Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 13. 11. 2009 12:21

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Účinnost pravidel

Dobrého odpoledne,

nějak se mi zdá, že pravidla jsou málo účinná, protože je stejně nikdo moc neřeší. Spíš než nevýrazná výstraha, že je potřeba dodržovat jisté věci, by dle mého pomohlo, kdyby nad textareou pro rychlou odpověď byl velice výrazný text, který říká, že rychlá odpověď není místo pro nové téma.

Nový návštěvník ještě nemá fórum okoukané a nějaká pravidla (schovaná někde za odkazem) ho z míry moc nevyvedou. Proto bych raději umístil text typu "Pokud máte nový dotaz, založte si prosím vlastní téma v sekci základní/střední/vysoká škola." - samozřejmě jinak formulované a s odkazy na příslušné sekce.

Poslední dobou se totiž hodně přesouvá a témata to tak hodně zabíjí, protože původní autoři nejspíš nevědí, co se to tu děje.

Ještě bych nějak zvýraznil přihlášení k odběru zpráv e-mailem. Třeba to dát nad odesílání nového tématu - člověk často položí dotaz a na web zapomene.

---

To jsou mé návrhy, pusťte se do mě.

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) halogan)

#2 25. 11. 2009 20:59

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: Účinnost pravidel

Ještě bych navrhoval přidat pravidlo "nezakládejte vícekrát to samé téma".


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#3 19. 11. 2010 12:34

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Účinnost pravidel

Zdravím vás,

hledala jsem nějké vhodné téma, přímo do Pravidel se mi vkládat nehodilo - protože tam se otevřela otázka úpravy pravidel směrem k autorům odpovědí. Je to příliš závažné téma, které se tak snadno nevyřeší a asi na jeho vyřešení nejsou síly a čas.

Můj příspěvek se týká "sbírkových témat". Taková témata obsahuji více dotázů, než 1 (viz 2. bod pravidel) a jsou projevem:

a) nepochopení/neznalosti bodu (2),

b) snahy bezprácně získat hotové řešení celého testu, případně jiné sbírky,

c) opodstatněné prosby - vztahují se k určitému okruhu a autor potřebuje si udělat jasno celkově, případně dostat materiál přiměřený složitosti problému, proto vystaví celou okruh, ale z dotazu je zřejmé, že nečeká řešení, ale doporučení.

Pokud jste pročítali takováto témata (a, b), tak víte, že orientace v takových tématech je velmi obtížná, chyby se nevidí, vysvětlení je neefektivní a neúčelné - zde jsem vystavovala sbírku, která byla všem na očích a přesto obsahuje v řešeních 3 chybné postupy, nenalezené. Moc se omlouvám Ivaně, že používám zrovna toto téma, o samotné chyby nejde (každý máme chyby a překlepy) a také by se objevily i v nesbírkovém tématu a netvrdím, že by se našlo.

Otázku bezprácného získání celého řešení a automatová řešení už ani nekomentuji.

Namítnete - sbírkově se řešilo po celou dobu fóra (i já jsem řešila - technicky pomoci mailů, protože některá sbírka byla pro mne zajimavá a protože se mi v mailu objevilo jasné zdůvodnění a nástin důvodu a dalšího využití takových řešení a z nějakých ideálů, část kterých mi již byla sebrána).

Zde je jedno ze zdůvodnění- proč (ještě před zavedením pravidla (4)), ale i po zavedení bych snad něco našla.

---------------------------------------------------------

Tak bych navrhovala sbírková témata (bez situace c) označovat za vyřešená bez dalších komentářů, jen s odkazem na bod (2) pravidel. Pokud bude zájem pokračovat, dotyčný kolega si nové téma založí - mám ověřeno.

Máte na to nějaký názor? Děkuji.

Zda se to promítne i do návrhu, co jsou v předchozích příspěvcích od kolegů, to je možné, nějak to téma zapadlo.


-------------------------------------
situaci kolegy teflondona jsem včera ověřila a jsem zcela v klidu ohledně jeho přípravy na dnešní písemku (ve 3. příspěvku dostal přiměřené doporučení).

Chtěla jsem k tématu "Sbírková témata" sestavit anketu - bohužel nemám dostatečný tvůrčí potenciál.

--------------------------------------

Jinak se podělím o velké pozitivum (bylo více) - ochota váženého kolegy Pavla vyřešit bez použití derivací (opravte někdo, prosím, drobný překlep u kolegy Pavla, děkuji).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson