Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 28. 01. 2009 17:45

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Upozornění u zajímavých příkladů

Rad bych poprosil Lukeeho, zda by nešlo na hlavní stránce fora k sekci zajímavé příklady nějak viditelně napsat, jaké typy příkladů se sem mají umisťovat (tedy takové, které jsou výzvami pro ostatní i nikoli žádostmi o pomoc). Zejména noví uživatelé do této sekce píší příklady, které tam nepatří. Například v sekci pravděpodobnost a statistika není ani jeden příklad, který tam patří, všechno jsou to žádosti o pomoc. Rád bych, aby noví uživatel, který dychtí po okamžité pomoci s příkladem byl nějak upozorněn na to, že jej nemá psát do sekce zajímavé příklady. Ja to odtud potom musím všechno přesouvat, což mě jaksi nebaví :-) a navíc to tu sekci znčisťuje, když tam je polovina příkladů přesunutých.

Děkuju


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) Kondr)

#2 28. 01. 2009 18:35

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Upozornění u zajímavých příkladů

↑ Lishaak:
Jaký text by to konkrétně měl být?

Asi taky posunu připomínky nahoru, ať zajímavé úlohy nejsou tak na očích a ať já mám připomínky víc na očích :-).


2+2=4

Offline

 

#3 03. 02. 2009 20:26

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Re: Upozornění u zajímavých příkladů

Ja bych tam napsal:

Jestliže hledáte pomoc s řešením příkladu, nepište jeje do této sekce. Tato část fóra je určena pouze pro příklady, které jsou myšleny jako zajímavé problémy či hádanky, kterými chcete potrápit ostatní uživatele. Větší šanci, že vám někdo pomůže, máte v sekcích Základní/Střední/Vysoká škola.


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

#4 03. 02. 2009 20:52

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Upozornění u zajímavých příkladů

Případně přejmenovat seci "Ostatní" v zajímavých příkladech na "Ostatní zajímavé příklady". Ono se to občas někomu poplete :)


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#5 10. 02. 2009 14:29

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Re: Upozornění u zajímavých příkladů

Cau Lukee, nezapomnel jsi na tohle vlakno? Dneska jem zas musel presouvat priklad spatne vlozeny do zajimavych prikladu....


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

#6 10. 02. 2009 18:38

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Upozornění u zajímavých příkladů

No jo, nějak jsem to přehlédl, soráč :-). Napraveno.


2+2=4

Offline

 

#7 10. 02. 2009 20:35

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Upozornění u zajímavých příkladů

↑ Lukee:Zdravím :-)
Pěkné upozornění na sekci o zajímavých příkladech. :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#8 15. 02. 2010 17:00

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: Upozornění u zajímavých příkladů

Zdravím,

trošku som rozmýšľal nad tým, ako zabrániť posielaniu bežných príkladov do tejto sekcie. Ja sa do programovania týchto fór nerozumiem, takže neviem, či to bude možné zrealizovať. Pred zaslaním každého nového príspevku, by sa mohla zobraziť nejaká "medzistránka", ktorá upozorní zasielateľa, že posiela úlohu do Zaujímavé úlohy a či si je istý, že jeho úloha je niečím netradičná. Ak by tak nebolo, tak by bol odkázaný do Vysoká škola.

Podobne som premýšľal, či by sa táto upozorňovacia stránka nemohla realizovať aj v hlavných sekciách ohľadom výpočtu jednoduchých integrálov a derivácií, pretože môj predchádzajúci patent, zvýrazniť príspevok s usmernením na online kalkulátory sa nezdá byť účinný v takej miere, aby sme mohli byť spokojní. Toto by som ale z mojej strany zatrhol, pretože mi to príde otravné, pri každom posielaní zobrazovať upozornenie o online nástrojoch, keď sú tu aj pravidelní účastníci, pre ktorých by to mohla byť brzda.

Podobne ma trošku mýli informácia o presunutí príspevku. Pri každom príspevku, ktorý nepatrí medzi Zaujímavé úlohy je položka Přesunuto. Neviem na akom princípe funguje toto fórum, možno je to automatické, ale časom by to tam už predsa nemalo svietiť, či?

Vďaka za názory...


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#9 15. 02. 2010 18:38

Marian
Místo: Mosty u Jablunkova
Příspěvky: 2512
Škola: OU
Pozice: OA, VSB-TUO
Reputace:   67 
 

Re: Upozornění u zajímavých příkladů

↑ lukaszh:

Myslím, že podobný návrh už jsem kdysi měl, ale nevím kam jsem to napsal. Technicky nerozumím psaní webových stránek, ale okno s tlačítky ANO nebo NE, kde tazatel potvrdí zajímavost úlohy by mohlo být  zajímavé. Nechme se k tomu vyjádřit místní odborníky.

Offline

 

#10 15. 02. 2010 19:11

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Upozornění u zajímavých příkladů

Zmiňované druhé vlákno je nejspíš toto. Také jsem v něm měl jeden návrh, který by nevyžadoval žádnou implementaci, a to explicitní uvedení "zajímavosti" v názvu sekce. Ještě by to šlo doplnit vzkazem v duchu "do této sekce, prosíme, neposílejte dotazy ohledně standardní školní látky" v podtitulku sekce. Bohužel to musí udělat admin.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#11 15. 02. 2010 19:30 — Editoval BrozekP (15. 02. 2010 19:37)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Upozornění u zajímavých příkladů

↑ lukaszh:

Mezistránka s možnostmi zvolení správné sekce nebo výpisem užitečných nástrojů by určitě udělat šla, ale úplně jednoduché to vytvořit asi nebude. Jednodušší by bylo udělat jen nějaké javascriptové vyskakovací dialogové okno s dvěma možnostmi - pokračovat nebo se vrátit. A myslím, že by nebyl problém vybraným uživatelům (podle nějakého kritéria, nejspíš podle počtu příspěvků) žádné takové věci nezobrazovat.

Co se týče odkazů na přesunutá témata - moderátoři mají možnost buď ponechat takový odkaz nebo téma přesunout bez ponechání odkazu. Já vždy odkaz ponechávám, protože těsně po přesunutí by asi ten, kdo téma zakládal, nevěděl, kam jeho téma zmizelo. Přesměrování (pokud vím) už ale nejde odstranit. Takže tohle by se dalo řešit asi jedině zásahem do databáze - smazáním přesměrovávacích témat v příslušných sekcích.

Teď nemám moc čas a do konce semestru to o moc lepší nebude, takže se nechci do ničeho pouštět. Pokud se do toho tedy nepustí Lukee a delší dobu se nic nebude dít, tak mi tohle téma nějak připomeňte :-).

↑ Kondr:

Do názvů sekcí zmínku o zajímavosti přidám.

Edit: Zvolil jsem nekreativní jednotvárné "Zajímavé úlohy z...", účel to asi splní nejlépe. Pokud to někomu nevyhovuje, protestujte :-).

Offline

 

#12 15. 02. 2010 19:45

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: Upozornění u zajímavých příkladů

↑ Marian:

Vedel som, že je založené vlákno na podobnú tému, ale že tam bol ten istý návrh som nepostrehol :-)

↑ BrozekP:

Ako hovorí jelena: nehoří :-) A to přesouvání, v tom prípade beriem späť. To bola len taká estetická poznámka.


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson