Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 04. 09. 2012 14:20

barbora87
Příspěvky: 48
Reputace:   
 

delici pomer analytika

Na stranach AB BC CD DA konvexniho ctyruhelniku ABCD jsou postupne body K L M N. Takove ze (ABK)=(DCM)=k (AND)=(BCL)=n oznacme P prusecik usecek KM a NL. Dokazte ze (NLP)=k a (KMP)=n pocatek reperu volte v A. Poradite mi nekdo vubec nevim co stim

Offline

 

#2 04. 09. 2012 18:41

Bati
Příspěvky: 2435
Reputace:   191 
 

Re: delici pomer analytika

Můžeš prosím objasnit, co znamená značení (ABK)? Díky.

Offline

 

#3 04. 09. 2012 19:23

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: delici pomer analytika

↑ Bati:

Zdravím,

definice 1.5.2. Pokoušela jsem se přimět kolegyňku, aby uváděla zdroj. Ne proto, abych měla informace, co kdo studuje, ale, že na VŠ jde o metodiku, lze diskutovat v širším smyslu použitých metod apod. (nejen tedy o pouhé vyřešení úlohy). Zdá se, že jsem byla ignorována :-)

Zajímavé, že od strojařů materiál a zdroj vždy dostanu, když se zeptám.

Zdar ve spoluřešení přeji.

Offline

 

#4 04. 09. 2012 22:15

Bati
Příspěvky: 2435
Reputace:   191 
 

Re: delici pomer analytika

↑ jelena:

Také zdravím, děkuji za objasnění, nicméně téma asi přenechám. Myslel jsem totiž, že půjde o látku ze SŠ a ne o něco, co vidím poprvé.

Offline

 

#5 04. 09. 2012 22:35

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: delici pomer analytika

↑ Bati:

není za co. Já se nehlásím, neb mám tým strojařů ještě k dovršení.

Osobně si myslím, že by šlo - (po upřesnění definice) můžeme zafixovat bod A do souřadnic (0,0), bod D na osu x, bude mít souřadnice (x_D, 0), body B, C už musí mít souřadnice v rovině typu (x_B, y_B). Potom vyjádříme souřadnice dělicích bodů K, L, M, N přes zadané a poměry.

Na závěr sestavíme rovnice přímek KM, LN a najdeme souřadnici bodu P (a prokázat, co se požaduje - přes vzdálenosti). Ale také téma přenechám :-)

Offline

 

#6 04. 09. 2012 22:42

lenka24
Zelenáč
Příspěvky: 1
Reputace:   
 

Re: delici pomer analytika

ahoj, mam prosbu určitě je tu dost chytrých hlav..no rozhodně o dost chytřejší než já jinak bych vás neotravovala...zítra dělám maturu z matiky.. mám v tom zmatek.. našel by se někdo, kdo se nudí a chtěl by mi dělat přítele na telefonu?nepotřebuji postupy pouze výsledek..děkuji moc..p.s.OMLOUVAM se že to piši pravě sem, nevěděla jsme kam..a čas tlačí..

Offline

 

#7 04. 09. 2012 23:06

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: delici pomer analytika

↑ lenka24:

Zdravím, porušuješ všechno, co se se dá. zejména bod 4, už v tom nepokračuj. Měj se a zdar u maturity přeji.

↑ barbora87: omluva za OT.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson