Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 12. 06. 2010 20:09

raidis
Zelenáč
Příspěvky: 4
Reputace:   
 

Prosím o radu zkušené matadory

Zdravím všechny členy tohoto fóra,

potřeboval bych Vaší radu a pevně věřím, že právě zde budu úspěšný. V současné době jsem dodělal VŠ humanitního směru, nicméně v posledním ročníku tohoto oboru jsem se dostal do "křížku" s ekonomií. Tento obor mne v minulých letech nijak neoslovoval, nyní je tomu zcela jinak. Totálně jsme této vědě propadl a prakticky se mě drží doteď a ve své intezitě nepolevuje. Rozhodl jsem se zkusit tedy nějakou ekonomickou fakultu, ALE, rád bych se Vás zeptal, spíše poprosil o radu.. z matematiky jsem sice maturoval, ale to je skoro pět let. V současné době se snažím si opakovat, alespoň některé věci.. limity, rovnice, výr. logika.. ale jsem zmatený, nemám ucelený přehled. Proto bych přivítal Vaše doporučení literatury, skript, které mají "hlavu" a "patu", abych se takříkajic dostal alespoň trochu do formy. No tedy trochu, chci na sobě zamakat, ale zatím nevím ani pořádně jak. Koukal jsem do nějakých souhrnů k maturitě apod.. ale stylem jakým to dotyčný autor vysvětloval mi neseděl. Děkuji všem za rady! Přeji pěkný den.

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) jelena)

#2 14. 06. 2010 09:46

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: Prosím o radu zkušené matadory

Co se týče středoškolské matematiky k opakování, pomůže ti toto: http://www.ucebnice.krynicky.cz/Matematika/index.html ? To je výborně zpracovaná učebnice matematiky optimalizovaná na "slabší" studenty gymnázií, vše (většina věcí) je tam vysvětlená po lopatě a stravitelnou formou, nehledě na množství řešených a vysvětlovaných příkladů z dané problematiky. Pokud potřebuješ alespoň "naskočit", must read. Případně též můžeš zkusit zdejší web: http://www.matweb.cz/ , také velmi pěkně udělané stránky, z toho to pochopí většina lidí, co to pochopit chtějí :)


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#3 14. 06. 2010 11:29

raidis
Zelenáč
Příspěvky: 4
Reputace:   
 

Re: Prosím o radu zkušené matadory

Zdravím,

díky moc chlape! Opravdu ty stránky vypadají dobře. Opravdu díky za tip! Měj se.

Offline

 

#4 14. 06. 2010 12:13

Krezz
Příspěvky: 232
Škola: VŠE FFU
Pozice: student
Reputace:   
 

Re: Prosím o radu zkušené matadory

Co se tyka stredni skoly, existuje prehled stredoskolske matematiky. Takze bych to videl asi takto, porid si:
Prehled stredoskolske matematiky - Josef Polak nakl. prometheus, je tot akova bilomodra kniha
Potom bych si koupil na procvicovani petakovku, modra kniha, autor jindra petakova, priprava k maturite a k prijmacim zkouskam na vysoke skoly
Takove ty odmaturuj, tam toho moc neni, prijde me to hodne orezany, taky pokud chces neni spatne si poridit ty male knihi matematiky pro gymnazia, nevim kolik jich je, ja jich mam asi 15. Na SS nas profesor mel takovou zlutou knihu do prvniho semestru na VSE, ta byla taky fajn.

P.S.: taky jdu studovat ekonomii, letos nastupuji na VSE FF Finance, tak preji hodne stesti.

Offline

 

#5 14. 06. 2010 12:40

raidis
Zelenáč
Příspěvky: 4
Reputace:   
 

Re: Prosím o radu zkušené matadory

Zdravím,

děkuji za další doporučení. Toho POLAKA J., jsem držel v ruce, ale nebyl jsem si jistý jestli koupit. Nyní to asi udělám a pevně věřím, že s tou on line knihou to pujde dobře. Ty odmaturuj mi taky příjdou takové všelijaké...

Přeji taky pevné nervy a štěstí. Měj se.

Offline

 

#6 14. 06. 2010 14:19

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: Prosím o radu zkušené matadory

Asi bych něměl podporovat pirátství, ale při procházení velmi starých threadů zde na fóru jsem narazil na jeden sken této učebnice od Petákové, tuším že to bylo od kolegy Mariana. Mám to stažené i s příslušným prohlížečem, pokusím se ty odkazy najít, pokud se mi to nepodaří, hodím to na rapidshare sám i s viewerem. Odkaz hodím sem a do vlákna Odkazy :)

Jinak, jak říká kolega Krezz, Petáková sama o sobě tě nic nenaučí, je to sbírka příkladů, ale i sám pan Krynický na tuto sbírku ve svých textech odkazuje. Jdu prolítnout fórum, bylo to někde v sekci Ostatní, jedno z nejstařších témat, snad se to podaří :)


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#7 14. 06. 2010 14:26

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: Prosím o radu zkušené matadory

Porařilo se:

tady je rar archiv s učebnicí : http://rapidshare.com/files/50941419/pe … vuView.rar

součástí archivu by měl být i příslušný prohlížeč WinDJView :) Enjoy it


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#8 14. 06. 2010 14:49

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Prosím o radu zkušené matadory

↑ frank_horrigan: Když dá člověk do googlu petáková djvu tak najde http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=236


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#9 14. 06. 2010 15:15

raidis
Zelenáč
Příspěvky: 4
Reputace:   
 

Re: Prosím o radu zkušené matadory

Zdravím,

díky moc! Opravu moc!

Mějte se.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson