Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 27. 12. 2010 15:34

Opicka
Zelenáč
Příspěvky: 5
Reputace:   
 

Gramm-Schmidt a ničemné polynomy

Zdravím potřeboval bych pomoc s jedním příkladem. Hledaj jsem celý den co s tím, ale bohužel jsem nenašel nikde žádné polopatické vysvětlení.
http://www.sdilej.eu/pics/a7cddb85357529a9d21dfc7aae418d90.png
Díky moc

Offline

 

#2 29. 12. 2010 18:12

Opicka
Zelenáč
Příspěvky: 5
Reputace:   
 

Re: Gramm-Schmidt a ničemné polynomy

Nikdo nic?
Jen nějakou nápovědu jak skloubit ten skalární součin na tu bázi. Prostě nějaký obecný recept
Jsem se koukal kde to šlo a tehle typ příkladů není nikde.

Offline

 

#3 29. 12. 2010 18:39

TakyTipek
Příspěvky: 98
Reputace:   -3 
 

Re: Gramm-Schmidt a ničemné polynomy

ja by som ti rad poradil.. keby som to vedel.. tipci ktory to vedia, zrejme nie su online alebo sa im jednoducho nechce pisat..


vsetko sa da..

Offline

 

#4 29. 12. 2010 19:05

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Gramm-Schmidt a ničemné polynomy

Zdravím,

↑ Opicka:

zkus projit toto téma, případně použit místní vyhledávání, určitě toho bude více. Bohužel, tuto oblast neovládám, tedy prakticky nemohu pomoci (než odkazem).




OT: ↑ TakyTipek: na tomto fóru není zvykem přidávat příspěvek, který nenese pokus o faktickou pomoc autorovi dotazu. Pro obecné příspěvky o zájmu o určitou oblast matematiky máš sekci "Ostatní", případně volný časový prostor lze využit k seznámení se způsobem matematických zápisů a procvičení zápisů (aby se předešlo takovému komentáři).

Omluva za OT a děkuji za pochopení.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson