Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 24. 03. 2015 21:12

kohoutek
Zelenáč
Příspěvky: 14
Reputace:   
 

Nefunkční zobrazení mat. vzorců

Zdravím,
některé formule se mi nezobrazují správně, např. vidím toto (ty x jsou moje) "\[\foXrall \epsXilon > 0: RX(a, \epsilXon) \caXp M \ne \emXptyset\]" . Zkoušel jsem Chrome,Firefox i IE a všude je to stejné, najít podobný topic se mi nepodařilo. Tušite, kde je chyba? Díky moc

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) jelena)

#2 24. 03. 2015 22:07

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Nefunkční zobrazení mat. vzorců

Zdravím,

zadával jsi to přes Editor napravo od okna zprávy - vypadá to, že máme nějakou potíž s místním užitím Mathjax.  Jak to vidí kolegové?

Pokud napíšeš jen do "dolaru" (např. tlačítkem pod oknem zprávy, nebo jinak), potom je v pořádku? Zkus, prosím, nějaký nenáročný zápis tak, např. $\forall$? Děkuji.

Offline

 

#3 24. 03. 2015 22:35

kohoutek
Zelenáč
Příspěvky: 14
Reputace:   
 

Re: Nefunkční zobrazení mat. vzorců

Asi bych měl ještě říct, že mám problémy se zobrazením na stránkách, ne na fóru. Nicméně teď když kliknu na ty znaky v Latexovém editoru, tak se mi celá zpráva smaže a ani ten znak vložit nemůžu.

Offline

 

#4 24. 03. 2015 22:44

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Nefunkční zobrazení mat. vzorců

děkuji za upřesnění. Před chvilkou se mi dostalo vysvětlení k Mathjax, že server je pod DNS útokem - viz upozornění na str. MAW (stejný problém bude všude, kde je využíván Mathjax, tedy i na stránkách Matematika.cz nebo i zde).

Doufejme, že se brzy vyřeší, je to problém mimo dosah autora tohoto webu a fóra.

Offline

 

#5 24. 03. 2015 22:50

kohoutek
Zelenáč
Příspěvky: 14
Reputace:   
 

Re: Nefunkční zobrazení mat. vzorců

I já děkuji za vysvětlení a doufám s tebou. Zvláštní cíl pro útok. :)

Offline

 

#6 25. 03. 2015 13:00

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Nefunkční zobrazení mat. vzorců

↑ kohoutek:

doufali jsme dostatečně, zda se, že je všechno v pořádku (zaklepeme). Co jsem se trošku dívala googlem, to nebylo poprvé. Označím za vyřešené.

Offline

 

#7 25. 03. 2015 20:54

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Nefunkční zobrazení mat. vzorců

Zdravím,

mně to asi opět neběží správně - mám FF, historie je promazána - viz http://forum.matweb.cz/viewtopic.ph … 32#p374732 nebo http://math.stackexchange.com/questions … nsity-of-r

Co u vás? Děkuji.

Offline

 

#8 25. 03. 2015 21:04

Jj
Příspěvky: 8756
Škola: VŠB, absolv. r. 1970
Pozice: Důchodce
Reputace:   599 
 

Re: Nefunkční zobrazení mat. vzorců

↑ jelena:

Dobrý večer.

Mi to funguje (taky FF).


Pokud se tedy nemýlím.

Offline

 

#9 25. 03. 2015 23:28

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Nefunkční zobrazení mat. vzorců

↑ Jj:

Zdravím Vás a děkuji,

mně to dělá nepořádek, když mám příspěvek a obnovím ho F5. Dle pokynu Administrátora jsem mu poslala náhledy na hlášení, co se objeví (i u syna v Chrome), je to něco podobného, jako diskuse tady https://groups.google.com/forum/#!topic … ToFqezr4Us

Ale pokud je to nějaký lokální problém, tak nic podstatného, podívám se zítra, co doporučuji k řešení (nebo se to vyřeší samo).

Offline

 

#10 26. 03. 2015 14:26

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Nefunkční zobrazení mat. vzorců

↑ Jj: ještě jednou děkuji, po restartech připojení to vypadá, že všechno v pořádku, označím za vyřešené.

Offline

 

#11 26. 03. 2015 18:28

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Nefunkční zobrazení mat. vzorců

Podle té hlášky, kterou mi posílala ↑ jelena: to vypadalo na to, že se prostě občas nepovedl překlad DNS. To není úplně něco, co bych mohl ovlivnit, leda by kluci z MathJax distribuovali kódy na jiné funkčnější doméně. Tak jako tak je to celkem blbé, možná by se to chtělo podívat, jestli zase doba nepokročila a není na světě nějaké funkčnější řešení.

Nebo můžu zkusit ty zdrojáky hostovat u sebe, ale to přijdeme o automatické updaty.


2+2=4

Offline

 

#12 26. 03. 2015 20:49

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Nefunkční zobrazení mat. vzorců

↑ Lukee:

Zdravím,

pokud je poslední poznámka k pozdějším hláškám, tak to již bylo později, po pominutí potíží s dostupnosti MathJax (a nejspíš shodou nějakých potíží u nás s pomalejší funkci překladu). Toto téma je časově shodné s výpadkem Mathjaxu na MAW (kde je pořád snad náhradní řešení). Ten výpadek je okomentován zde



Nebo můžu zkusit ty zdrojáky hostovat u sebe, ale to přijdeme o automatické updaty.

to je asi zbytečná práce a starost navíc - ne?

Offline

 

#13 26. 03. 2015 21:47

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Nefunkční zobrazení mat. vzorců

No vyhnuli bychom se podobným výpadkům. Prostě MathJax na matematika.cz by fungoval právě tehdy, když by běžela matematika.cz.

Ale asi to nebudu dělat :-) Leda by těch problémů bylo víc.


2+2=4

Offline

 

#14 28. 03. 2015 14:50

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Nefunkční zobrazení mat. vzorců

Ale asi to nebudu dělat :-)

to je rozumné :-) A navíc se čeká na "přidělovač označovačů" a na opravu "Články jsou rozdělené do kategorií, které naleznete v levém menu" (c) Odkaz + hlášení o chybě.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson