Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#326 21. 01. 2011 09:20

Rumburak
Místo: Praha
Příspěvky: 8691
Reputace:   502 
 

Re: Zapomněnky

↑↑ jelena:

Díky za rozšíření obzorů  :-) , бекар  jsem neznal.

Offline

 

#327 23. 01. 2011 12:56 — Editoval teolog (23. 01. 2011 12:57)

teolog
Místo: Praha
Příspěvky: 3497
Škola: MFF + PřF UK
Pozice: Gymnázium Přírodní škola - učitel (M, Z)
Reputace:   167 
 

Re: Zapomněnky

Jelena:
Mé zpochybnění hlouposti zlomku ještě neznamená, že ten zlomek je chytrý. Řekl bych, že jde o průměrný zlomek, ani hloupý, ani chytrý. Označení zlomku za hloupého mi přišlo trochu nespravedlivé.
A jaký zlomek je podle Vás chytrý? :)

Offline

 

#328 23. 01. 2011 13:00

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ teolog: chytrej zlomek je takovej, kterej se dokáže sám rozložit na parciální zlomky a následně se zintegrovat

Offline

 

#329 23. 01. 2011 13:39

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ teolog: to byl lingvistický chyták :-)

Navíc kolegovi - autorovi pojmu "sa teraz nepači Wolfram".

↑ Rumburak: nikdy jsem si nedovedla на уроке сольфеджио представить, že takové poznatky budu jednou šiřit v českém a slovenském matematickém prostředí - Ирония судьбы.

Jelikož se skoro zapomnělo na postup váženého vrchniho Velitele do pozice Q, tak odcituji mé 3 oblibené Velitelovy věty:

Já proti tomu apriori nejsem, ale jsem apriori proti tomu, abych se o to staral já :-).

Já o tom nic nevím a nic jsem nezjistil.

Vůbec nevím o čem je řeč, žádnou cestu jsem tam neviděl

Oslavujte tedy, také se věnujte lingvistice pod vedením kolegy Stýva, já musím přes Opavu. Zdravím :-)

Offline

 

#330 23. 01. 2011 16:50

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

Z dnešních nálezů - děkuji autorovi :-)

Offline

 

#331 23. 01. 2011 17:04 — Editoval gladiator01 (23. 01. 2011 19:02)

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:
:-) :-)

Někteří tazatelé opravdu nemyslí, když se ptají.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#332 24. 01. 2011 00:25

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Klára: :-)

Spíš dbají na to, abychom nepadli nudou. Občas to jsou opravdu nálezy :-)

Jinak by tu byla "riadna nuda" (c) - naleznout nedořešenou kvadratickou rovnici mi nepřide tak zábavné. Máte už také sníh? My máme :-)

A, kolego Stýve, co to je? Děkuji.

Offline

 

#333 24. 01. 2011 00:28

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena: co je magický trojúhelník? to opravdu netuším

Offline

 

#334 24. 01. 2011 10:48

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:
Máme sníh, bohužel. Jsem se těšila, že bude zima letos takhle krátká a ono nic.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#335 25. 01. 2011 00:43

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Stýv: to se asi nedovíme :-(

↑ Klára: děkuji za hlášení (u vás jsem pozorovala na kameře, co jsi umisťovala). U nás je sněhu celkem dost a je chladno (na sněhuláka to není, sníh moc nelepí).

Představitele EU u nás ve dvoře (na monstrozním sportovním plácku) i nadále sazí stromky.

Offline

 

#336 25. 01. 2011 16:42

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ Stýv:

Pěkný podpis, asi dvě minuty jsem hledal, co to bylo za jiného Josefa Čapka, než mi to došlo :-).

Offline

 

#337 25. 01. 2011 16:48

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

Vážený Velitel - usuzuji, že místo na nástěnku se našlo - konečně...

Chybí nám ovšem systém - zde je seznam témat, kde jsou ankety, věkové a zviřátové chybí.

Nehodilo by se jedno téma se seznamem anket?

Zprávy z plácku - představitele EU dnes ráno naváželi zeminu na záhonky - mám obavy, abych jim večer ve tmě nepošlapala tulipany.

---------------------------

Úplně OT (a je mi jasné, že celkem beznadějné), ale - neměl by někdo z kolegů možnost převzit jeden můj závazek v přípravě budoucího přirodovědce na přijimačky z fyziky - cca do května-června? V Opavě bych zajistila i učebnu v centru, nebo snad by to šlo realizovat i přes Skype.

Ani nedoufám, ale děkuji a zdravím.

Offline

 

#338 27. 01. 2011 23:53 — Editoval jelena (28. 01. 2011 00:05)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

Jen takové drobnosti:

1) pro milého kolegu Ondřeje - tak neodkazujeme, odkazujeme, jak vážený Moderátor vysvětloval.

Snad by se to mohlo i upravit (když se vyřešily takové globální otázky - viz aktivita v Připomínkách).

2) pro kolegu BakyX (chybějící tečka je můj problém - vždy vynechám, když je název ve vetě). Kdybych nebyla Jelena, tak bych uvazovala, zda bych nebyla BakyXfil :-)

CD "Steal this Album" a "S.O.A.D." jsem dostala za doučování kvadratických rovnic, jelikož jsem se postěžovala, že mi chybí do komplektu, děkuji M.

3) pro kolegyňku Danu - toto téma se hodí na nějaké zapomenuté ... (například, když potřebuješ připomenout něco z mistních technických vymoženosti nebo z mistního folkloru), aby se nenarušoval klid vážených Moderátorů a pokud se nenajde samostatné téma nebo si nezaložíš.

Určitě se někdo najde, kdo odpoví. A pokud okolo půjde vážený Zakladatel tématu, tak snad také něco doporučí, pokud si ovšem vzpomene :-)

Tady by se hodila anketa :-)

Zdravím.

Offline

 

#339 28. 01. 2011 00:15

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Zdravím.

1) S tím se asi nedá nic dělat. Když člověk něco vyhledá, tak se výsledky vyhledávání na chvíli uloží, aby se při procházení stránek výsledků nemuselo hledat znovu (vyhledávání zatěžuje server). Adresa stránky tedy vede na ty dočasně uložené výsledky. Nebo jak by sis řešení představovala?

Offline

 

#340 28. 01. 2011 00:36

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ BrozekP:

Také pozdrav :-)

Pokud to nejde, tak se nic neděje, neni nutno řešit. Jen občas jsou odkazy, co vědou "nikam", tak jen připomínám tu druhou variantu odkazování.

V takovém odkazu je možné mít vyznačeno, zda témata jsou vyřešená? 

Vůběc nehoří, děkuji.

-------------------------

A, kolego Stýve, blahopřeji ke změně titulku :-)

Offline

 

#341 28. 01. 2011 00:45

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Ty používáš nějakou starou verzi zobrazování témat daného uživatele. Na to je někde odkaz, nebo si adresu vždy napíšeš sama?

Když si rozklikneš profil uživatele, tak je tam odkaz Zobrazit všechna témata, kde jsou vyřešená témata vyznačena.

Také Kondr změnil titulek, bohužel ho nechápu :-(.

Offline

 

#342 28. 01. 2011 10:33

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

http://www.sdilej.eu/pics/14f1894709d06efc0214ca46d9cee2bd.gif

Dobrý deň.

Myslela som pôvodne, že na fóre pobudnem trochu dlhšie, ale uvedomila som si, že ak svoju účasť teraz neutnem, nedokážem dokončiť jednu svoju prácu na tému detského programovacieho prostredia Etoys (robím pracovné listy a prekladám Help do slovenčiny).

Čo povedať - ďakujem za príjemne prežité chvíľky, na niektorých v živote nezabudnem (Jelena - klávesnicu som si nainštalovala a keď som dopísala это всё, obyčajne som sa pustila do vysvetľovania ďalšej úlohy a až po dvoch riadkoch som zistila, že píšem v azbuke; celkom by ma zaujímalo, ako dopadne chúďa  ё. 28.2. idem na veľkú lekársku kontrolu - drž mi prosím palce.). 

Zostane mi v mysli určite aj BakyX - zaujímavý mladý muž, Cheop so svojimi famóznymi obrázkami, Mikl3, Spybot, Stýv, Zdenek1, PBrožek, gladiator01, Hanzy, ... - je vás tu veľa obetavých ľudí. Bavila som sa - niekedy až nahlas smiala ako už dávno nie a aj za to vám patrí vďaka.

Snáď som niečím prispela - asi tak na 5 svojich príspevkov som vyslovene hrdá; v živote by som sa nenazdala, že niektoré veci ešte zvládnem (BakyX, jedna úloha bola dokonca z MO a dala som ju). Dúfam, že nie viac bolo takých , čo nestáli za nič.

Veľmi veľa som sa naučila. Pravdepodobne sa ešte vrátim, ale isté to nie je  -  takže  želám všetkým zo http://www.sdilej.eu/pics/05487b443e504784b0b789b268dae9d4.gif všetko dobré...ahojte  Dana


http://www.sdilej.eu/pics/035a725246a277af3bf00220643f29aa.gif

 

#343 28. 01. 2011 10:53

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Zapomněnky


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#344 28. 01. 2011 13:18

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena: není k čemu. ukazuje se, že statistika nuda je:)

Offline

 

#345 28. 01. 2011 17:07

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1: tak snad bych si dovolil na závěr (snad se zde ještě objevíš, jestli ano, neváhej napsat)
doplnil jsem v té naší debatě něco málo zajímavého

Offline

 

#346 28. 01. 2011 17:55

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1:

Milá a vážená kolegyně Dano,

děkuji velmi za zprávu a především přeji zdraví a pohodové podmínky na splnění real-plánů. A budu moc přát, ať očekavaná zdravotní kontrola je v pořádku.

Věřím, že pouze důvody časové neumožní pokračovat v aktivním působení (také věřím, že občasný dohled bude, poznáš ještě další kolegy, koho jsi dosud "nepotkala" (potkat Ivanu bych Tobě velmi prála).

Také moc děkuji za podporu místních pravidel :-) A snad i označiš některé téma za vyřešené - právo již máš, je tak? :-) Ještě toto je třeba doladit i když určitě více se cení ruční práce, jak jsi psala.

O osud písmenka ё můžeš být v klidu (pokojne) - důsledně ho prosazuji v kurzech a kolega Stýv ho může prosazovat správným vyslovením jmena tohoto autora. Jak se to vyslovuje v českém prostředí, kolego Stýve? nikdy jsem neslyšela, nemám kde.

↑ Stýv: přála jsem k faktu změny, ne k důvodu změny.

Ke statistice mám velmi kladný vztah - bohužel má absolutní neschopnost pochopit tento předmět mi dovolí pouze dosahnot správného (doufám) vyčitání a vkládání dat do studií. Nic víc.

↑ BrozekP: Tak to byste měli napsat do manuálu, že toto  je novelou tamtoho

Můj standardní postup je: připravim si odkaz (ve staré verzi) a jdu procházet témata. V tématu se podívám do profilu (do seznamu témat - nová verze) jak označuje. Pokud neoznačuje a zároveň mohu přidat příspěvek (nesmí být úplně OT), tak do příspěvku vložim seznam témat (stará verze). Pokud nemohu přidat příspěvek, pošlu mail se seznamem témat (stará verze).

Mám představu, že že odkaz na profil nefunguje, ale nikdy jsem nezkoušela, zda funguje :-)

↑ Klára: děkuji za rozluštění :-) Vážený moderátor kolega Kondr je znám svou kreativitou.

Mějte se hezky :-)

Offline

 

#347 28. 01. 2011 18:31

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Všechny odkazy, které obsahují „search_id=“, po čase přestanou fungovat. Jakékoliv jiné by měly fungovat trvale. Když si třeba z profilu zkopíruješ odkaz http://forum.matweb.cz/search.php?actio … user_id=24 (na to je dobré kontextové menu vyvolané pravým tlačítkem myši), tak ten odkaz bude fungovat pořád. Pokud ale na ten odkaz půjdeš a zkopíruješ si adresu s adresového řádku http://forum.matweb.cz/search.php?search_id=984436841, tak ta po chvíli přestane fungovat.

Offline

 

#348 28. 01. 2011 18:39

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena: nikdy jsem to neslyšel jinak, než jako "čebyšev" - což je tedy špatně? má to být "čebyšov"?

titulek si můžu měnit jak chci (teda ne úplně - nemůžu si tam napsat "moderátor"), takže to taky není důvod ke gratulaci:)

Offline

 

#349 28. 01. 2011 19:42

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ Stýv:

Nemáš pravdu, „moderátor“ si tam napsat můžeš, zkus :-).

Offline

 

#350 28. 01. 2011 19:46 — Editoval Ivana (28. 01. 2011 19:51)

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Zapomněnky

↑ BrozekP:Zdravím :-) , chtěla bych se zeptat, co znamená ten malý znak u jména ?

........

No, už jsem na  to přišla: chlapeček , holčička. Já si tedˇvšimla růžového znaku u dívčího jména. Kdo tam znak přidává ?

Děkuji za odpovědˇ.  :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson