Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 25. 05. 2008 12:47

Aegis
Zelenáč
Příspěvky: 20
Reputace:   
 

Vypočítěte derivaci funkce

Prosím o vypočítání příkladu i s postupem. MOC MOC Dík

http://matematika.havrlant.net/forum/upload/412-7.png

Offline

 

#2 25. 05. 2008 13:06

plisna
Místo: Brno
Příspěvky: 1503
Reputace:   
 

Re: Vypočítěte derivaci funkce

jde o podil, takze vyuzit pravidlo pro derivaci podilu a pouzit jej.

Offline

 

#3 25. 05. 2008 13:54

robert.marik
Einstein
Příspěvky: 999
Reputace:   
 

Re: Vypočítěte derivaci funkce

Docasne jsem presmeroval stranky s online vypocty na svuj pocitac, takze to dneska odpoledne pojede (i kdyz informaci ze to nejede tam asi nechavam), zkuste si tam tu derivaci vygenerovat.

http://old.mendelu.cz/~marik/maw/index. … m=derivace

Offline

 

#4 25. 05. 2008 13:59

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Vypočítěte derivaci funkce

↑ plisna:↑ robert.marik:

Zdravim vas :-)

jestli kolega↑ Aegis: neni nejaky agent od konkurentu a testuje rychlost reakce na jeho jiz 14. otazku, bez zadne dalsi odezvy. Zatim vedete moc dobre :-) kolik tipujete otazek, ze polozi, ze bychom se treba vsadili :-)

Hodne zdaru :-)

Offline

 

#5 25. 05. 2008 14:06

plisna
Místo: Brno
Příspěvky: 1503
Reputace:   
 

Re: Vypočítěte derivaci funkce

to jelena: taky te zdravim! myslim, ze Aegis uz snad pochopil, ze mu ty priklady taky nikdo kompletne pocitat nebude - proste stale plati notoricky zname pravidlo - bez prace nejsou kolace :)

Offline

 

#6 25. 05. 2008 14:14

robert.marik
Einstein
Příspěvky: 999
Reputace:   
 

Re: Vypočítěte derivaci funkce

↑ jelena:
Pekne nedelni odpoledne.

Uz jsem premyslel, jestli nenavrhnout Lukeemu, aby uzivatel v nastaveni sveho profilu mohl nastavit ze chce nektere uzivatele a jejich dotazy ignorovat, tak jak je to na abclinuxu. Ale asi by to bylo zbytecne, urcite bude lepsi naznacit, napsat jak to chodi a on, pokud nekdo prestreli jako tady Aegis, tak snad pochopi a otazky bude priste formulovat treba takto: "mam takove zadani, tady je vypocet, kouknete se prosim, jestli to je spravne, moc a moc dekuji :)"

Offline

 

#7 25. 05. 2008 14:27

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Vypočítěte derivaci funkce

↑ robert.marik:

Nejsem pro ignorovani, ale je tezke radit, kdyz clovek nevidi odezvu.

Treba u dalkaru vim, ze maji hlavni problem zacit, tak je jasne - at se ptaji - co s tim, jak mam zacit - to chapu, pokud mam cas, tak i dohlizela jsem, jak to krok po kroku slo. Nebo pokud priklad je nejaky zajimavy, jeste se neresil a muze byt jako vzorovy. Ale nasekat celou pisemku nebo co to je... a prikladu, co je tady spousta a jinde take :-(  I tak, jak navrhujete, take OK, je videt, v cem je problem.

Az budeme mit cas a naladu, tak to treba probereme v pripominkach. Zatim slibuji, ze pokud se kolega chyti a zacne sam neco delat, urcite ho v tom nenecham :-) vidim to tady pres prekladanou tabulku, co musim udelat. Tak tu budu jen jako nepritomna :-)

Dnes mam same OT, radej mizim :-) Hezky den :-)

Offline

 

#8 31. 05. 2008 11:07

Aegis
Zelenáč
Příspěvky: 20
Reputace:   
 

Re: Vypočítěte derivaci funkce

Omlouvám se, pravda je taková, že mám vypracovat práci do matematiky. Jsem dálkový student a mám strašně málo času. Tak jsem si myslel, že mě to někdo vypočítá. Zkusit se to muselo :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson