Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

Jak vnímám zpětnou reakci od autorů dotazů (závěr tématu, označování)


je mi to jedno, baví mne odpovídat

0% - 0
je dobře, když je reakce, ale není to příliš důležité

5% - 4
vadí mi, když není reakce, je to má ztráta času

7% - 5
mám jiný názor, sdělím v tématu

2% - 2
vadí mi, že nemám zpětnou vazbu (chápe? dovysvětlit?..)

30% - 21
vadí mi, když není reakce - neúcta/neslušnost tazatele

24% - 17
pro "tazatele" - téma označuji, je to dobrá funkce

14% - 10
pro "tazatele" - téma ukončuji slovně, to se sluší.

12% - 9
pro "tazatele" - ukončování témat je zbytečné

1% - 1
pro "tazatele" - ukončování témat mi vadí

0% - 0
pro "tazatele" - o označování témat jsem nevědel(a)

0% - 0
mám jiný názor, nebudu se vyjadřovat

1% - 1
Počet hlasujících: 36

#1 24. 07. 2011 12:31

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

označování témat za vyřešená.

Zdravím vás,

v rámci nedělních úklidových aktivit jsem poslala maily a PM ohledně označování témat (i stuartovi clarkovi - zde je problém na naši straně, pravidla jsou jen česky :-)

Kolegovi Mišo děkuji - sekce Chemie je teď hezká.

Vložím zde anketu, jak moc to komu vadí, že na téma není zpětná odezva od autoru dotazu a jak moc je funkce "označování" povědomá. První část otázek je pro "odpovídající kolegy"

------------------------------
Jak jsem tvořila téma, tak jsem musela odejít a vysavačem a pomoci dalších nástrojů s kolegou Hanzy vytahovat flash(ku), která zapadla do profilu pod schody, ještě se to nepodařilo, kolega pokračuje sám (ale bylo tam toho více, co jsme našli :-))

Offline

 

#2 24. 07. 2011 12:47

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: označování témat za vyřešená.

Skoro souhlasím s "velmi mi vadí, když není reakce, je to má ztráta času" — ztráta času to do určité míry je, spíš mi ale vadí a) ta neúcta/neslušnost tazatele, b) že nemám zpětnou vazbu, zda to tazatel chápe a možnost mu to nějak dovysvětlit.

Offline

 

#3 24. 07. 2011 12:52 — Editoval jelena (24. 07. 2011 13:29)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: označování témat za vyřešená.

↑ Ondřej:

děkuji (tak podobně to také vnímám, ale ta ztráta času u mne je asi na 1. pozici). Pokud jsi hlasoval, tak můžeš anketu editovat - asi jsem na některé důležité možnosti zapomněla. Děkuji a zdravím.

EDIT - doplnila jsem otázky (trochu nepřehledné je to teď)

Offline

 

#4 24. 07. 2011 16:51 — Editoval ((:-)) (24. 07. 2011 16:55)

((:-))
Dana
Místo: Bratislava
Příspěvky: 6226
Reputace:   285 
 

Re: označování témat za vyřešená.

Mne sa zdá, že keď nie je reakcia, tak to nutne nemusí znamenať, že si to ten človek nepozrel (čiže sme to písali zbytočne a tým pádom stratili čas).

Možno sa mu iba nechce strácať čas s odpoveďou... :-)

A myslím, že veľa ľudí tu vyhľadáva odpovede na svoje otázky, možno aj tá odpoveď, na ktorú sa nereagovalo od priameho zadávateľa nájde svoje uplatnenie.

Ale neuzavrieť tému je podľa mňa v každom prípade nezdvorilé až neslušné a spätná väzba mi v každom prípade chýba...

Offline

 

#5 24. 07. 2011 18:40

check_drummer
Příspěvky: 4637
Reputace:   99 
 

Re: označování témat za vyřešená.

Možná to úplně nesouvisí s tématem, ale často jsem narazil na opačný extrém - téma bylo uzavřena ačkoli nebylo vyřešeno. Buď si autor tématu myslel, že vyřešeno je, nebo se jím třeba nechtěl dále zabávat. Když je však téma zajímavé samo o sobě a autor ho zavře, aniž bylo vyřešeno, jsem mnohdy rozčarován. :-)


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

#6 24. 07. 2011 19:02

petrkovar
Veterán
Místo: Ostrava/Krmelín
Příspěvky: 1012
Pozice: VŠB - TU Ostrava
Reputace:   23 
Web
 

Re: označování témat za vyřešená.

Já jsem v tomto ohledu pesimista. Myslím, že je přehnané očekávat, že tazatelé budou ve velkém témata uzavírat. Řekl bych, že se do toho mnoha lidem prostě nechce. A takový názor se ani v anketě nedá zjistit (protože se nechce ani tu anketu vyplnit). Opravujeme-li písemky, tak jen cca 1/10 studentů se přijde podívat, kde udělali chybu. A z těch ještě většina jen proto, že jich chybí "pár bodů" a zkouší je "vyloudit", aby se dostali přeh hranici 51 bodů.

Offline

 

#7 25. 07. 2011 00:52

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: označování témat za vyřešená.

Děkuji vám za názory, doufám, že bude více.

↑ check_drummer:

některé téma je úplně bez odpovědí a autor ho označí za vyřešené, že je neaktuální.. Jiné důvody označení - nevím, nenašla jsem.

Pokud je označeno téma nedořešené nebo s chybou, tak určitě není důvod ho "neodznačit" (máš právo označovat, předpokládám?) a uvést do pořádku. Pokud autor neodebírá příspěvky mailem, tak se asi nedoví, snad poslat i upozornění v "závažnějších případech (chybný postup).

Jinak procházení nedořešených témat (a natož označených za vyřešené) je časově náročné - třeba projít celou sbírku příspěvku v tématu. Pokud se potom přidá další příspěvek, je to dost nepřehledné a stejně si takového tématu nebude povšimnuto. Snad je lepší jen dat odkaz a založit si téma nové dle vzoru - v případě, že je zajímavé. Nové téma je více nápadné.

Případně využívám toto téma, ale spíše výjimečně.

↑ petrkovar:

Nechala jsem Vám vzkaz v Generálním štábu - není to nic tajného, jen nechtěla bych ovlivňovat hlasování v anketě. Kde v mém příspěvku vidíte "chce - nechce" vyplňovat anketu - ankety jsou od toho, aby se radostně :-) vyplňovalo. Děkuji a snad Vás netrápí písemky i v červenci.

Offline

 

#8 28. 10. 2011 10:58

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: označování témat za vyřešená.

Děkuji za dosavadní reakce v tématu a za anketu, pokud ještě máte zájem zareagovat nebo hlasovat - můžete, děkuji.

Naváží na záležitost zpětné odezvy autorů dotazů a označování témat za vyřešená:

a) zlepšujícím krokem určitě je nové nastavení odběru k tématu mailem jako primární volba při založení tématu,
b) další nenáročná možnost je - pokud procházíte témata, klepnete na seznam témat dotyčného a pošlete, prosím, mail s upozorněním na 5. bod pravidel.

Na "krněnském setkání" jsme o této záležitosti mluvili (spíš okrajově) a poprosím tedy Pavla o:

uvažování nad upozorněním na 5. bod pravidel při založení nového tématu, pokud autor tématu má více, než (?. počet) témat neoznačených za vyřešené nebo s poslední odezvou jinou, než autor tématu.

Padla námitka, že takové hlášení bude zatěžovat zakladatele věčně aktuálních témat (a také témat v Zajímavých apod.). Nevím, jak kolega Kondr, ale já takové upozornění určitě zvládnu - místní pravidla čtu rada :-) Uvítám případné další náměty a návrhy.

Úkol uložím váženému Admirátorovi Pavlovi na stůl v Generálním štábu s tradiční poznámkou, že nehoří.

Děkuji a zdravím.

Offline

 

#9 28. 10. 2011 11:56

pietro
Příspěvky: 4762
Reputace:   187 
 

Re: označování témat za vyřešená.

Názor: Označovanie témy za vyriešené, týmto moderným fajkovacím spôsobom možno považovať za určitú technickú náhradu  pravekého slova ďakujem.

Keď hľadám nejakú info na tomto serveri vôbec ma nezaujíma či je zafajknutá alebo nie.

Offline

 

#10 06. 11. 2011 20:33

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: označování témat za vyřešená.

↑ pietro:

Děkuji, Peter, za názor a zdravím,

ještě je možnost spolu se zafajfknutím přidat dotyčnému autorovi kvalitní nápovědy + do reputace. Ano, když něco hledám, tak je mi také jedno, jak je zafajfknuto, ale když mám procházet nedořešené a probírat se hromadou témat a příspěvků, tak mi to jedno není.

Jelikož vážený Admirátor Pavel se chystá použit hrubou silu jinde, posunu úkol na stolu v Generálním štábu. Ale nenašlo by se, prosím, ještě trochu hrubé síly na upozornění na nástěnku, že moc prosím(e) o označování témat?

Děkuji.

Offline

 

#11 06. 10. 2012 09:10

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: označování témat za vyřešená.

To je děs s označováním témat - to bych se v té ranní kávě, co k tomu mám, snad utopila :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson