzelné. Dodělávám si maturitu a neměla jsem matematiku již 30 let. Ale díky tobě a tvé stránce se mi podaří obnovit si veškeré základy , které jsem pozapoměla.Je to moc fain.Někomu jako mě stačí vypočítaný jeden příklad, abych pochopila základ a pak to již jde.
Moc ti děkuji.
Alča z Nového Sedla- Sokolov

Offline

  • (téma jako nevyřešené označil(a) jelena)

#2 22. 01. 2008 20:57

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

06. 01. 2008 12:16 odeslán příspěvek číslo 5000
22. 01. 2008 20:03 odeslán příspěvek číslo 7000
tzn. 2000 příspěvků za pouhých 16 dní, 125 příspěvků za den. Vím, že někteří lidi teď mají zkouškové období a tudíž je teď "špička", ale stejně to svědčí o tom, že toto fórum si zaslouží titul nejlepšího v republice. Zkrátka, Lukee, well.done :)

A teď bych mohl poplácat po ramenech Jelenu, Ivanu, Plisnu, Lishaaka, Saturdayho,  Roberta, Mariana, Thrillera, Jarra, Matoxyho, Sneakfasta, Olina, Ginca, Andrewa a případně pár dalších za kvalitní a velmi užitečné příspěvky, čímž bych si tak trochu řekl o pochvalu sám. Protože si ale v tom vzájemném poplácávání moc nelibuju, tak místo toho radši položím věcný dotaz: nestálo by za to přidat dalšího modrátora? Přece jen 125 příspěvků za den je celkem dost, já přečtu cca polovinu, Lukee možná víc, ale stejně...


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#3 22. 01. 2008 21:32

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Timto se taky pripojuju ke gratulaci predevsim Lukeemu, ktery se se svym forem stal skutecne vyznamnou entitou v republikovem meritku. Take chvalim Kondra za jeho vynikajici prispevky.

Co se tyce moderovani, kdyz jsem se o nej kdysi davno hlasil (a to mel Kondr na konte teprve svou prvni stovku prispevku:-), tak se ukazalo byti zbytecnym. Ted, kdyz je tu touha, tak se hlasim opet.


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

#4 22. 01. 2008 21:34

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

2 000 příspěvků za 16 dní není úplně nejhorší :-). Já děkuju za chválu a přidávám se ke gratulacím všem zúčastněným osobám. Já jsem v podstatě nedůležitá osoba, radíte vy ;-).

Teď k tomu moderátorovi — já tak nějak zhruba projdu většinu témat, ale většinou jenom nakouknu, jestli se tam neděje něco nekalého a v případě potřeby něco pozměním. Často měním titulek psaný velkými písmeny (to mě fakt rozčiluje) a místy nějaký ten špatně napsaný výraz v TeXu. Jinak tady ale není moc věcí na moderování — teda pokud ty neřešíš desítky problémů denně a já už pak jen procházím uklizené forum :-). Je fajn, že se tady vždy mluví k tématu, za celou existenci fora byl potřebný jediný uklidňující zásah (hergot, zase velká písmena v titulku :-)) plus pár zamčení vlákna. To je na rozdíl od ostatních diskusí, které navštěvuji, nevídaný výkon.

Nevím, jestli je další moderátor přímo nutností, ale skaut je vždy připraven, takže bychom mohli obsadit ještě jedno moderátorské křeslo. Uděláme tedy výběrové řízení na nového moderátora. Kdo se hlásí? Účelem moderátora je tedy převážně uklízet forum a dodržovat nad klidem a pořádkem. Budete mít možnost libovolně editovat a mazat příspěvky, uvidíte IP adresy a podobné blbosti. V praxi to teda znamená občas vymazat duplicitní příspěvek, poopravit výraz v TeXu a podobně. Nic, co byste nezvládli. Za odměnu získáte… dobrý pocit ;-).

Jestli se někdo z výše jmenovaných přihlásí, budu jenom rád! :-)

Tak už nic, píšu pomalu… Moderátorem budiž ↑ Lishaak:.


2+2=4

Offline

 

#5 22. 01. 2008 21:55

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Jinak je docela škoda, že tady neměřím návštěvnost. Kdysi tady měřidlo bylo, ale pak jsem ho odstranil, a? mám k dispozici jen statistiky hlavního webu. Už jsem ale přidal zvláštní měřící kód i tady, tak uvidíme. Hlavní web je na tom poslední dobou docela dobře [PDF] :-).


2+2=4

Offline

 

#6 22. 01. 2008 22:11

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

No nemyslím že by toho byly zrovna desítky denně, ale třeba problém s Olympiádou. Sice jsem Plisnovi smazal jedno řešení příkladu, o kterém nevěděl, že je olympiádní, ale dost dalších mi proklouzlo mezi prsty.

Jinak má Lukee pravdu -- jsou to drobnosti. Příspěvky špatně vyTeXané, tag img s kulatými závorkami apod, zopakování stejného dotazu v novém tématu, názvy témat typu "Prosím pomoct s matematikou" apod. Zatím se to dá zvládat, ale "Kdo bývá připraven, nebývá zaskočen". Pokud se fórum vyšplhá na 200 příspěvků denně a moderátorům začne semestr... :)


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#7 22. 01. 2008 22:29

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ Lukee:↑ Kondr:Matematické forum je moc dobré, využívám některé příklady i ve výuce, doporučuji i žákům, kteří rádi sedí u počítače, aby se občas do fora podívali. Zvláště kluci,kteří mají rádi informatiku, a nemusí moc matematiku, tímto forem motivuji právě k lásce k matice a fyzice.Matematika polopatě a jméno Lukáše Havrlanta mám i na nástěnce před učebnou fyziky.
↑ Lishaak:Fandím a držím palce do funkce moderátora. 
Zdravím tímto fajn partu a děkuji za pomoc všem, kteří mě opraví, když udělám chybu. :-) Ivana


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#8 22. 01. 2008 22:44

sneakfast
Příspěvky: 99
Reputace:   
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

musím říct, že obdivuju, jak dokážete odpovídat na desítky dotazů:)

jinak bych řekl, že štěstí tohoto fóra je, že sem chodí lidé převážně v nouzi, odkázáni na pomoc, proto se tu nevyskytuje v podstatě žádný problém s útočnými komentáři nebo trollováním(nikdo by zkrátka nepomohl)

Offline

 

#9 22. 01. 2008 23:24

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Já jsem toto fórum objevil teprve před pár dny :/ Autora a jeho weby znám a uznávám jako prakticky kolegu (ne v oboru matematiky, tam jsem šumař). Jsem mu moc vděčný za toto fórum. Nejen, že se učím LaTex zápisu, ale taky můžu využít svoje košaté středoškolské vědomosti.

Moderátora asi nevím. Sem tam jsou nějaké duplikáty, které mě nepotěší, ale zdější moderátorstvo je tak pohotové, že to asi stačí jak to je.

Offline

 

#10 12. 02. 2008 15:18

amon74
Zelenáč
Příspěvky: 1
Reputace:   
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Chci jen vyjádřit velké díky za tyto stránky. Po cca 20 letech od maturity si potřebuji dodělat VŠ a pro zopakování matematiky jsou tyto stránky fantastické!! Osobně bych vítal co největší množství příkladů k procvičení jednotlivých témat.

Offline

 

#11 01. 05. 2008 21:14

Saturday
Einstein
Příspěvky: 813
Škola: MFF UK
Reputace:   
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Občas nacházím příspěvky, které nemají dobře zobrazený TeX, nepatří do správné kategorie atd.. nemohl bych to nějakým způsobem opravovat?
Upozorňovat na tyto drobnosti adminy mi přijde plýtváním jejich času, Kondr sám zmínil, že nemá mnoho času a ostatní admini na tom nebudou lépe.


Lasciate ogni speranza. | Podílí se na Encyklopedii Fyziky (http://fyzika.jreichl.com) | Oblíbený IT projekt http://online-domain-tools.com

Offline

 

#12 01. 05. 2008 21:50

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Tada co ti informatici v tom prvaku delaji, ze maji cas na opravovani TeXu na kdejakem foru ;-) Je teda sem tam nejaky spatny TeX opravuju ale neprijde mi to zas tolik dulezite. Ale pokud mate nekdo pocit, ze je toho treba, tak se v tomto smeru zapojim vice....


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

#13 01. 05. 2008 22:03 — Editoval Saturday (02. 05. 2008 10:05)

Saturday
Einstein
Příspěvky: 813
Škola: MFF UK
Reputace:   
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ Lishaak: Byla to jen nabidka, jsem trosku perfekcionista, takze mi to zbytecne neprijde..


Lasciate ogni speranza. | Podílí se na Encyklopedii Fyziky (http://fyzika.jreichl.com) | Oblíbený IT projekt http://online-domain-tools.com

Offline

 

#14 02. 05. 2008 16:28

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ Saturday: A už seš moderátor :-).

Já už taky moc času nemám. Jsem tady sice často, ale většinou jenom zkontroluji, jestli není něco nového v této části fora, případně jestli někdo zase nenapsal název tématu velkými písmeny, to opravuji asi nejčastěji :-). Nj, Lisp a C mi teď dává docela zabrat…


2+2=4

Offline

 

#15 02. 05. 2008 18:14

Saturday
Einstein
Příspěvky: 813
Škola: MFF UK
Reputace:   
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ Lukee: Snad nezklamu důvěru :-)


Lasciate ogni speranza. | Podílí se na Encyklopedii Fyziky (http://fyzika.jreichl.com) | Oblíbený IT projekt http://online-domain-tools.com

Offline

 

#16 15. 05. 2008 23:01

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ Saturday:

Nezklames :-)  ale... kdybys nebyl byval Moderator, tak uz bys byval byl Einstein, blahopreji :-)

Offline

 

#17 15. 05. 2008 23:03

Saturday
Einstein
Příspěvky: 813
Škola: MFF UK
Reputace:   
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ jelena: Tesil jsem se na Einsteina pomerne dlouho a pak jsem si s "hruzou" uvedomil mam titul moderator :-))


Lasciate ogni speranza. | Podílí se na Encyklopedii Fyziky (http://fyzika.jreichl.com) | Oblíbený IT projekt http://online-domain-tools.com

Offline

 

#18 16. 05. 2008 02:02

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ Saturday: Máš pravdu, Einstein zní líp jak Moderátor :o)


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#19 16. 05. 2008 06:44

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ Saturday:Zdravím a blahopřeji k dosažení titulu moderátor . :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#20 16. 05. 2008 08:16

Saturday
Einstein
Příspěvky: 813
Škola: MFF UK
Reputace:   
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ Kondr: Uz jsem to nasel ;-)
↑ Ivana: Dekuju :-)


Lasciate ogni speranza. | Podílí se na Encyklopedii Fyziky (http://fyzika.jreichl.com) | Oblíbený IT projekt http://online-domain-tools.com

Offline

 

#21 09. 06. 2008 01:20

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Že Fyzika nemá moderátora se tu někde řešilo už dávno.  Nešlo by, Lukee, prosím zařídit, abych měl k fyzice moderátorská práva? Sice nevím nic o kvantové fyzice, ale poznám špatně vytexovanou rovnici, omylem založené téma bez obsahu nebo třeba SPAMspamSPAM...


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#22 11. 06. 2008 02:40

Saturday
Einstein
Příspěvky: 813
Škola: MFF UK
Reputace:   
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Lukee: Diky za tu moderatorinu ve fyzice :)


Lasciate ogni speranza. | Podílí se na Encyklopedii Fyziky (http://fyzika.jreichl.com) | Oblíbený IT projekt http://online-domain-tools.com

Offline

 

#23 11. 06. 2008 08:31

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ Saturday:
Rádo se stalo :-)


2+2=4

Offline

 

#24 06. 08. 2008 21:27 — Editoval jelena (07. 08. 2008 00:31)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

Zdravím vás :-)

S potěšením vitám 2000.  zaregistrovaného uživatele tohoto fora (je to Lena, a? se tady libí :-) :-)

--------------
Kdo to řekl?

I když není možné, abychom se scházeli osobně (není to ani třeba), můžeme se scházet v duševním styku pomocí písemných projevů; vždy? i slunce každodenně probíhá od jedněch národů k druhým po celém okrsku světa a poskytuje stejně všem přiležitost, aby jednali o užitečných věcech...
Nuže, užijme, my lidé, přiležitosti, jež se nám skytaji, a nelze-li co projednat osobně, sdělujme si to přece navzájem tím způsobem, že místo řeči bude nám sloužit pero. A přitom nic nebude bránit, abychom nejednali  i osobně v menších kroužcích a nerozmlouvali spolu ... a pak také sami přikládajíce ruku k dílu.

Offline

 

#25 06. 08. 2008 21:45

thriller
Moderátor
Místo: Libush
Příspěvky: 947
Reputace:   24 
 

Re: Pochvaly & Hledání nového moderátora

↑ jelena:

Weizmann?


100*0>0 aneb stokrát nic umořilo osla

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson