Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

"Mě by třeba zajímalo, jak jste se sem na forum vůbec dostali :-)"(c)


Cíleně jsem hledal(a) nějaké Matematické fórum.

30% - 82
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem studující).

37% - 101
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem vyučující).

1% - 4
Potřeboval(a) jsem řešení problému z praxe.

3% - 8
Fórum mi bylo doporučeno.

5% - 14
Jiná cesta, případně doplním v tématu "O nás :-)".

4% - 13
V čtenářském deníku mi chybela kniha "Stařec a moře".

1% - 5
Hledal(a) jsem zdroj řešení projektů svých studentů.

0% - 2
Hledal(a) jsem kružítko.

5% - 15
Už si nepamatuji.

8% - 22
Počet hlasujících: 228

#676 02. 04. 2010 19:16

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑↑ Rumburak:

Také hezký pozdrav a děkuji za osvětu :-)

ovšem jako technický uředník (nebo uřadující technik) se těžce nějak kvalifikovaně zapojim do této debaty. Raděj se budu držet faktů a trochu smysluplného zachazení s nimi.

Malý vliv trhu se projevuje tak, že vůběc netuším, o čem je soutěž kolegy, což mi ovšem nezabraní popřat milému kolegovi Ondřejovi k oslavě,  o které je zmiňovano, k tomu dobrého zdraví, hodně pohody a výtečných výsledků v různých aktivitach (a ať se vyvaruje boření baboviček - svůj pedagogický potenciál jistě využije k dokonalému vysvětlení principu stavení baboviček zleva a zprava :-)

"Já se ptám na okolí babovičky, ne na babovičku samotnou" téměř (c)

Offline

 

#677 02. 04. 2010 23:33

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:

Děkuji. A k té soutěži. Je to na České televizi a není to reklama ani žádný pořad. Třeba při žehlení to zachytíš :-)

---

A rád bych popřál kolegovi Kondrovi k jubilejnímu příspěvku zde na fóru!

Offline

 

#678 03. 04. 2010 17:07

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

Je to na České televizi...Třeba při žehlení to zachytíš :-)

:-) nezachytím, žadný z těchto programů nesleduji již několík (docela dost) let. Pokud mám potěšení, že žehlím, tak Spectrum nebo můj oblibený serial.

Kolegovi Kondrovi také srdečně blahopřeji (teď se budeme těšit na příspěvek 4242).

----
bez ohledu na počasí je třeba se vydat na cestu tradičním směrem Opavou. (original jsem již odkazovala, ale k tomu jsem se dostala o hoooodně pozděj).

Offline

 

#679 04. 04. 2010 08:55 — Editoval byk7 (09. 04. 2010 22:22)

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

Zdravím,
máme velikonoční neděli,
tudíž všem upřímně přeji krásné prožití velikonočních svátků.

========================================

Edit: Jak tak koukám do kalendáře, vidím, že svátek má Ivana,
       proto přeji kolegyni Ivaně všechno nejlepší ke svátku.


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#680 04. 04. 2010 09:31

pietro
Příspěvky: 4762
Reputace:   187 
 

Re: O nas :-)

↑ byk7: pripajam sa s prianim vsetkeho najlepsieho :-)

Offline

 

#681 04. 04. 2010 09:51

Jan Jícha
Veterán
Místo: Plzeň/Mnichov
Příspěvky: 1801
Škola: ZČU - FST - KMM
Pozice: Safety Engineer
Reputace:   74 
Web
 

Re: O nas :-)

Gratuluji též :)

Offline

 

#682 13. 04. 2010 20:47

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

Nebudu tu zaplavovat dalším tématem, mám tu dnes další dotaz:

Jaké jsou zajímavé obory (konkrétně), které:

1) nabízí komornější atmosférou, nic moc masového,

2) jsou částečně založené na matematice, na její aplikaci v nějakém jiném oboru mimo informatiky a fyziky (finanční sektor, obecně ekonomie, ...),

3) nabízí uplatnění i mimo AV ČR či obecně instituce nezávislé na státu.

Ne že bych chtěl odcházet z FSV, jen bych rád znal možné alternativy.

Děkuji a příjemný zbytek večera přeji.

Offline

 

#683 13. 04. 2010 21:53

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ halogan: nevim co přesně pro tebe znamená "komornější", ale na matfyzu by tě asi mohly zajímat statistika, ekonometrie nebo finanční a pojistná matematika

Offline

 

#684 13. 04. 2010 22:10

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: O nas :-)

↑ halogan:

Podľa mňa by si mal ty najlepšie vedieť alternatívy :-) Práve ty si sa rozhodoval kam pôjdeš študovať, takže predpokladám, že si si prešiel rôzne materiály o štúdiu. Tie, ktoré napísal Stýv, tie by som napísal tak isto, ale tie zrejme poznáš. Inak na Masarykovej univerzite v Brne sa dá študovať matematika so zameraním na ekonómiu. Je toho veľa.


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#685 17. 04. 2010 22:29

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

Chtěl bych se s Vámi na týden rozloučit.
Odjíždím na soustředění.


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#686 18. 04. 2010 11:19

pietro
Příspěvky: 4762
Reputace:   187 
 

Re: O nas :-)

↑ byk7: pekný pobyt prajem, nech aj počasie vyjde :-)

Offline

 

#687 18. 04. 2010 20:03

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: O nas :-)

↑ byk7:Přeji pěkný pobyt a hodně zdaru při řešení příkladů :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#688 21. 04. 2010 17:30 — Editoval frank_horrigan (21. 04. 2010 17:30)

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: O nas :-)

Zdravim,
jenom tak si prochazim forum (nemam zrovna co na praci), az jsem narazil na tohle vlakno, tak zde zanecham taky par faktu o sobe, necht vite, s kym mate co docineni. Jmenuju se Ivan, pratele mi rikaji Frankie (pravdepodobne podle me výšky ve smyslu folkového songu od Nedvedu), je mi 26, studoval jsem prumyslovku, obor stavebni geologie a geodézie, takze primo matematickej blazen nejsem :) Do dusledku vzato, z matiky se mi nechtelo ani maturovat, sel jsem cestou nejmensiho odporu :) Jsem podnikatel, zivim se obchody na kapitalovych trzich, prevazne U.S. futures, komodity a forex. V soucasne dobe uvazuju o studiu na VSE, potazmo nejaky dobry MBA program. Kdyz jsem si oprasoval svoje chatrne (a zubem casu velmi poskozene) znalosti stredoskolské matematiky, pri dohledávání postupu a vzorcu jsem "zakopl" o toto forum, ktere za tech pár dnu, co zde funguju, mohu prohlasit za velmi kvalitni (sice dobre polovine veci vubec nerozumim, to ale samozrejme neni vina fora, nybrz moje :) Verim, ze mi velmi pomuze nabyt zpet moje znalosti (a ziskat tez i nove, i integracich/diferenciacich toho mnoho (čti NIC) nevim), a samozrejme rad pomohu i ostatnim :)


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#689 22. 04. 2010 22:16

pietro
Příspěvky: 4762
Reputace:   187 
 

Re: O nas :-)

↑ frank_horrigan: Tak ahoj a všetko dobré prajem, nech sa podarí správne rozhodnúť. :-)

Offline

 

#690 24. 04. 2010 18:20

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑ Ivana:
↑ pietro:

Zdravím a děkuji za přání,
počasí skutečně vyšlo,
nebudu dlouho otálet
a až najdu trošku času,
podělím se o úlohy z Matboje.


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#691 25. 04. 2010 09:51

Thalet_byl_sumak
Místo: Qatar
Příspěvky: 60
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

frank_horrigan: "zivim se obchody na kapitalovych trzich, prevazne U.S. futures" - tak to nebyl předloňskej rok moc úspěšnej, co? :)

Nic ve zlým ;), neznáš nějaký online simulátor investování na finančních trzích? Zkoušel jsem něco vygooglovat, ale nabídka je příliš velká, a tak bych raději dal na slovo někoho zkušeného než prozkoumával metodou pokus-omyl. (ideálně v Angličtině)


matematika je jako koprová omáčka, chutná jenom těm divnejm ~ jsem divnej
a jde těm ještě divnějším ~ bohužel zase tak divnej nejsem
jo a nesnáším generalizace

Offline

 

#692 25. 04. 2010 10:13

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: O nas :-)

↑ Thalet_byl_sumak:

Online simulator... mno, zalezi co jak chces obchodovat, napriklad u forexu tohle vubec neni problem, snad kazdy broker ma moznost demouctu, jdou ti tam zivy data (a zadarmo), nekteri forexovi brokeri k tomu navic nabizeji komodity (vetsinou oil a gold, ale najdou se i jine kovy nebo agro), nekdo nabizi i indexy (dow, nasdaq, ftse, dax, nikkei, apod.) Tyhle jsou vetsinou jako CFD na futures, takze se u nich neda pouzit objem, ale na nauceni se docela good. Nerad to rikam, ale XTB ma skoro vsechno, na co si ze zacatku vzpomenes, a jeho demo je dostatecne dobry (o live uctu nemluvim, to je neco sileneho, kdybys do takovy faze dosel, dej mi vedet, neco ti doporucim, XTB to rozhodne nebude). Jinak, s tim predlonskem... mnooo, dopadl jsem blbe, ale mel jsem i nejake kratke pozice na akciich, ktery jsem si udrzel skoro do konce, takze zase tak strasny to nebylo - v minusu, ale mohlo byt hur :)
Se simulatory na akcie je trochu problem, zivy a nezpozdeny data jsou vzdycky placeny - s tim je problem. Takze, pro zacatek na nauceni se mrkni na stranky XTB - nebo ted mne napada, amici z PFG ( http://www.pfgbest.com/about/ ) maji taky skoro vsechno, mrkni na to, stahni si platformu (pro zacatek asi dobry MT4 (Metatrader), ktery je snadny na ovladani, v tuhle chvili urcite dostacujici a muzes zacit trejdit. Samozrejme, o strategiich, postupech, monenymanagementu a psychologii bych mohl popsat mnoho, existuji samozrejme mraky for, kde se ty zaklady omilaji tisickrat....kdyby cokoli, hod mi mejla nebo icq :)


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#693 25. 04. 2010 15:04

Thalet_byl_sumak
Místo: Qatar
Příspěvky: 60
Reputace:   
 

Re: O nas :-)

↑ frank_horrigan:

Díky, na XTB jsem už narazil, ale moc jsem ho neprozkoumával. Na revanč ti doporučím merkantilisticky investovat do podhodnocennýho juanu, přece ho nemůžou držet věčně tak low :)))


matematika je jako koprová omáčka, chutná jenom těm divnejm ~ jsem divnej
a jde těm ještě divnějším ~ bohužel zase tak divnej nejsem
jo a nesnáším generalizace

Offline

 

#694 03. 05. 2010 14:05

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

neuměla jsem si dnes vybrat, co budu poslouchat - ale:

1) přečetla jsem opakování dotazu "Jak jsme se sem dostali?" a příspěvky z doby, kdy jsme s panem Kondrem měli svou první stovku příspěvků,

2) pouvažovala jsem nad otazkou "Kdy jsem uvažovala o odchodu z místního působení?"

3) a zvolila jsem si k poslechu Ach Pane, Panowe - original Osiecké, překlad Okudžavy - polská část je až na závěr skladby, ovšem až na "Umiem cenić twój takt, elegancki twój styl..." to žádnou další souvislost s panem Kondrem nemá.

Kolegovi Pavlovi B srdečně blahopřeji k karierovému postupu :-) a věřím, že někdo z drsných moderátorů zachraní Simonku z oceanu komplexních čísel a to připomenutím patřičných místních pravidel, mně se nechce.

Zdravím vás :-)

---
OT: už dlouho hledám jednu knihu od Osiecké "Dzień dobry, Eugeniuszu", ale, myslím, že do češtiny nebyla přeložena. Ale kdyby někdo měl i v polštině, děkuji.

Offline

 

#695 03. 05. 2010 15:27

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:

Zdravím, díky :-)

Abych to trochu vysvětlil – mluvil jsem chvíli s Jakubem Vojáčkem po ICQ, navrhnul jsem mu, jestli by nebylo lepší dát nějak dohromady jeho web s tímto fórem místo vytváření fóra vlastního. Dohodli jsme se, že napíše Lukeemu, tak uvidíme, co Lukee na to. Předpokládám, že by propojení bylo asi do takové míry, že by uživatelský účet na toto fórum byl zároveň účtem na Jakubův web, ale to je vše ještě věcí dohody především mezi Jakubem a Lukeem.

A administrátorská práva jsem tak mimochodem dostal, abych se mohl podívat, jak to u něj v administraci vypadá :-).

Offline

 

#696 03. 05. 2010 15:30

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

Jakub Vojáček je navíc od nás z gymnázia... zřejmě kvalitní ústav :-)

Nebylo by lepší udělat pouhý redirect? Pokud jsou oba projekty nevýdělečné, tak není důvod je provozovat separátně.

Offline

 

#697 03. 05. 2010 15:45 — Editoval frank_horrigan (03. 05. 2010 15:46)

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:

a věřím, že někdo z drsných moderátorů zachraní Simonku z oceanu komplexních čísel  a to připomenutím patřičných místních pravidel, mně se nechce.

Já dostal geniální nápad. Faktem je, ze slecna Simona porusuje pravidla, zejména bod 2 a 4, ovsem z toho titulu, ze se jejími problémy nejakou dobu zabývám a je evidentní, že opravdu nechápe o co gou - napadlo mně, co pro tyhle úcěly udělat speciální sekci (zvlástě pokud by toho bylo více), kde se můžeme pokusit "nahradit" nějakým lidským způsobem toreticky výklad. Fakt je, ze stačí použít google, ovšem, a to i z vlastní zkušenosti vim, že na některých webech je ten výklad buď kusý, k nepochopení, nebo naopak "zbytečne" (to je fakt blbej termín) robustní výklad (důvod proc jsem se ješte nenaučil integrály/diferenciály - kdyby se takto mně někdo ujal, to by se mi líbilo :). Jsem ochotný se této sekce i ujmout :)

Myslim si, ze je to lepší alternativa než zásah moderátorů, i kdyz bych se mu nedivil :)


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#698 03. 05. 2010 16:41

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: O nas :-)

↑ frank_horrigan: Výklad látky je na samotném matwebu (http://www.matweb.cz/komplexni-cisla), pokud máš k tomu článku nějaké připomínky, napiš Lukeemu. Pokud by se ti povedlo to pěkně vysvětlit na příkladech, můžeme použít sekci Vzorové příklady. Jinak myslím, že je sekcí tak akorát.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#699 03. 05. 2010 17:56

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: O nas :-)

↑ Kondr:

Jj, teď jsem si ten článek prolítl, je dobrej - prestávám chápat, co dotyčné není jasné - však jsem to nenapsal jinak :) Jenom jedna maličkost,, i přesto, ze jsem ve druhém příspevku příslušného vlákna ( http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=17455 ) na tento odkazoval, z googlu nechce padat, chyba na mém příjimači?


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#700 03. 05. 2010 19:01

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

http://forum.matweb.cz/upload/1272906089-Screen%20shot%202010-05-03%20at%2019.00.37%20.png

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson