Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 16. 11. 2009 12:26

FabulousDeniska
Příspěvky: 129
Reputace:   
 

střední hodnota

Do jednoho divadla si na predstavení zašlo N pánu a každý z nich nechal v šatne klobouk.
Po skoncení predstavení však roztržitá šatnárka vracela pánum klobouky zcela náhodne (všechna možná
rozdelení klobouku jsou stejne pravdepodobná). Jaká je strední hodnota poctu pánu, kterí dostali zpátky
svuj klobouk?

Offline

 

#2 16. 11. 2009 15:59

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: střední hodnota

↑ FabulousDeniska:

Zdravím,

formulace Tvé otázky je dobrým příkladem, jak se tvoří dotazy nezodpovězené. Jeden z důvodů je ten, že nedodržuješ místní pravidla a to ve více bodech.

Obdobný problém, jak uvádiš, se řešil třeba tady: http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=9891 (je možné, že navede na postup řešení a povede k účinnější komunikaci s kolegy).

Ještě k formulaci otázek - pokud bych v nějakém dotazníkové šetření narazila na dotaz Jak byste řešili..., tak třeba moje odpověď by byla: "Nijak - logické myšlení nemám a ve standardech mi tato oblast matematiky nebyla vysvětlena".  Naštěsti je zde hodně kolegů, kdo má zcela jiné kvality, než moje, ale i u nich předpokládám, že se lépe reaguje na více konkrétní dotazy.

Děkuji za pochopení a ať se vede.

Offline

 

#3 18. 11. 2009 16:45 — Editoval SweetNelli (18. 11. 2009 17:12)

SweetNelli
Příspěvky: 110
Reputace:   -1 
 

Re: střední hodnota

asi ti taky neporadím:) není to uplně jednoduchá uloha, ale navíc si ani neukázala náznak řešení nebo kde jsi se zasekla.. ale řešení by mě také zajímalo:)

Offline

 

#4 18. 11. 2009 23:22

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: střední hodnota

↑ SweetNelli:

Zdravím,

zkoušela jsi projit některý z odkazu na název problému - třeba tady, str. 10? Případně někdo z odborně zdatných kolegů dovysvětluje.

Tomuto oboru matematiky ovšem nerozumím vůběc, tak řešení vyměňuji za koláče z kynutého těsta (s posypkou)

Hodně zdaru ve studiu a máte můj obdív, že něčemu takovému rozumíte :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson