Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#476 18. 02. 2011 19:04

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑↑ jelena:Nářadího je tu spousta a páč je klučičí, tak je modré, žluté, červené, oranžové...(o: Končím s tímto OT.


Vesmír má čas.

Offline

 

#477 18. 02. 2011 19:50

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Zapomněnky

↑↑ BakyX: To je věčný problém seminářů, kde vzít úlohy. Některé to zvládají lépe, jiné hůře. Občas je pro řešitele účelnější, když se organizátoři zaměří na výběr zajímavých úloh z existujících zdrojů, než když tam nacpou úlohy z vlastní hlavy, které tak pěkné nejsou. Prozrazováním zdrojů tady na fóru nepomůžeš nikomu, spíš naopak. Nikdo tě nenutí řešit zrovna tento PIKOMAT :o)

Zdravím.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#478 18. 02. 2011 21:33 — Editoval byk7 (18. 02. 2011 21:33)

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: Zapomněnky

↑↑ Spybot: mám pocit, že kolega myslel český pikomat

OT: můj 999. příspěvek :)


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#479 18. 02. 2011 23:18 — Editoval Dana1 (18. 02. 2011 23:19)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑↑ jelena:

Páči sa mi, čo má Spybot dolu v podpise (?), možno to nie je zlý nápad, ako upozorniť na možnosti, ktoré fórum poskytuje.
Možno by sme si to tam mohli dať všetci.


 

#480 19. 02. 2011 00:02

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Zapomněnky

↑ byk7:
Ak ano, tak som teda prestrelil, ale viem, ze minule sa stazoval na sk aj cz verziu. Ja mam bohuzial s (sk) olympiadami hned niekolko frustrujucich skusenosti, preto hned zo mna vyhrklo to, co vyhrklo.

↑ Dana1:
Popravde, ja coraz viac uvazujem, aky to ma realny efekt. Ktovie, ci by sa tie odkazy dali spravit nejako tak, aby zaznamenavali pocet kliknuti.


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#481 19. 02. 2011 07:41 — Editoval Dana1 (19. 02. 2011 10:50)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑↑ jelena:

Ahoj, Jelena.

Snáď si v poriadku.

Všeobecne iróniu moc neobľubujem - a teraz som výnimočne rada, že si v príspevku 450 nemala celkom pravdu.

Ako niekde (na tejto strane) píšem, zaujal ma nápad Spybota v podpise mať odkaz na tú zásobáreň  (26 000)  vyriešených tém. On odpovedal, že si nie je istý, koľko ľudí na to vôbec kliká. Ale keď  tento človek tvrdil, že odpoveď, ktorú dostal ho neuspokojila, tak som na link od Spybota klikla, spomenula som si na nedávno rozoberané ŘSD a PPK  (  http://www.sdilej.eu/pics/19add7ab20f8b3a1179ad602a9ff14c2.gif  ), trochu listovala - a výsledok vidíš tu.

Tá zásobáreň je fakt úžasná - a síce som kedysi tvdila, že tu čítam všetko, lenže je mi jasné, že zďaleka všetko som ešte neprečítala.

A just nechcem mať Alzheimera...


Želám krásny deň. Idem Etoysovať.     
BTW - mám pocit, že sa pekne posúvam - predstav si, teraz vidím, že ten školiteľ mal z takých 80% pravdu...               http://www.sdilej.eu/pics/454be8a43327dcb55492f6f64a6af65d.gif 
...


A ešte prosím - ako sa dáva odkaz na konkrétny príspevok?

 

#482 19. 02. 2011 08:48

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1:

A ešte prosím - ako sa dáva odkaz na konkrétny príspevok?

Klikneš na datum příspěvku a zkopíruješ odkaz z adresní řádky.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#483 19. 02. 2011 08:51

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ gladiator01:

Dík - idem to vyskúšať...

 

#484 19. 02. 2011 14:22

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Tychi: :-)

do kterých obchodů chodíš? Z mé sady nářadí, ke kterému Dana velmi utrefila barvu propísky (všechno mi ladí k roláku :-) děkuji velice.

Omluva za kvalitu provedení - Klára by to svědla daleko lépe, ale je daleko. Ještě na obrázku: měli jsme na výstavě obrázky od dětí, po ukončení výstavy neměla jsem to srdce vyhodit, vyrobila jsem si z toho barevné rozřazováče do šanónů.

Vážně k růžové - svět má být v něčem rozdělen, tak je to spravedlivé a správné. Výrovnávání jistých rozdílů k ničemu dobrému nevede. Barvičky jsou samozřejmě věc zcela podřádná.

↑ Dana1: děkuji, jsem v pořádku :-) Logiku mi nedali, ale vynahradili to přemírou ironie, už to tak je. 

Vážně - je tady na fóru velké množství vzorových a podrobně vypracovaných řešení od ZŠ do sekce Zajimavé. Nemohu se smířit, aby to byla zaležitost okamžíku a jen jednoho tématu.

Geometrie se mi zdala taková časově náročná a technicky zatěžující - obrázky apod. Proto jsem seřadila místní sbírku. Ovšem je to dost nedokonalé, v odkazech mohou být i chybná řešení, nedoplňuji průběžně a spoustu dalších nesystémových bodů bych našla.

V sekci Připomínky jsou témata "Vzorová řešení", "MatWiki", "Sběrna témat" - pokud je nějaký nápad, prosím debatu adresovat do těchto témat. Nápad už nemám, podpis mít nemohu, protože tak jsem se rozhodla.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dano, děkuji moc za hudební odkazy, co umisťuješ, třeba Nagy vidím na některé akce skoro každý rok, ale nic z toho jsem neslyšela.

Teď ovšem - komu Nagy sebral úvodní část skladby, co odkazuje Dana? Tip mám (z klasiky), kdo se přidá? Děkuji.

Dana napsal(a):

predstav si, teraz vidím, že ten školiteľ mal z takých 80% pravdu...

:-) Jasně - protože je autorita. A, prosím, nepovídal(a) něco místní autorita o použití ikonok (nebo co to je?) Děkuji.

Mějte se hezky :-)

Offline

 

#485 19. 02. 2011 15:02

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Mně to připomnělo Griega – Ve sluji krále hor. :-)

Offline

 

#486 19. 02. 2011 19:04

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Pavel Brožek:

děkuji, přesně ono (navíc se mi zdá, že k celé skladbě trochu neladí).

"Kdo nekdy vymyslel pekny priklad treba na integral nebo limitu, a potom skoro stejny priklad nasel v Demidovicovi, tak ten zajiste rozumi :)" (c).

↑ Kondr:

zdravím váženého Zakladatele tématu :-) Už jsem měla obavy, že po přečtení přírůstků v tématu vyženeš část přispěvatelů (zejména mne), aby něco užitečného dělali. Na mé štěstí příspěl kolega Johny, tak jsem prokázala alespoň úklidovou aktivitu

Offline

 

#487 19. 02. 2011 19:24 — Editoval Dana1 (20. 02. 2011 02:06)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Tá klávesnica trochu vyzerá ako priskrutkovaná ku stolu  :)))

Logiku mi nedali, ale vynahradili to přemírou ironie, už to tak je.

Celkom by ma zaujímalo, čo Ťa vedie k takémuto tvrdeniu. Myslím, že ani jedna časť nie je pravdivá. Vnímam rozdiel medzi ľahkými, úsmevnými, aj keď  ľahko ironickými postrehmi a výsmešnou iróniou...

Etoys som si naštudovala úplne sama, podrobne, z anglických materiálov. Veľmi ma zaujíma, určite toto programovanie budem učiť (ak budem učiť), bez ohľadu na prácu. Určite úplne po svojom - a zmením to, len ak sa v niečom popálim. Chcel by odbornejší jazyk - s tým nesúhlasím. Ale uvedomila som si, že v práci idem s výkladom rýchlo. Ja si myslím, že sa to dá, on si myslí, že nie. No tak všetko zahusťujem - je to inštruktívnejšie a problém to nie je. A keď si pozerám tú novú, menej hravú, konvenčnú podobu, hovorím si - i tak še da. Pochopila som, čo asi chce. Z toho (klasického, konvenčného) hľadiska má pravdu... Ale moje to nie je. Mám rada voľnosť a nie linajky. A autorita - bolo by fajn, keby mi prácu uznali, это  всё.

Už sa mi všetky tie skripty mihajú pred očami - idem radšej chvíľu prekladať. Ak by som všetko stihla do konca februára a prehliadka by bola OK, celý marec budem mať na fórum a ver, že začnem štúdium tunajších materiálov, nech ich je aj tých 26 000. Zatiaľ ahoj - maj sa fajn.

24.2.2009, cesta do práce.

 

#488 19. 02. 2011 19:37

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Zapomněnky

Ked sme opat pri urcovani nazvov skladieb - toto (netreba to pozerat cele, okrem zaciatku je dalsia vyrazna pasaz od 1:39; vsimnite si, co spievaju :) uz niekolko mesiacov trapi mna. Tak ak by niekto vedel...


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#489 19. 02. 2011 20:49

pietro
Příspěvky: 4762
Reputace:   187 
 

Re: Zapomněnky

↑↑ Tychi:

a holčičky mají v regálech růžovou a růžovou s nádechem fialové. V hračkářstvích je to podobné.

Keď tak voľne diskutujeme, vyskladávame mozaiku každý z inej strany, tak ma napadlo, že farba pokožky miminka je tiež ružová, potom nadväzne farba panenky je tiež ružová a to už je krôčik ku zovšeobecneniu, pretože Vy dámy sa tými miminkami prednostne zaoberáte.

A kultúrny opak bielej (dňa) je čierna (tma) , a ružovej.... môže byť modrá? No nech to tak naša kultúra zvolila.

Offline

 

#490 20. 02. 2011 01:28

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

Ospravedlňujem sa, ale neviem odolať...

Z tržnice v Bratislave. A potom, že je u nás draho...

 

#491 20. 02. 2011 11:58

pietro
Příspěvky: 4762
Reputace:   187 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1: Ahoj,  a tá babenka sa neodvážila ani len použiť znak €, aby neodplašila zákazníkov tak radšej volila cent... nech to už kúpia...

Offline

 

#492 22. 02. 2011 11:39 — Editoval pietro (22. 02. 2011 11:40)

pietro
Příspěvky: 4762
Reputace:   187 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:  Zo zákona o Antarktíde ( farebná príloha) 


pekne pozdravujem...:-)

Offline

 

#493 22. 02. 2011 15:56 — Editoval jelena (23. 02. 2011 13:29)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

Dana napsal(a):

Tá klávesnica trochu vyzerá ako priskrutkovaná ku stolu  :)))

ona skoro je přišroubovaná - je to historický kousek ze sestav, které jsme dostali od jedné banky (u nich se likvidovalo, nám to dali jako dár, děkujeme).
Má nálepku o posledním čištění v roce 2001, tedy s ohledem na odpisy bych tipovala, že je z minulého tisiciletí. Hlavní jeji kvalita v tom, že má snad nějakou výztuž, je moc těžká a proto se vůběc neposouvá a potřebné rozložení kláves (zpětné lomitko má). Jelikož neopravitelně odešel mezerník, tak jsem ji přidratovala knoflík, který je taková akupresurní pomůcka a odvádí napětí.

Zbytek sestav byl také kvalitní, postupně jsme z nich nadělali terminály (jen monitory se pořizovalY).

Tvrdenie - "viem sa odhadnúť :-)"(c). Ironii mám asi dost tvrdou, reál okolí a mistní kolegové jsou dost tolerantní. Jak dlouho ještě?

↑ Dana:, ↑ Peter:

Děkuji za obrázky - moc. V Opavě dnes tak jedna vločka za hodinu a 6 létajících Adminovských avatarů (ještě v ubohé kvalitě).

Nové sněhové mřížky (dráty) od Kláry jsou daleko-daleko hezčí. Děkuji velmi.

Hudbu pro kolegu Spybota neznám ("textu" je rozumět)

На дворе не машин, не людей... (originál je belorusky)

Offline

 

#494 22. 02. 2011 22:49

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ Spybot:

Už to trápí i mě. Bohužel podle textu (solmizační slabiky) se to najít asi nedá.

Offline

 

#495 23. 02. 2011 13:28

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Pavel Brožek: :-)

může to být také jen variace na nějaké téma. Navíc hlasitá část stupnice (text) neodpovídá hudbě. Nepodařilo se mi hledat pomoci mikrofonu, neb jsem nenašla tlačítko pro hledání - standard (nazpívat se mi podařilo), jen pomocí klaviru jsem hledala.

Ale určitě bych se netrapila. Mělo by mne trapit, že v příspěvku ↑ jelena: mám takové 2 ošklivé hrubky (háčky, čárky nechám tak), ale toto... Opravím.

Ale sníh máme a холодно в городе :-)

Zdravím.

Offline

 

#496 23. 02. 2011 14:32

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Pokud si odmyslíme křížky a béčka, tak to podle mě odpovídá. (Jednotlivé hlasy mohou být posunuty o oktávy, na to jsem se nesoustředil.)

1. motiv:

Code:

E   G   E   -
mi  sol mi  -

A   H   c   e
la  si  do  mi

2.motiv:

Code:

f   -   e   dis e
fa  -   mi  re  mi

c   des -   -   H
do  re  -   -   si

c   des e   fis gis
do  re  mi  fa  sol

Offline

 

#497 23. 02. 2011 16:29 — Editoval Dana1 (23. 02. 2011 18:03)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Ahoj.

Vďaka materiálom od Teba som dnes asi pomohla tu (a konečne to pochopila). :-)

Tazatel síce potrebuje v úlohe rovnoľahlosť - ale ...

Musím povedať, že tie materiály sú riadne neviditeľné, našla som ich len vďaka Spybotovmu odkazu... Želám všetko dobré, maj sa ešte fajn.




Vysoké Tatry. Chodievala som sem od pätnástich rokov každé leto aspoň na dva týždne.
Cítim tú vôňu a veľký pokoj, ktorý tam vládne...

 

#498 23. 02. 2011 18:42

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Pavel Brožek:

děkuji. Až se dostanu k nástroji, tak to provedu (mohu doložit potvrzení od sousedů o mém zpěvu, zda se bude shodovat :-)

↑ Dana1:

děkuji (i za mail - velmi, odpovím).

Co mám se sbírkou dělat? Hodnotu maji řešení kolegů. Moje standardy se dají najit v napovedách na závěr Planimetrie pro gymnázia, Petakové a v řešené sbírce od Poláka.

Máme volný pravý horní roh hlavní strany fóra - ale to by chtěl každý: kolega Kondr tam bude prosazovat umístění užitečných vzorců a úvodního tématů sekce VŠ, Pavel B. bude prosazovat odkazy a milý kolega Ondřej "Rychlokurz limit".

A to vůběc nemluvím o dalších opravdu velmi hodnotných a dobře propracovaných tématech od dalších kolegů (a to od ZŠ až po Zajimavé).

Tak to tam všechno nasypeme - A stejně nenajdou.

Ze všeho nejvíc mne zajimá, kde máme přihlášky do Domova Veteránu. Je mi velkou záhadou, co tady pořád dělám? Bez pořádného matematického vzdělání a bez češtiny/slovenštiny.

Děkuji za přírodu :-) Pokud mohu vybrat, tak pro mne je lepší město - Opava je hodně malá, ale je velmi pohodlná a je ideální místo pro život a není turistickým centrem, což je také výhoda.

Pravě mám v plánu Opavu přejit, teď také bude celkem klid :-)

Offline

 

#499 24. 02. 2011 12:14 — Editoval Dana1 (24. 02. 2011 16:58)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:



Avatary prízemné prchajú za kamarátmi do Opavy... Pred naším zatepleným barákom.
Môj tatko: Všade samé globálne otepľovanie a oni nám idú zatepľovať barák...

 

#500 24. 02. 2011 13:21

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1: :-)

děkuji. Co ptactvu zbývá, když zábradlí jde do pronájmu a není ani kam sednout. V Opavě budou mít celou zeď a budou mít můj dohled :-)

Ohledně přírůstku uživatelů - mělo by to být v klidu. Není ani zápočtové/zkouškové, ani pololetí, tedy žádné témpo neočekávám. Zdé mám (společně s kolegy) nějaké statistiky: 2000, 4000 (velmi užitečný návod, pozdrav na závěr platí trvale), 5000, 7777. 1000. uživatele jsem nepodchytila, myslím, že v jménu měl písmena G, R.

A něco dalšího.

---------------------------
Výhodu nabízené hry vidím v tom, že nevyžaduje žádného organizatora, ani porotu. Tedy minimálně zatěžuje okolí. Vítěz se dokonce může na nástěnku zapsat sam, čímž navyší počet uživatelů MatWiki.

---------------------------

↑ Pavel Brožek: ještě jsem se nedostala, přesně řečeno, bylo dost pozdě na to, abych těšila sousedy.

---------------------------
Zdravím :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson