Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 16. 04. 2008 20:07

jájina
Zelenáč
Příspěvky: 5
Reputace:   
 

výpočet zrychlení

Znám počáteční rychlost vozidla 21km/hod maximální možná rychlost je 50km/hod. Potřebuji spočítat o kolik se zvýší rychlost vozidla po ujetí dráhy 8,2m. Jiné hodmoty neznám. Abych vysvětlila důvod vozidlo při projíždění zatáčky zpomalilo na rychlost 21km/hod po vyjetí ze zatáčky začne opět zrychlovat. ve vzdálenosti 8,2m od zatáčky je sjezd z pozemku potřebuji zjistit doažitelnou rychlost v místě sjezdu. Předem díky. Já na to nemůžu přijít.

Offline

 

#2 16. 04. 2008 20:11

robert.marik
Einstein
Příspěvky: 999
Reputace:   
 

Re: výpočet zrychlení

záleží na parametrech motoru. fyzikálně: jaké je maximální zrychlení?  (v praxi navíc bohužel není to zrychlení ani konstantní)
podle mě úloha není korektně zadaná, tj. zadané údaje na vyřeení nestačí.

Offline

 

#3 16. 04. 2008 20:17

jájina
Zelenáč
Příspěvky: 5
Reputace:   
 

Re: výpočet zrychlení

↑ robert.marik:Taky si myslím, že zrychluji postupně a zrychlení se vlastně neustále zvyšuje. Jediné omezení je těch 50km/h. Také už jsem slyšela, že zadané údaje nestačí, ale výpočet po mě chce úřední orgán, tak nějak to jít musí.

Offline

 

#4 16. 04. 2008 20:31

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Re: výpočet zrychlení

Tak to chce asi nekde zjistit parametry vozidla, ktere ma tim usekem projizdet. Samozrejme, ze takova formule asi na 8,2 metrech stihne zrychlit na vyssi rychlost nez treba ja na kolobezce. V autech se moc nevyznam, cili nevim, jak moc velkou by to nekonstatni zrychleni hralo roli. Pokud malou, tak by se mozna dalo s jistou opatrnosti za konstantni povazovat  (prece jenom to neni zas tak dlouhy usek).

Pokud mam jenom to horni omezeni rychlosti, tak jedine co muzu rict je, ze rozhodne nezrychlim o vic nez o 29km/h.


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

#5 16. 04. 2008 20:56

jájina
Zelenáč
Příspěvky: 5
Reputace:   
 

Re: výpočet zrychlení

↑ Lishaak:Prosím berte, že se jedná o běžnou silnici III.třídy v České republice a vozidlo se nedá upřesnit, každé které projede bude mít nějaké jiné parametry. Nějaké průměrné zrychlení nebo tak něco, já nevím.

Offline

 

#6 16. 04. 2008 21:01

jájina
Zelenáč
Příspěvky: 5
Reputace:   
 

Re: výpočet zrychlení

↑ jájina: Jo a ještě bych potřebovala aby to zrychlení bylo co nejmenší takže to maximum mi nevyhovuje. Je to kvůli rozhledu při vjezdu ze sjezdu na komunikace, takže čím větší rychlost tím větší požadavky - delší rozhledy.

Offline

 

#7 16. 04. 2008 21:17

Fabo
Místo: Košice //Praha
Příspěvky: 82
Reputace:   
 

Re: výpočet zrychlení

8,2m je podla mna zanedbatelna draha, pri rychlosti 21 km/h je prejdena za necelych 1.5s, v takom case mnoho vodicov ani nezacina zrychlovat. Ratal by som z rychlostami 30-35km/h...


7902 5 01 gymnázium - matematika - Okt.... holt maturity
-------------------------------------------------------------------
Bejvávalo. Momentálne FMV B-ME-MO prez [sem. 5, E] a s tym spojena matematika a statistika ma sem opat priviala.

Offline

 

#8 16. 04. 2008 22:29

jájina
Zelenáč
Příspěvky: 5
Reputace:   
 

Re: výpočet zrychlení

↑ Fabo:Co člověk to názor, ale podle čeho to mám spočítat?

Offline

 

#9 17. 04. 2008 14:50

robert.marik
Einstein
Příspěvky: 999
Reputace:   
 

Re: výpočet zrychlení

jakkoliv... stejně: kdo Vám to zkontroluje?
nebo jestli to je něco vážného (kvůli soudu) tak soudní znalec. Nebo třeba na to má tabulky stavební úřad ....

Offline

 

#10 16. 05. 2009 17:42

Julo88
Příspěvky: 164
Reputace:   
 

Re: výpočet zrychlení

jak vypocitat velikost zrychleni kdyz se auto rozjede 50 Km/h za 13 sekund


kdyby fyzika a matika zila tak uz jsem asi v base za vrazdu"!

Offline

 

#11 16. 05. 2009 18:54

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: výpočet zrychlení


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson