Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

"Mě by třeba zajímalo, jak jste se sem na forum vůbec dostali :-)"(c)


Cíleně jsem hledal(a) nějaké Matematické fórum.

30% - 82
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem studující).

37% - 101
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem vyučující).

1% - 4
Potřeboval(a) jsem řešení problému z praxe.

3% - 8
Fórum mi bylo doporučeno.

5% - 14
Jiná cesta, případně doplním v tématu "O nás :-)".

4% - 13
V čtenářském deníku mi chybela kniha "Stařec a moře".

1% - 5
Hledal(a) jsem zdroj řešení projektů svých studentů.

0% - 2
Hledal(a) jsem kružítko.

5% - 15
Už si nepamatuji.

8% - 22
Počet hlasujících: 228

#1401 24. 05. 2012 00:26

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑↑ Tychi:

:-) tak to jsi umíchala francouzské palačinky (ovšem pro 2 - to ani nestalo za to upatlání nádobí, tedy pokud také nemáš zalíbení v jeho umývání). Kypřit se dá pomoci kvasnic, minerálky, sody zhašené kyselomléčným výrobkem, nikoliv však práškem do pečiva :-) Máme zde i kvalifikovanou pomoc, kdybychom si nevěděli rady :-)

----------------------------------------------------------------

Podstatné - jelikož již znám výsledek maturity kolegy Hanise, tak mu k výsledku srdečně gratuluji, tablo jsme viděli :-)

Offline

 

#1402 24. 05. 2012 08:43

Hanis
Veterán
Místo: Brno
Příspěvky: 2650
Škola: PřF MUNI - Statistika a analýza dat
Pozice: Děvče pro všechno
Reputace:   148 
 

Re: O nas :-)

Ano, konečně se připojuji k majoritě odpovídajících na tomto fóru, kteří mají maturitu.
Krásná témata jsem si vybral, skvěle si popovídal a dostal první čtyřku na gymplu, která mi vůbec nevadí.

Offline

 

#1403 24. 05. 2012 10:21

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Hanis:

:-) 3. gratulace, teď k dalšímu významnému posunu - i když pořád mám pocit, že v počtu místních maturantů MGO ještě zaostáváme za Jaroškou (jiné statistiky nesleduji).

Offline

 

#1404 24. 05. 2012 10:38

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:Potřebovala jsem je, abych je naplnila masovou směsí. Nakonec vzniklo palačinek pět, tři si daly děti s marmeládou a vůbec neprotestovaly, že jsou po obědě a jíst nechtějí(o:

↑ Hanis:Gratulace, první čtyřka? To jsi tím gymplem projel nějak moc lehce. Nebo je to první čtyřka, která nevadí?(o:


Vesmír má čas.

Offline

 

#1405 24. 05. 2012 17:13

Hanis
Veterán
Místo: Brno
Příspěvky: 2650
Škola: PřF MUNI - Statistika a analýza dat
Pozice: Děvče pro všechno
Reputace:   148 
 

Re: O nas :-)

↑ Tychi:
Já nevím, 4ky si nepamatuji. A teď 1+1+1+1 :-)

Offline

 

#1406 24. 05. 2012 18:23

elypsa
Místo: Stará Boleslav
Příspěvky: 706
Reputace:   40 
 

Re: O nas :-)

Já nastupuji zítra na popravu. Matiky se nebojím jen bych rád něco, kde si věřím.. Takže by to nemusela být planimetrie a to hlavně zobrazení v rovině.. :/
V němčině bych si taky sakra vybral téma, co by padnout nemuselo a to samé angličtina, kde bohužel nebylo moc času na hlubší přípravu. Češtinu snad nějak okecám. No držte mi palce :)


Baf!

Offline

 

#1407 24. 05. 2012 18:38

Hanis
Veterán
Místo: Brno
Příspěvky: 2650
Škola: PřF MUNI - Statistika a analýza dat
Pozice: Děvče pro všechno
Reputace:   148 
 

Re: O nas :-)

Neboj, maturita je sranda a stejně - nejvíce jsem se připravoval na Nový Zéland do AJ - naučil jsem se nejdelší zeměpisný název zapměti -
Taumata­whakatangihanga­koauau­o­tamatea­turi­pukakapiki­maunga­horo­nuku­pokai­whenua­kitanatahu.
A stejně jsem to nepoužil.

A maturita v odpoledních hodinách z čj se podobá pokecu o knížce u pivka s kámošem (alespoň v mém případě).

Každopádně hodně štěstí!

Offline

 

#1408 25. 05. 2012 15:36 — Editoval elypsa (25. 05. 2012 15:41)

elypsa
Místo: Stará Boleslav
Příspěvky: 706
Reputace:   40 
 

Re: O nas :-)

Tak je to doma. 39/39 ajina, cestina 8/9. Němčina za 1 a matematika třešnička - exponenciální funkce a rovnice - za 1. Našeho tělocvikáře, který tam dělal místopředsedu jsem údajně tak nadchnul, že by se až začal učit matematiku.

Ovšem docela zklamání a to v tom, že profesorky mi nevěřily, že $\frac{\log_{}3}{\log_{}\frac{3}{4}}=\log_{\frac{3}{4}}3$.. docela jsem "čuměl"


Jinak děkuji všem, co mi zde pomáhali v přípravě! Zdenek, Hanis, Marnes, Jelena no je vás hodně. děkuji


Baf!

Offline

 

#1409 25. 05. 2012 18:24

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: O nas :-)

U mě je to taky doma, včera jsem udělal státnice. Místo dvou písmenek si už před jméno můžu psát tři písmenka :-)


2+2=4

Offline

 

#1410 25. 05. 2012 19:06

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ elypsa:, ↑ Lukee:

velká gratulace :-)

↑ Lukee:

jak si stojí MGO v počtu písmenek oproti absolventům Jarošky, tuším, že mají i za jménem, tak ještě posnažte :-).

Mám pocit, že již zapomínám, co kam se píše, tak ještě - jeden z prvních místních maturantů kolega Martin (liquid) oznamoval, že má po Bc. statnicích a pokračuje ve studiu.

Offline

 

#1411 28. 05. 2012 02:11

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: O nas :-)

jelena napsal(a):

Podstatné je, že nadchází týden 5. výročí působení silné jarní sestavy kolegů Kondra, Jarrro a Nejlepšího Výchovného Poradce všech dob a zároveň autora jediného "cizího" článku na hlavním webu (kdo to ví? :-) a také příchod 15000. uživatele (pokud se probojuje přes účinný antispam).

No jo, uteklo to :-) Kolegům gratuluji k úspěšnému završení studií. Já si počkám do podzimu. Aspoň můžu dohlídnout na svou poslední MathRace bez stresu ze státnic :-)

Ať se daří,
Kondr


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#1412 19. 06. 2012 14:39 — Editoval Tychi (19. 06. 2012 14:40)

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: O nas :-)

Doučovaná zvládla logiku na jedna, doučovaný o svém výsledku maturitní zkoušky mlčí..

web plný učebních materiálů k nahlédnutí zde www.dumy.cz


Vesmír má čas.

Offline

 

#1413 19. 06. 2012 20:50

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Tychi:

gratuluji k výsledkům (Vennovy palačinky měly úspěch?).
K maturantovi - buď rada, že nechce se doučovat v letě :-)

Ten web má něco společného s RVP, nebo to je zcela jiná aktivita?

↑ Kondr:

stačila jsem ještě sledovat letový posun k výsledku týmu kolegy Olina (tedy pokud za sebe nepostavil náhradníka), potom již jsem musela přes Opavu. A vidím, že i další kolegové měli úspěch, gratulace :-)

Co bychom teď dali na nástěnku?

Offline

 

#1414 19. 06. 2012 22:24

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena: děkuji :-)


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#1415 19. 06. 2012 22:47

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:Možná nějaké společné lidi, rozhodně tam spousta škol zveřejňuje to, co je povinna v rámci EU PES někde zveřejnit a jejich školní weby asi nemají potřebnou kapacitu.

Vennovy lívance..vlastně nevím, ale předpokládám, že v testu byly, stejně jako ve všech dostupných verzích, tak je asi zvládla, když má za jedna(o: Každopádně se víc poptám, až bude mít studijní klid..


Vesmír má čas.

Offline

 

#1416 20. 06. 2012 12:37

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ byk7:

:-) zejména výkon vašeho týmu (a ještě Janču) jsem sledovala pozorně (u vás - dramatický vývoj s úspěšným závěrem?), odcházela jsem v cca 9-10 úloze u vás.

↑ Tychi:

děkuji, občas se mi jeví přemateriálovano a v duchu tohoto tématu, co jsem se dívala :-)

Offline

 

#1417 20. 06. 2012 13:02

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:Tak nějak. Přijde mi zbytečné plýtvání evropskými penězi na to, aby každá škola psala skoro to samé. Málokde vymyslí něco nového nebo aspoň jinak pojatého.


Vesmír má čas.

Offline

 

#1418 20. 06. 2012 14:15

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: O nas :-)

Zdravím,

chci poděkovat všem za pomoc s propagací MathRace; adminům za horní roh a mám takové podezření, že účast Opavského týmu je také důsledkem přímluvy někoho z fóra ;-)

Mějte se,
Kondr


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#1419 20. 06. 2012 20:07

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena: ze zacatku to nebylo nic moc, potom jsme se drzeli na 3. az 4. miste, no a v poslednich 30s se nam podarilo spravne zadat reseni 13. ulohy, coz nas posunulo na druhe misto

zajima byla reakce skoly, kde to podle me vychvalili az moc :-)


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#1420 20. 06. 2012 21:21

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: O nas :-)

↑ Kondr: rád ose stalo :-). Byla alespoň rekordní účast?


2+2=4

Offline

 

#1421 21. 06. 2012 10:37

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:Lívance měly úspěch částečný, jedny lívance za plný počet, druhé za 3/4 bodů. Takže jsem spokojená(o: Informatika nakonec za dvě, já spokejná méně, doučovaná spokojena naprosto a ještě víc. Tak jsem vlastně celkově dost spokojena, tohle doučování bylo nadmíru úspěšné(o: (když vezmu naše první setkání, kdy jsem si přebírala učebnici logiky, nahlédla do ní a prohlásila, že se zkusím kouknout, ale neslibuji, protože mě tohle opravdu při vysokoškolském studii naprosto minulo..Japato vlastně, že filozofové berou logiku tak čitelně a my matfyzáci jsme ji nabrali jen někde okrajově a navíc děsně nečitelně?(o:)


Vesmír má čas.

Offline

 

#1422 21. 06. 2012 16:55

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Kondr:

já o tom nic nevím, svedu to na kolegu Hanise :-)

↑ byk7:

přesně tak jsem to viděla.

↑ Lukee:

určitě (viz archivy). Zajímalo by mne, který stratég zasadil termín soutěže do týdnu, kdy vrcholí napravování všech možných známek, probíhají výlety a naděje, že zasněží, je u bodu mrazu.

↑ Tychi:

děkuji za upřesnění (doučování, které něco přineslo doučovateli (nejen finance) je snad nejlepší varianta). Ohledně výuky logiky FF - MFF rozsáhle pojednával kolega Wotton (viz celé téma a možná i v jiném také)

Mne spíš udivuje odvaha kolegyňky studovat filosofii - pracovat s takovým oborem se snad ani nedá a vdát se také ne :-)

Zdravím.

Offline

 

#1423 21. 06. 2012 17:19

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:Vdaná už je, strom už zasadili, dům postavili, dvě děti má(o: Už jí nebaví dělat pro němce, tak si zvyšuje kvalifikaci a pak by chtěla učit občanku a podobné vědy..


Vesmír má čas.

Offline

 

#1424 21. 06. 2012 17:45

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Tychi:

a tak, už mi to logiku dává (až na tu touhu vyučovat občanku) :-) Tak to zdar přeji.

Offline

 

#1425 21. 06. 2012 22:45 — Editoval Kondr (21. 06. 2012 23:22)

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: O nas :-)

↑ Lukee: Ono není s čím srovnávat -- tentokrát to bylo poprvé jen pro první a druuhé ročníky, tedy dvakrát menší cílovou skupinu. Z tohoto hlediska účast překvapila pozitivně.

jelena napsal(a):

Zajímalo by mne, který stratég zasadil termín soutěže do týdnu, kdy vrcholí napravování všech možných známek, probíhají výlety a naděje, že zasněží, je u bodu mrazu.

To já. Zasadil, zpropagoval, zkoordinoval. Ještě musím vykázat :) Pokud jde o to, proč jsem zasadil tam kam jsem zasadil, tak to souvisí hlavně s podmínkami grantu.

Ať se daří,
Kondr


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson