Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

"Mě by třeba zajímalo, jak jste se sem na forum vůbec dostali :-)"(c)


Cíleně jsem hledal(a) nějaké Matematické fórum.

30% - 82
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem studující).

37% - 101
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem vyučující).

1% - 4
Potřeboval(a) jsem řešení problému z praxe.

3% - 8
Fórum mi bylo doporučeno.

5% - 14
Jiná cesta, případně doplním v tématu "O nás :-)".

4% - 13
V čtenářském deníku mi chybela kniha "Stařec a moře".

1% - 5
Hledal(a) jsem zdroj řešení projektů svých studentů.

0% - 2
Hledal(a) jsem kružítko.

5% - 15
Už si nepamatuji.

8% - 22
Počet hlasujících: 228

#1301 03. 07. 2011 12:59

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑↑ Hanis:

Hvězdám se usmyslí lepe.

-------------------------------------------------------------
Ještě jedná těžce vytížena velká teta osvětlovala k otázce věku - ale to není "O nás :-)", ale "o nich". Budiž zapomenuto, ani sem nepatří.

Ovšem status Veterána by někdo zpracovat mohl, děkuji a zdravím :-)

Offline

 

#1302 03. 07. 2011 13:19

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

Sbírku maturitních řešení a odkazy jsem dala do jednoho zvýrazněného tématu, nejsou, prosím, námitky od řešitelů? Děkuji.

Offline

 

#1303 03. 07. 2011 20:21

Wotton
Logik
Místo: Plzeň
Příspěvky: 825
Reputace:   25 
 

Re: O nas :-)

↑↑ jelena:

tak pokud to pomůže můžeš použít mně jako příklad k tomu, že známky na ZŠ nic neznamenají. V první třídě jsem měl ukázkové vysvědčení s průměrem 2,32 bez jediné jedničky (s výjimkou chování), a ani v dalším působení to nebylo lepší. Pod průměr 1,5 jsem se za celých devět let dokázal dostat pouze dvakrát. Když k tomu přidám i působení na střední škole, tak vyznamenání jsem měl pouze jednou, a to na maturitním vysvědčení.

Řeklo by se jednoznačně ztracený případ, a jak vidíš..:-)


Dva jsou tisíckrát jeden.

Offline

 

#1304 03. 07. 2011 20:31

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Wotton:

:-) komu to pomůže? Naše autorita, když něco řekne, tak přes to nepojede vlak. A jeden z argumentů - "co ostatní, to mne nezajímá :-)" a spousta dalších a potom o zodpovědnosti rodičů za výsledky atd.   A jak je zřejmé - do maturity to u Tebe také dokázali, tedy Ty jsi spíš důkaz autoritiných argumentů.

A navíc - Ty jsi šel studovat univerzitu, že ano? A náš cíl je FSI VUT, to vyžaduje úplně jiný pevný základ, zejména v předmětech, ze kterých byla "2" - ČJ, AJ.

Offline

 

#1305 03. 07. 2011 20:44 — Editoval ((:-)) (04. 07. 2011 09:07)

((:-))
Dana
Místo: Bratislava
Příspěvky: 6226
Reputace:   285 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:

Pokiaľ ide o mňa - ja námietky nemám...  :-)

Offline

 

#1306 04. 07. 2011 12:12

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Dana:

Děkuji, Dano, úvodní téma jsem trochu upravila. Řekla bych, že odkaz na téma by mohl být i na hlavním webu, pošlu PM autorovi. Jen by to ještě chtělo "odborně-metodický pohled" a kontrolu (nejlépe kolegy Zdeňka, kdyby našel čas - jako Moderátor může opravit nebo doplnit přímo v příspěvku, což by byla asi technicky a časově nejschůdnější cesta).

Překlad v PM je úžasný :-) Nechceš ho zveřejnit? Autor je místy hodně hrubý, ale má hodně velmi povedených dílek.

↑ Wotton:

Pohovor s autoritou nakonec proběhl úspěšně - obratně se mi podařilo změnit téma na výborné výsledky 3 autoritiných vnuček, zejména nejmladší dcery bratra, která ještě nemá ani rok. A také na téma, ve kterém našla chybu v názvosloví, ale musí se podívat do knih, aby odpověděla (otázka se ji zdála divná, mně také, ale nemám takové knihy :-)

Aby bylo úplně jasné - my neřešíme výsledky milého syna. My řešíme podíl a zodpovědnost rodičů na takovém výsledku. A samozřejmě počítáme, že přechodem na gymnázium dojde v prvním období ke zhoršení výsledků a potom se uvidí :-)

↑↑ janca361:

Abych ještě přiblížila i osobnost mého mladšího bratra :-), tak: "Můj bratr pracuje v oboru, který přesně odpovídá tomu, co vystudoval na VŠ i jeho specializaci. Jeden z produktů, o který se stará, se jmenuje "Vzdálené dálky". Otázky:
a) co můj bratr vystudoval, b) jaka je jeho specializace, c) co je předmětem produktu, o který se stará? Odpovědí můžete sem :-) Nepoužívejte, prosím, Internet a kdo již byl informován, tak prosím neodpovídejte.

Jelikož příspěvkem odsunu důležité téma, tak jen:

- srazu se nezúčastním, ale pokud přesun z Opavy do Brna bude vlakem nebo autobusem, tak bych příznivcům MGO svěřila kolegu Hanzy (pokud mu čas dovolí) a případně bych se postarala o bydlení v Brně (jen potřebuji vědět dost předem - léééééto, ach jo),

- kontaktoval již někdo kolegu stuarta clarka, jak mu vyhovuje Brno?

Zdravím :-)

Offline

 

#1307 11. 07. 2011 00:32

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

Děkuji kolegovi Zdeňkovi za včasný zásah a za moji záchranu z takto svízelné situace.

---------------------
S výkladem pravidel naprosto souhlasím, jen by mělo zaznít, že jedna úloha je již spolehlivě vyřešena a pokračuje se v další + dohoda "Pracuji na tom", případně "Věnuji se tomu".  Třeba tu jsme s kolegou Petou začali 05.08 ukončili 16.08 a neměla jsem pocit, že v tématu není systém.

Sleduji, že v letních měsících mne popadá touha působit v sekci Fyziky, po dnešním trápení se snad tak brzy nevrátí. Také bych měla více času věnovat strategickému plánování..

Mějte se.

Offline

 

#1308 05. 08. 2011 18:06

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

Chtěl bych poděkovat našemu IMO týmu, zvlášť kolegovi ruamaixanhovi, kterému bych chtěl poblahopřát ke stříbrné medaili, za pěknou reprezentaci (dále 3 broznové medaile, 2 čestná uznání).

Slováci jsou na tom letos (opět) lépe (2 stříbra, 3 bronzy a 1 čestné uznání).

Pěkný den


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#1309 06. 08. 2011 20:40 — Editoval byk7 (07. 08. 2011 12:14)

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

Opraveno na popud Dany.

Ještě přidám výsledky z jiných mezinárodních olympiád.

IPhO
CZ: 3x stříbro, 2x bronz
SK: 3x zlato, 1x stříbro a 1x bronz

IOI
CZ: 3x stříbro, jeden se neumístil
SK: 2x stříbro, 1x bronz, jeden se neumístil


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#1310 06. 08. 2011 21:52

BakyX
Cat Lover & S.O.A.D. Lover
Příspěvky: 3416
Škola: UPJŠ
Pozice: Študent
Reputace:   158 
 

Re: O nas :-)

↑ byk7:

Môžeš prosím hodiť konkrétne linky s tabuľkou a menami  ? Ďakujem


1^6 - 2^6 + 3^6 = 666

Offline

 

#1311 06. 08. 2011 22:06 — Editoval ((:-)) (08. 08. 2011 15:00)

((:-))
Dana
Místo: Bratislava
Příspěvky: 6226
Reputace:   285 
 

Re: O nas :-)

↑ BakyX:

výsledky = results

nájsť na stránke Slovakia alebo Czech Republic

ioi

ipho

Offline

 

#1312 06. 08. 2011 22:35 Příspěvek uživatele ((:-)) byl skryt uživatelem jelena. Důvod: přesunuto do Zvířat, děkuji.

#1313 07. 08. 2011 12:13

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑ ((:-)):
no jo, omlouvám se za zkreslené informace :/


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#1314 08. 08. 2011 13:17

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

Děkuji kolegovi Ondrovi za aktuální informace (co počasí v Blagoevgradu? :-)  a přidávám se ke gratulaci týmům a jednotlivcům, zejména kolegům, co působí na fóru.

Prezenční listina v O nás :-) již má 112 podpisů, největší počet hlasujících je v přehledu věku (do 1. příspěvku tématu jsem vložila "zmraženou statistiku" pro školní rok 2010/2011), chybí tomu barevnost. Jak se má správně postupovat dál, když bude přidáno dalších hlasů?

Abych mohla vyhodnotit své dotaz-níky, očekávala bych (dle hrubého odhadu) alespoň 30 hlasujících, to se počká. Ale vědět, kdo tvoří místní dvoučlenný team usilovných dříčů a jakým omylem se sem dostali, to by potěšilo :-)

Pokud někdo byl delší dobu mimo místní dění, tak v levém horním rohu je aktuální nástěnka a v materiálech Generálního štábu jsou rozpracované a nedořešené náměty, děkuji :-)

Offline

 

#1315 08. 08. 2011 17:16

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena: tak to nesleduju, děkuji za info


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#1316 10. 08. 2011 16:36

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
Zdravím, v Blagoevgradu bylo tradičně vedro, jeden den trochu sprchlo. S výsledky spíš spokojen nejsem, třeba se příští rok zadaří lépe.


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#1317 27. 08. 2011 10:11

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Olin:

:-) děkovala jsem v jiném tématu, ale ještě jednou - děkuji.

--------------------------------
kolegyňka Alenka nám hlásí výtečné zprávy :-) a nezapomeňte číst nástěnku v levém horním rohu (obdiv organizační aktivitě kolegy LukaseM :-)

Zdravím.

Offline

 

#1318 06. 09. 2011 21:08

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: O nas :-)

Brý den

Offline

 

#1319 06. 09. 2011 21:37

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: O nas :-)

↑ mikl3:
:) Dobrý

Offline

 

#1320 06. 09. 2011 21:57

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: O nas :-)

↑ janca361: jak to tady poslední dobou šlape? asi né moc dobře, mrtvo, všude mrtvo, možná a snad bude živo až školní rok pokročí trochu dál a přibude lidí, kteří budou v háji se známkami a budou sem postovat domácí úkoly a čekat na výsledek :D sladké časy
jinak co prázdniny? já jsem nekoukl do tabulek, do poláka na fyziku do universa ani na fórum ani na matematické stránky, vůbec jsem se nezabýval, ale žil plnohodnotný život, kupodivu bez matiky

Offline

 

#1321 08. 09. 2011 18:17

FliegenderZirkus
Příspěvky: 544
Škola: RWTH Aachen
Reputace:   25 
 

Re: O nas :-)

Zdravím z Aachen (Cách) - krásného města na západě Německa. Podle prvních dojmů z místní univerzity bude moje letošní působení na fóru spíše v duchu otázek než odpovědí, ale uvidíme. :)

Offline

 

#1322 16. 09. 2011 21:38

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑↑ Lukee: zdravím, můžu se zeptat, máš něco podobného, ale čistě pro C? dik


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#1323 19. 09. 2011 22:57 — Editoval frank_horrigan (19. 09. 2011 23:00)

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: O nas :-)

Zdravím staré i nově příchozí kolegy :)

jak jste si možná všimli, před cca 15 měsíci jsem se vypařil jak pára nad hrncem a to bez zjevného důvodu (velký průšvih jsem tu neudělal). To bylo dáno tím, že se mi v jisté dovolenkové lokalitě natolik zalíbilo, že jsem si pobyt "lehce" prodloužil. No, stane se, někteří lidé opravdu tak fungují :)

Samozřejmě, takovéto chování a útěk bez vysvětlení je neomluvitelný, a já se velmi kaju, věřte mi :)

Jinak, koukám, že fórum prodělalo mnoho změn, všímám si spoustu nových moderátorů, přeformulovaná pravidla (to je dobře, ale ještě jsem neviděl, jak je dodržujete :D ), staří známí typu jelena, pavel Brozek a spol stále fungují (tomu jsem také velmi rád), takže mnoho změn, ale také zůstali staří dobří stálí :)

Jinak, kdybyste někdo byl tak hodný, a dal si trochu práce s objasněním zásadních změn v posledním roce nebo roce a půl provedených, byl bych velmi rád (samozřejmě, milion příspěvků opravdu procházet nemohu), alespoň v bodech (román opravdu netřeba), tak budu opravdu dotyčné/-mu vděčný :) Nerad bych jsem po roce vlítnul jak velká voda a jal se pracovat (byť v omezenější míře než tehdy, jsem vytížený vlastní firmou na výrobu zakázkových burzovních automatů a jiných algoritmů určené pro kapitálové trhy) stejně jako tehdy, přitom místní kolorit by mohl být jinde, stejně tak zásadní personální změny, apod.... budu opravdu vděčný, když si jeden z vás najde na mně čas a uvede mně zpět do víru dění zde na fóru...

Mimochodem, jak se daří wikiprojektu? chtěl jsem se také zapojit, bohužel s časem jsem dopadl tak jak jsem dopadl, ale ještě jsem to neviděl, kdyby pro mně byla nějaká práce, bude mi ctí.

Mimochodem, zaznamenal jsem, když jsem hledal toto vlákno (nějak mi to nešlo, až přes jelenin odkaz, už nevím kde jsem ho našel), že byly stížnosti na správnost řešení příkladů pro příjmačky na VŠE.. prověřím, případně opravím - chybu jsem samozřejmě udělat mohl, jsem také jen člověk, a samozřejmě hluboká omluva těm, kterým to zkomplikovalo život.

Názor, že není dobré používat v přípravě "dosazovačky", tedy řešení, které jsem nastínil v příslušném tématu ( http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=18870 ) souhlasím, já jsem toto téma před rokem zpracovat ideálně tak, aby človíček, co bude sedět v té místnosti, a zrovna si nevzpomene na "nalévané" vzorce jak se řeší logaritmy, ja se jich zbavuje, apod. třeba vzpomněl, že ten horrigan, tehdy na fóru, to řešil pouze logickou úvahou, použil základní pravidla matematiky, a zbytek si odvodil, a pokud je rychlejší, než odvozovat (ten test má časový limit), je zkusit použít selksý rozum, tak použil selský rozum, třeba to někomu pomohlo "nahnat" chybějící body, a tu zkoušku udělal. Dál tento názor rozpitvávat nechci, vznikla by z toho jen flame war, a to není žádoucí.

Takže, vážení a milí kolegové matematici... jsem zpět, a máte fórum o člověka, co je ochotný o to málo co umí se podělit se světem bohatší - věřím, že budu ku prospěchu dobré věci a této krásné vědy.

Horrigan

EDIT: zapomněl jsem úplně TeX, projdu si vlákno se syntaxí, a budu si chvilku hrát na pískovišti, abych si to oživil. Za spam se omlouvám


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#1324 19. 09. 2011 23:20

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ frank_horrigan:Já jsem tu čím dál tím míně, ale řekla bych, že je tu vše při starém. Chytíš se jistě bez problémů(o:


Vesmír má čas.

Offline

 

#1325 19. 09. 2011 23:54

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: O nas :-)

↑ frank_horrigan:

Vítám tě zpět na fóru. :-)

Wiki se moc neujala, přispívá jen pár lidí, hlavně Zdenek1. Souhlasím, že se tu toho moc nezměnilo, zvlášť teď o prázdninách byl na fóru klid. Z technického hlediska máme nový TeX (hezčí obrázky) a jsme na novém serveru. Na 22. října plánujeme první sraz fóra v Brně. Žádné další podstatné změny/novinky mě teď nenapadají, ale určitě jich ještě pár bude…

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson