Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 18. 01. 2010 18:56

Krezz
Příspěvky: 232
Škola: VŠE FFU
Pozice: student
Reputace:   
 

Posloupnost

Mam tady takovej priklad, jsem nemocnej a nemam co delat tak si pocitam, problem neni s pocitanim, zatim sem spocital vsechny, ale tento je divne zadany a moc tomu nerozumim.

Zadani:
Tri cisla tvori tri po sobe nasledujici cleny GP. Jestlize druhe cislo zvetsime o rozdil tretiho a prvniho, dostaneme tri nasledujici cleny AP. Jestlize dale k tretimu cislu pricteme 32, dostaneme opet tri po sobe jdouci cleny GP. Urcete tuto trojici cisel.

Cemu vlastne nerozumim? No kdyz prictu k jednomu cislo rozdil jinych dvou nemuze me preci vyjit trojice cisel. To same, at k cemukoliv prictu 32, vyjde mi zase jen jedno cislo. Nechapu to zadani. Jestli nekdo vi co tim basnik chtel rici tak plz napiste :)

Ja myslim ze to budou vzdy dve cisla z tech tri + to cislo co ti vyjde, ale jelikoz nevim ktera to jsou tak mi to moc nepomuze v reseni.

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) Krezz)

#2 18. 01. 2010 19:00

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Posloupnost

Máme tři čísla. A na jednom z nich vždy provedeme popsanou operaci, zbylá dvě zůstanou stejná. Pořadí čísel neměníme.

Je to takhle jasnější?

Offline

 

#3 18. 01. 2010 19:04

Krezz
Příspěvky: 232
Škola: VŠE FFU
Pozice: student
Reputace:   
 

Re: Posloupnost

↑ BrozekP:jo tak, tak to je jednoduchy, sry :D

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson