Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#26 29. 04. 2011 19:51

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Proti pravidlům

Zdravím vás,

ještě jsem trošku uvažovala nad takovou variantou:

asi se nedohodneme na formě a stylu odpovědí, která by vyhovovala alespoň většině aktivních autorů odpovědí. Jednomu vyhovuje průběžná debata nad problémem, jiný preferuje napsat řešení a debata je absolutně nezajímavá a nemá za cíl dovádět k řešení, ale pouze odpovědět na položenou otázku.

Solidnosti fóra nepřispívá ani kompletní řešení domácích úkolů, ani přemíra provolání o dodržení pravidel. A ke kompromisu se nedojde. Pokud dojdeme ke kompromisu u stávajících kolegů, tak se objeví někdo nový a opět se bude domlouvat atd.

Neměli bychom uvažovat o zřízení sekce, do které se přesunou témata jednoznačně porušující závažná pravidla? zejména v bodech  2, 3 (bod 4 patří na uzamčení úplně, nějaká hrubé porušení netikety také).

Na úvod sekce se dá přilepené téma, ve kterém jednou popíšeme, jaké jsou důvody přesunu do takové sekce a jak se může téma upravit, aby bylo v pořádku. A nebudeme to omílat dokola.

Pořád totiž mám pocit, že v dobré víře napomáháme ubohosti přípravy, zejména na VŠ, a podporujeme parazitismus, ale vychovávat někoho se mi opravdu nechce.

Co například s kolegou Bibo - je to samostatná práce. Mám zabíjet čas zjištěním, kde je co za domácí úkol? Odkazů na materiály má paní učitelka dost, tak jaká tedy pomoc?

--------------------
Jinak asi tady OT: přes jiné komunikační prostředky a nezávisle se mi dostalo od Dany a od BakyX (tedy je možné, že i někdo další má tento názor :-), že se snažím o vytváření a podpoření zde na fóru duchu komunity (nebo něco v tom smyslu). Je to přesně naopak - o účast v komunitách a spolcích absolutně nemám zájem, o vytváření komunitního ducha mi vůbec nejde.

Co považuji za důležité - je prostor a podmínky pro osobní rozvoj. Pokud to nakonec vyznívá, jako tvorba komunity a komunitních duchů, tak by mi bylo velmi lito.


A tradičně - nehoří :-) neandertálský slovník sem původně chtěla :-) ale mám upravit 29 stran ceníku zemědělských strojů, tak si vystačím s jiným pro dnešek.

Zdravím :-)

Offline

 

#27 29. 04. 2011 19:54

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Proti pravidlům

Co například s kolegou Bibo - je to samostatná práce. Mám zabíjet čas zjištěním, kde je co za domácí úkol? Odkazů na materiály má paní učitelka dost, tak jaká tedy pomoc?

asi bys měla napsat té vyučující a požádat ji, aby svým studentům objasnila význam slov "samostatná práce"

Offline

 

#28 29. 04. 2011 20:05

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Proti pravidlům

↑ Stýv:

Představa paní učitelky - je to práce ve skupině (a zřejmě ve skupině pověřili kolegu Bibo, aby problém vyřešil :-) Nu tak řeší.

Fakt už nevím, který směr volit.

Omlouvám se, já musím zemědělské stroje :-)

Offline

 

#29 29. 04. 2011 20:16

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Proti pravidlům

↑ jelena: ty jejich směšný požadavky na zápočet jsem četl... myslíš, že v tom ta učitelka jede s nima?:)

Offline

 

#30 29. 04. 2011 23:23

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Proti pravidlům

↑ Stýv:

Mně je spíš paní učitelky lito (určitě má vysokou matematickou kvalifikaci, požadovanou na takovou pozici) - alespoň učí na škole, kde ještě jsou přijímačky (snad), jsou i horší. A neřeším, že se na VŠ vyučuje matematika náročná, méně náročná, primitivní a "Kvantitativní metody".

Jak přínosná bude moje odpověď, pokud kolegu odkažu na učební text paní učitelky hned z prvního řádku na strance předmětu, kde je všechno podrobně a přehledně uvedeno? Pokles nezodpovězených témat o jedno.

Když se jeho téma přesune do "Speciál sekce", kde v úvodním přilepeném tématu bude - "Pro splnění bodu 3 pravidel uvedte minimálně příslušnou část vašich studijních materiálů, postup a vzorce, které máte v plánu používat, a konkretizujte, v kterém kroku je problém..." atd.

Tento dotaz, býť řeší pro VŠ nepříliš náročnou záležitost, moji představu splňuje (zřejmě i kolegů, jinak pochybuji, že by milý kolega Ondřej poskytl tak rozsahlý výklad, děkuji). Nebylo tomu tak u kolegy informatika vždy, pozorujeme výrazné zlepšení :-)

Nediskutujme, prosím, co a jak učit na VŠ, ale co je předmětem tématu. Děkuji.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson