Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#176 10. 10. 2010 22:03

petrkovar
Veterán
Místo: Ostrava/Krmelín
Příspěvky: 1012
Pozice: VŠB - TU Ostrava
Reputace:   23 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑↑ jelena:Zatím jsem si to nerozmyslel. Pokud v budoucnu změním názor, dám vědět ;-)

Offline

 

#177 10. 10. 2010 22:49 — Editoval jelena (11. 10. 2010 18:23)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ petrkovar: děkuji, budu doufat :-)

Začínám nacházet systém v založení sekcí- čím více se podaří vysystematizovat, tím meně je třeba pamatovat i nacházet (a milý kolega Ondřej si nebude ze mne tropit žerty). Děkuji za případné názory na tuto myšlenku.

Ještě je třeba přejit Opavu (to snad svedu) a vybavit hudbu, co hledá vážený Admirátor Pavel B. (to mi nejde, děkuji za pomoc a mějte se hezky :-)

--------------------------------
могу еще мыть посуду...

Offline

 

#178 10. 10. 2010 22:53

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

si netropím žerty, máš můj obdiv, já tu hledat nezvládám. Ale na jakém papíře a kde mám jaký víkendový integrál, to vím naprosto přesně :-)

To ještě uvidíte, jak vás zaplavím integrály. Budete tu mít se mnou dost práce tento semestr.

Offline

 

#179 11. 10. 2010 18:41

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ halogan:

děkuji za opravdu, "si" jsem si do příspěvku umístila - dle vzoru :-) asi nedobře.

Hledání je občas obtížné, jelikož nejsou zavedena "kličová slova" apod. Vybavovat zadání pro spolužáka jen podle pocitu z reakce váženého kolegy Zdeňka a z toho, že byl pozdní podzím přec není systematický přístup. Zachraňovat texty úvodních příspěvků, které smazala pořadkůmilovná kolegyňka, - to zas je taková hra. Tedy není co obdivovat.

Nejde ani tak o hledání, ale o nevyužití podrobných řešení kolegů jako vzorových, ale to je v mém repertoáru již příliš znamá skladba.

Hodně zdaru do integrálního počtu přeji :-)

*****

Offline

 

#180 12. 10. 2010 15:52

pietro
Příspěvky: 4762
Reputace:   187 
 

Re: Zapomněnky

↑↑ BrozekP: Ahoj, nahrávku už mám v pamäti ( myslím CNS asi )  a keď by som ju vedel priradiť tak dám správu... ( nebolo by možné ešte aspoň dalších 10 sekund ? )

taktiež mi pomáha pri hľadaní aj tento web http://www.musicoutfitters.com/topsongs/1989.htm

tam sa len nastaví v adrese príslušný rok a potom kopírujem interpreta a názov skladby do youtube a vyberám a hrám.

Offline

 

#181 21. 10. 2010 22:12

DomiS
Zelenáč
Příspěvky: 9
Reputace:   
 

Re: Zapomněnky

Achjo,zapomněnky,starý cimrmanovský humor!

Offline

 

#182 23. 10. 2010 14:55

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ DomiS: :-) proč starý?

Chtěla jsem jen připomenout, že kolega Kondr otevřel debatu k úpravě místních pravidel (děkuji) - přivítala bych i názory, zda je to vůběc účelné a také názory od nových aktivních kolegů, kdo se zaregistroval v posledním období.

Jelikož příspěvkem bude utlačena téma kolegy Doxxika, tak přidám odkaz na podobné téma (mám Fine Reader v poslední verze, hodí se na texty, ale není to nic extra užitečného a navíc se musí zakoupit).

A je třeba vybavovat hudbu. Zdravím.

----------------------------
V tomto tématu skoro OT, ale s potěšením oznamuji, že MAW opět funguje, děkuji autorům.

Offline

 

#183 26. 10. 2010 14:34

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Zapomněnky

Snad si to tady kolega pietro vyzvedne, nechce se mi zaneřádit téma s kostkami.

Chápu, že mnou pietro v tuto chvíli celkem silně pohrdá, mně ale šlo o dobro věci. Nevidím důvod posílat naprosto nesouvisející příspěvek do již dosti zmatené diskuse. Pokud však kolega rád přilévá OT do dlouhých témat, tak ať. Já tam ale pořádek potom hledat nebudu a utrpí akorát tazatel.

Offline

 

#184 26. 10. 2010 15:36

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ halogan:

proč sloveso "pohrdá"? Peter se řádně omluvil, důvod vysvětlil, pokud ja zájem rozvinout jeho myšlenku, lze vytvořit další samostatné téma. Snad by se hodilo zanechat kolegovi vzkaz přímo v předmětném tématu.

Ohledně pořádku v tématech - to je na samostatnou debatu (nejde tak o OT - ve 3. hodině řešení reciproké rovnice - co už...), poslední sbírky limit sleduješ osobně - obdiv můj, děkuji.

A ohledně reagování na předchozí debatu nebo na rozpracované téma (asi se nečte příliš). Je v pořádku, když se na můj příspěvek objeví reakce od kolegy typu "kolegyně Jeleno, čeština je otřesná, matematické vyjadřování ještě horší, takovou cestou "tazatele" - ne, proto zde nabízím svůj postup a (případně) kompletní řešení..." Místo toho se praští pravitkem po hlavě - bez komentáře k předchozímu příspěvku.

Ovšem nevím, jak je to u ostatních kolegů.

S časem je potíž. Děkuji za kontrolu slohovky a zdravím.

Jelena.

Offline

 

#185 26. 10. 2010 15:39

pietro
Příspěvky: 4762
Reputace:   187 
 

Re: Zapomněnky

↑ halogan:V žiadnom prípade o pohrdaní nemôže byť ani reči !!!! Ba práve naopak, obdivujem Tvoju trpezlivosť a metodický prístup už dlhšiu dobu. Vážim si aj Tvoj jemný zmysel pre detail.
No nenapadlo ma to tak prijateľne vydolovať z tazatele. Iba metódou " hrubou silou". Prajem všetko dobré a pekný deň!

Offline

 

#186 27. 10. 2010 21:25 — Editoval gladiator01 (27. 10. 2010 21:25)

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Zapomněnky

Můžu se zeptat čim to je, že se někdo občas zobrazuje dvakrát? Teď (21:23) třeba mikee a i jeho příspěvky jsou dvakrát. (teda byly než se odhlásil).


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#187 27. 10. 2010 22:20

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ gladiator01:

Také jsem si toho už několikrát všiml. Netuším, čím to je.

Offline

 

#188 27. 10. 2010 23:20

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ gladiator01:, ↑ BrozekP:

největší počet stejných kolegů najednou, který jsem zaznamenala, bylo 5 Pavlů (z Třínce), a to 18.12.2009 cca v poledně, v Opavě zrovna sněžilo :-)

Zdravím.

Offline

 

#189 28. 10. 2010 11:08

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

k OT v tématu :-) děkuji. Čárky a háčky neslyším, v práci musím kontrolovat editorem, koncovky od 4. pádu (nůše, píseň, kost) s tabulkou (tady nechávám tak, nekontroluji), ale říkám "abychom".

Pokud poslouchám výklad, ve kterém je každé 2. slovo "prostě", po chvilce se zaměřím na počet "prostě" ve větě a nevím, o čem to bylo.

My, prosím, musíme češtinu umět alespoň tak - stačí, že musíme dokazovat, že vzdělání z Východu před rokem ... není o moc horší, než současné podle podmínek EU. Jinak byste nás ani k lopatě nepostavili - ale na to si člověk zvykne, že není 1. třída. Proto prosím, zeditujete přiležitostně, děkuji.

Náhodou - pro mne takový styl, který používá Stýv, je také zajimavý úkaz - protože musí se dodržovat přesná pravidla - a to už jsem se chtěla zeptat - jak Styv pozná, že je to vždy přesně podle ustaleného pravidla?

Děkuji a pozdrav :-)

Offline

 

#190 28. 10. 2010 11:26

zdenek1
Administrátor
Místo: Poděbrady
Příspěvky: 12436
Reputace:   897 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Pozná to snadno. Je to jeho rodný jazyk. Spisovnou češtinou v Čechách prakticky nikdo nemluví (ještě tak učitelé a moderátoři v ČT).


OT. Musím se pochlubit, mám první mínus.  :-)


Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos!

Offline

 

#191 28. 10. 2010 11:52

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Zapomněnky

↑ zdenek1:

Možná spisovně, ale moderátoři ČT mluví opravdu hrozně. Říkají věci jako míň, lítat, komunisti, policisti, anarchisti, ...

Abych citoval z e-mailu od pana Proška z jazykové poradny ÚJČ:

Hovorové tvary typu "komunisti" atd. podle našeho názoru do zpravodajství nepatří, nejsou v něm noremní. Nejsou nám známy důvody, proč se ve zvýšené míře používají.

Offline

 

#192 28. 10. 2010 12:01

zdenek1
Administrátor
Místo: Poděbrady
Příspěvky: 12436
Reputace:   897 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ halogan:
No to jen potvzuje můj příspěvek.


Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos!

Offline

 

#193 28. 10. 2010 12:02

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ zdenek1:

Přestože je čeština mým rodným jazykem a mluvím bez problémů nespisovně (používám i „aby sme“ :-) ), tak mi dělá problémy psaná nespisovná čeština. Tady na fóru se snažím psát spisovně, ale když si s někým píšu třeba po ICQ, tak občas narážím na problém, jestli nějaké slovo napsat spisovně nebo nespisovně. Když to totiž napíšu nespisovně, vypadá to hrozně. Když to napíšu spisovně, vypadá to nepřirozeně.

Offline

 

#194 28. 10. 2010 12:42

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ zdenek1:

:-) děkuji za vysvětlení, ale potom je to jinak ve městě Q, P, a O?

K "minusu" blahopřeji, chceš si ho ponechat jako bojový trofej, nebo mám poprosit Velitelstvo o smazání (neb je zcela nezasloužený)? Navrhuji dotyčnému kolegovi nejen zbořit bábovičky, ale zbořeniny zakopat hluboko ve směru poloměru Země. A ještě jsi byl vyrušován ze sledování oblibeného filmu - tady je také velmi poučná TV.

↑ BrozekP: to musí být náročné, dávat si pozor na "spisovnou - nespisovnou", asi bych nezvladla. ICQ nepoužívám, milý syn musí mi přes Skype psát "ANO", místo "jj" (a občas mi musí předvádět konverzaci s kamarády na Facebooku - horor). Ale tady vystupuje hezky a vzorně :-)

Jelikož je zítra pátek (i pro váženého Moderátora milého kolegu Ondřeje):

1) kolík mám skutečně příspěvku?

2) je možná reklamní běžicí linka nebo něco jinak výrazného o označování témat za vyřešená (nebo celkem o pravidlech)?

3) jak je těžké zavést ankety (fajfkací dotazníky, hlasovatka nebo co to je?)

Děkuji :-)

Můžete se podívat kolegovi na práci, hlavně zdůvodnění rozdílu u malého závaží, zbytek je snad v pořádku, děkuji. Jelikož je venku moc pěkně, tak se projdu Opavou (kam asi?). Mějte se hezky :-)

Offline

 

#195 28. 10. 2010 13:23

zdenek1
Administrátor
Místo: Poděbrady
Příspěvky: 12436
Reputace:   897 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Mínus samozřejmě nechat. Přece se nebudu zbavovat takové vzácnosti.

Nevím, co je to za města, ale na Moravě obecně je to jinak.
Asi nikdy nezapomenu, jak jeden moravský kolega v prváku na vejšce, vyjádřil své mínění o mně větou "Ty jsi ale blbý." Spousta lidí už mi řekla, že jsem "blbej", ale toto ještě nikdo. Vlastně mě celé studium tahala spisovná mluva mých moravských kolegů (a kolegyň) za uši.


Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos!

Offline

 

#196 28. 10. 2010 16:00 — Editoval BrozekP (28. 10. 2010 16:52)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

1) 9086 (Dá se to zjistit tak, že dáš vyhledat své příspěvky a necháš výsledky vyhledávání zobrazit jako příspěvky. Pokud výsledek bude mít počet stránek n, na poslední stránce bude m příspěvků a ve svém profilu máš nastaveno zobrazení p příspěvků na jednu stránku, pak celkový počet příspěvků je $(n-1)p+m$ :-) ).

2) Nic jednoduchého, do čeho bych se chtěl pouštět, mě nenapadá.

3) Snad by se dalo najít nějaké hotové řešení, podívám se.

Edit: Bohužel, žádné použitelné řešení jsem nenašel.

Offline

 

#197 28. 10. 2010 17:43

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ zdenek1: myslím, že na Moravě není ani jedno z těch měst :-)

↑ BrozekP: děkuji, to vůběc nehoří, za počet příspěvků děkuji velmi, hned v tom mám jasno.

Offline

 

#198 28. 10. 2010 18:57

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Zapomněnky

myslím, že nezanedbatelná část mých příspěvků je psána spisovně (také to umím:)), nicméně je pravda, že se snažím psát hovorovou češtinou. když totiž něco čtu, tak si to v duchu přeříkávám, a ta spisovná čeština na mě působí hrozně strojeně, tak nikdy nemluvím. proto, když začnu psát spisovně, obvykle se za chvíli zarazím, a přejdu na nespisovnou češtinu, načež musím začátek příspěvku upravit, aby byl stylisticky konzistentní. což se mi snad daří

Offline

 

#199 28. 10. 2010 21:34

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Stýv:

děkuji, věřím - četla jsem odbornou práci (až na velké písmo po : v nápisu obrázků jsem výhrady neměla).

Když jsem zde začínala, tak jsem psala jako Stýv (vzhledově, ne obsahově, samozřejmě), potom se začalo vychovavat: * v násobení - ne, \ před log - ano, píšeme česky, ne cesky, za log je "argument", řešení rovnice neověřujeme grafem atd.  Jsem produkt této výchovy a všem vychovatelům děkuji srdečně :-)

Offline

 

#200 28. 10. 2010 22:45

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Zapomněnky

jelena napsal(a):

děkuji, věřím - četla jsem odbornou práci (až na velké písmo po : v nápisu obrázků jsem výhrady neměla).

tak se to píše. nevim, jestli je to "správně", ale nepamatuju se, že bych to někde viděl jinak. a navíc takhle se mi to líbí

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson