Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 10. 06. 2022 06:52

Jurašek
Zelenáč
Příspěvky: 2
Škola: irelevantní
Pozice: irelevantní
Reputace:   
 

Zajímavá uvaha o časoprostoru

Dobrý den rád bych se podělil o svoji myšlenku je to spíše filozofická uvaha amatera a rád bych znal jiný názor (pokusím se to podat nějak stručně)
pokud věříte tomu že hmota nemuže mizet pouze měnit "tvar" tak vám zustane otazka je hmota "vesmír" konečny? pokud vezmeme v uvahu že ano pak jednotlive vazby "atomu" mají jen omezený počet kombynací a po určite době se začnou vazby opakovat což znamená že čas je kruh a každá představitelná eventualita se už mohla stát / pokud věříte v to že hmota je nekonečná a že vesmír je nekonečný tak podle zákona pravděpodobnosti se všechny představitelne kombinace mohou dít najednou--ted mě napadla dobrá vsuvka že by se tak dalo cestovat časem spět prostě tím že budeš cestovat dostatečně daleko v prostoru (jen pokud je nekonečný)


omlouvám se za špatný pravopis a formulaci slov a celkovou chaotyčnost psal jsem to tak jak mě to zrovna napadlo ale velice ocením názor na věc případne doplnění mých děr

Offline

 

#2 11. 06. 2022 09:06 — Editoval Al1 (11. 06. 2022 12:28)

Al1
Příspěvky: 7782
Reputace:   540 
 

Re: Zajímavá uvaha o časoprostoru

↑ Jurašek:
Zdravím,
stejnou úvahu jsi vložil do fyziky Odkaz. Neduplikovat témata patří k pravidlům tohoto fóra. Navíc kolegové již reagovali.

Offline

 

#3 21. 11. 2022 22:01

zvedavec123
Příspěvky: 101
Reputace:   
 

Re: Zajímavá uvaha o časoprostoru

↑ Jurašek: Cestovať časom späť sa nedá. To je ako pýtať od človeka obed, ktorý už zjedol.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson