Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#101 27. 08. 2010 11:45 — Editoval BrozekP (27. 08. 2010 11:49)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

RewriteEngine On tam je a už tam bylo něco od Lukeeho, tak předpokládám, že mod_rewrite je aktivní (ještě ověřím Edit: skutečně je aktivní). ".*" tam přidám.

Offline

 

#102 27. 08. 2010 11:56

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Zapomněnky

↑ BrozekP: Jaj! Celé jsem to nedomyslel -- mod_rewrite nejspíš nezvládne sahat na "to za otazníkem" (leda to přes QSA poslat dál), takže to přesměrování bude potřeba dělat ve viewtopic.php.

Omlouvám se za špatnou radu.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#103 27. 08. 2010 12:00

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ Kondr:

Aha, to mě taky nenapadlo. Query část ale půjde získat přes RewriteCond, jestli se nepletu.

Offline

 

#104 27. 08. 2010 12:22

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

Zdá se, že už to funguje. Jen by ještě bylo dobré vyřešit tyto dvě drobnosti:

– Odkaz se změní na "U%9Eite%E8n%E9_vzorce" místo "Užitečné vzorce". Nevím, kde se to stane, v .htaccess mám flag NE, který by tomu snad měl zamezit.
– Při odkazování na vzorce umístěné dole (např. tento) uživatel nemá odscrollováno až k němu, protože stránka je příliš krátká. Může ho to tak dost zmást.

Nenapadá tě, jak by se tyhle věci daly vyřešit?

Offline

 

#105 27. 08. 2010 12:40

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

Už jsem přesměroval i téma Odkazy. Všechny příspěvky v tématu Odkazy jsou přístupné, jen nesmíte kliknout na název tématu, ale např. na číslo stránky nebo odkaz na nejnovější příspěvek v tématu Odkazy.

Offline

 

#106 27. 08. 2010 13:25

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Zapomněnky

↑ BrozekP: Přepisování adres dělá Wiki, ne? Jinak scrollování spraveno vložením bílého místa.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#107 27. 08. 2010 13:37

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ Kondr:

Když jdu na http://wiki.matweb.cz/index.php/Užitečné_vzorce, tak se mi v adresním řádku zobrazí normálně diakritika. Když jdu na http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=2621, tak je diakritika v adresním řádku zapsaná pomocí %XY. Takže mi není jasné, tak by to mohla wiki přepisovat.

Offline

 

#108 27. 08. 2010 13:47

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Zapomněnky

↑ BrozekP: No ale třeba to se mi přepíše.

EDIT: nepřepíše.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#109 31. 08. 2010 13:09

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

To jste mi neměli dělat (ale už to tak nechte, děkuji) - právě mi klavesnice odplavuje mořem slz z dojetí po přečtení starých témat a nejsem schopna vybavit, kdo to povídal, že kolega Jarrro poslouchá hip hop. Samozřejmě smích kolegy Jarrro nad dílem neberu osobně. To, kdybych napsala dramatickou operu, která by vyvolala smích posluchačů....

Bílá místa dějin.

Ale estetická komise ještě zasedá - to k návrhu barev (pokud nekoho něco napadne).

Jinak se nechte rušít a mějte se hezky :-)

--------------------------------------
Ukazky z díla mého soukromého učitele hip hopu a rapu - stará verze (od 4.10 min)  a nová oficiální  - "přepíše...nepřepíše" (c).

Offline

 

#110 31. 08. 2010 14:35 — Editoval BrozekP (31. 08. 2010 15:14)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Nevím proč, ale v odkazech na obrázky, které generuje http://forkosh.dreamhost.com/mimetex.cgi, je často uvedeno \white (ty sama na \white upozorňuješ zde, kontext, v jakém to zmiňuješ, jsem ale podrobněji nezkoumal), čímž se stane text bílým a na bílém pozadí nečitelným. Asi to dříve fungovalo jinak. Opravil jsem to, takže by se vše mělo zobrazovat správně.

Offline

 

#111 31. 08. 2010 16:13

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ BrozekP:

děkuji, asi je takových drobností více - například. Ale snad není nutné řešit.

Tedy ne jednotlivě, pokud to nejde nějakou jednou operaci. Když něco někomu bude chybět, tak se snad ozve.

Bílá místa jsem zachovala - neb se mi libil vtip vysvětlivek nad bílým obdelníkem.

V minulém roce jsem jen tak zkoumala, proč jsou bílá místa, nějaký hlubší kontext není.

V textu k "Upload obrázků" jsou nějaké drobné překlepy.

Zdravím :-)

Offline

 

#112 31. 08. 2010 17:48

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

K uploadu nemám přístup, jestli toto téma čte i Lukee, tak snad opraví…

Jsou ještě nějaké další drobnosti? Ty příspěvky od KennyMcCormicka (nikdo jiný texify nepoužil) se dají opravit, ale asi jenom po jednom (hromadně by se to dalo, ale to by mi zabralo asi stejně času). Tak kdyby někdo chtěl nějaké konkrétní příspěvky vidět, tak na požádání opravím.

Offline

 

#113 02. 09. 2010 23:38

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ BrozekP:

:-) to byste mohli napsat nějaký kompetenční řad, kdo se v tom má vyznat. A asi nečte...

Drobnosti - asi žádné, jen nevím výsledky závodu, ale toto není drobnost, děkuji.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro Kláru:

byla jsem v našich knihovnách a prohledala jsem 2 překlady Ivanhoe, ovšem tento verš jsem nenašla. Nakonec jsem ho našla přes elektronickou knihovnu  a je to verš před 36. kapitolou Quentin Durward.

Ivanhoe jsem donesla pro kolegu Hanzy, vypadá spokojeně, děkuji za tip na čtení :-)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrou noc...

Offline

 

#114 02. 09. 2010 23:56 — Editoval gladiator01 (02. 09. 2010 23:57)

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:
Tak jsem se spletla, přece jenom to je už pár let co jsem oboje četla. To jsem fakt nečekala, že bude někdo zkoumat původ toho citátu. Jsou to pěkné knihy to je pravda. :)


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#115 03. 09. 2010 00:06

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ gladiator01:

Děkuji :-) Brala jsem jako námět, až půjdu do knihovny, že se podívám. Navíc mám problém doporučovat milému synovi (čte hodně) něco ke čtení, tak jsem potěšena, že je spokojen.   

Snad vám o dojmech povypraví i sam.

Zdravím :-)

Offline

 

#116 03. 09. 2010 00:08

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Zapomněnky

↑ gladiator01:
Inak, smiem sa spytat, ako to nakoniec dopadlo s tou podlozkou?


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#117 03. 09. 2010 00:35

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Ono je to takhle: Lukee mi dal přístup k databázi fóra a FTP přístup k souborům fóra. Jenže někdy narazím na soubory, které mají nastavené oprávnění tak, že je nemůžu měnit – to je tento případ. Asi je to tím, že tohle Lukee dodělával dodatečně a při vytváření souboru se mu ta práva tak automaticky nastavila.

Lukee to tu čte, mám pocit, že už opravil slovo "chete" na "chcete" :-). Lukee, tak prosím ještě oprav ten jeden překlep "Vybrete". Díky. Nebo je tam ještě něco?

K závodu – nakonec jsem se nezúčastnil, nesehnali jsme silniční kola a na horských se nám to jet nechtělo. Takže jsme si to projeli s přáteli až odpoledne (pěkná silnice to je, krásně rovná a prostorná) a pak jsme si udělali pěknou projížku podél Vltavy do Vraného a zpět až k Mánesu do centra :-).

Offline

 

#118 03. 09. 2010 18:56 — Editoval gladiator01 (03. 09. 2010 18:58)

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ Spybot:
Podložka funguje skvěle, sice když stojí na stole tak to trošku rezonuje a zas tak hlasité to není, za chvíly to ani nevnímám.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#119 03. 09. 2010 21:09

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Zapomněnky

Tak to je fajn.


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#120 03. 09. 2010 21:28

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Zapomněnky

Tolik překlepů v tak malém množství textu — to je skoro umění :-).

↑ BrozekP:
Jinak jestli správně chápu systém oprávnění, tak když tam já nahraju nějaký php soubor, tak má oprávnění nastaveno na 644, přičemž já jako vlastník mám 6 a můžu to pak editovat a ty jako nevlastník asi spadáš do group a máš 4 a můžeš to jen číst. Nevím jestli to jde nějak nastavit, ať se to automaticky tvoří s oprávněním 664. Vlastně ani nevím, jestli to výchozí nastavení má na svědomí FTP klient nebo server…


2+2=4

Offline

 

#121 04. 09. 2010 02:25

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ Lukee:

Zkoušel jsem nahrát stejný soubor na různé FTP servery a na jednom dostal 644 a na druhém 664, takže za to nejspíš může server. Ani jsem nikde v nastavení Total Commanderu nenašel nic, čím bych to mohl ovlivnit.

Možná by pomohl příkaz umask.

Offline

 

#122 04. 09. 2010 10:42

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑↑ jelena:

Zdravím. K "opakovanému tématu" od eevicek – nejsem si jistý, že za to může ona. Oba příspěvky totiž poslala ve stejné minutě, což je nemožné (jako nový uživatel může posílat další příspěvek až po 60 sekundách). Takže buď existuje nějaká skrytá chyba fóra (kvůli které se příspěvek odeslal dvakrát) nebo eevicek nějakým záhadným způsobem toto omezení obešla :-).

Offline

 

#123 04. 09. 2010 10:57

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Offline

 

#124 04. 09. 2010 23:41

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

Děkuji za informace o závodu, o fungující podložce a za ↑ opravy:.

↑ BrozekP: double-eevicek - to nevím, to jsem nezkoumala, jelikož jsem odpovídala v čase, kdy funguji na automat. Zkus poprosit kolegu Pavla B nebo Sheldona C, zda by neposlal 2 témata - třeba není možné příspěvek, ale téma možné. Stává se, že najednou jsou online stejný uživatel vícenásobný (myslela jsem, že když se přihlasí z různých IP), potom i příspěvky svití vícenásobně. Ale dvojité téma - nepamatuji si.

Opakované téma jsem označila za vyřešené, jelikož mi přišlo nevhodné v takto brzkou hodinu povolávat Velitelstvo k úklidu (a asi bych nepovolala ani v pozdějších hodinách).

Náměty mám:

1) kolegové Cheop a Honzc používají GeoGebru, ale ukládají na ulozto, což je trochu nepohodlné. Jinak to maji moc hezké - obdiv :-) Není už nějaký čudlík?

2) Informační oběžník chybí - třeba jak maji Announcement nebo něco jiného na aktuální novinky a oznámení - spiš do horní časti.

Jelikož nevím, jak se čtou Připomínky nebo Ostatní. Asi by se stanovilo, kdo může umístit novinku nebo výzvu do takové sekce. Například výzva váženého kolegy se utluče dolu a je neviditelná. Na druhou stranu - když se vyznačí červeně, tak se stane neviditelnou pro stalé návštěvníky. V každém případě představa začátku výuky v 7.00 je děsivá.

Mějte se hezky :-)

---------------------------------
Zakladatelovi tématu závidím Zakladatelovo téma ...

Offline

 

#125 13. 09. 2010 23:58

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

milý kolega Ondřej napsal(a):

Bohužel jsem byl již o jeden výtisk ochuzen.

Zákony zachování funguji - mně se pravidelně dostává knih, o kterých se někdo domnívá, že jsou moje. V posledním přesunu se mi dostala i další Petáková (zřejmě ta, o kterou jsi byl ochuzen), Němčina v praxi, Atlas ČSSR z roku 1984 s razítkem ZŠ... a Otokar Grošek "Príklady z matematiky na prijimacie pohovory" od nakladatelství Alfa (s děrným štítkem místo záložky). Moje jsou nekde jinde...

OT: (neb patří do vážnějšího tématu) kdy se máme pozitivně soustředit na úžasné výkony úžasného Stýva? Děkuji.

Hezký pozdrav do Prahy a jiných míst (snadná orientace s Atlasem).

-----------------
легкомысленным смайлом закончить свой мессидж...

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson