Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 03. 09. 2008 12:37

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Program na grafy funkcí

Ahoj,

hledám program, který by mi vykresloval grafy funkcí, něco jako grafický kalkulátor do počítače. Jde mi hlavně o rychlé zobrazení 2D/3D grafu zadaných funkcí a posouvání se v něm, přibližování a oddalování. Do teď jsem používal program GraphCalc. Zajímalo by mě, jestli existuje nějaký lepší. Předem díky.

Offline

 

#2 03. 09. 2008 14:21

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Program na grafy funkcí

↑ BrozekP:na 3D neviem,ale na 2D je naj toto


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#3 03. 09. 2008 14:22

Marian
Místo: Mosty u Jablunkova
Příspěvky: 2512
Škola: OU
Pozice: OA, VSB-TUO
Reputace:   67 
 

Re: Program na grafy funkcí

↑ BrozekP:
Neznám sice program, o kterém píšeš, ale jistě je něco takového možné v Maple, Mathematica nebo Gnuplot.

Offline

 

#4 04. 09. 2008 11:25

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Program na grafy funkcí

↑ jarrro:

Díky, zkoušel jsem ten program a líbí se mi. Škoda jenom, že nemá moc dobře udělaný přibližování a oddalování (na výřez vždy musím použít zkratku ctrl+w a přibližování prostředním tlačítkem myši je téměř nepoužitelný). Ale na to si zvyknu :-)

↑ Marian:

Gnuplot na grafy používám, když je pak použiju v LaTeXu, Mathematicu jsem teď provizorně na zobrazení grafů funkcí používal. Pokud vím, tak v těchto programech ale nikde není možnost lehce grafem "procházet". Abych se podíval na nějakou část grafu, tak musím někde upravit číselné hodnoty, což docela zdržuje.

Offline

 

#5 12. 09. 2008 02:12

gisat
Příspěvky: 97
Reputace:   
Web
 

Re: Program na grafy funkcí

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson