Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

"Mě by třeba zajímalo, jak jste se sem na forum vůbec dostali :-)"(c)


Cíleně jsem hledal(a) nějaké Matematické fórum.

30% - 82
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem studující).

37% - 101
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem vyučující).

1% - 4
Potřeboval(a) jsem řešení problému z praxe.

3% - 8
Fórum mi bylo doporučeno.

5% - 14
Jiná cesta, případně doplním v tématu "O nás :-)".

4% - 13
V čtenářském deníku mi chybela kniha "Stařec a moře".

1% - 5
Hledal(a) jsem zdroj řešení projektů svých studentů.

0% - 2
Hledal(a) jsem kružítko.

5% - 15
Už si nepamatuji.

8% - 22
Počet hlasujících: 228

#1076 31. 01. 2011 23:10

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

↑↑ teolog:

Poslušně hlásím, že u nás na gymplu se vykávalo, i když nějaké výjimky se našly, byly však v naprosté menšině.

Offline

 

#1077 31. 01. 2011 23:23

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: O nas :-)

↑↑ byk7: 1 z MAT, INF, FYZ, ostatné 2, slovenčina a náuka o spoločnosti 3


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#1078 31. 01. 2011 23:32

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑ pizet:
přesně, pro mě je prioritou mít jedničku z M, F a INF :) takže z mého pohledu je tvoje vysvědčení celkem pěkné


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#1079 01. 02. 2011 06:53

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: O nas :-)

↑↑ teolog:U nás se také tyká až na jednoho učitele. K tématu: byl jsem souzen spravedlivě jen matematika za 2:( ale seminar matematiky 1. Jinak 4 dvojky. Jak jsem řekl z matiky, biologie, francouzštiny a dějepisu.

Offline

 

#1080 01. 02. 2011 08:25

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: O nas :-)

↑ byk7: Jo, len treba si uvedomiť, že v škole to nejaký extra úspech nie je (teda aspoň nie v našej).


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#1081 03. 02. 2011 00:27

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

Kolegyně jelena může slavit obdivuhodný počet příspěvků, 11111.

Offline

 

#1082 03. 02. 2011 00:46

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ milý kolega Ondřej: děkuji :-) a kde jsou Tvé výsledky z pondělí?

Myslím, že mám v zásobě ještě dost "přetočených - smazaných příspěvků", když mi bude vážený Admirátor Pavel B.  postupně umazávat, mohu mít dlouho 11111 (jinak skromně řeknu, že jsem včera prošla kontrolou své reál-práce za 1,5 roků a s hodnocením jsem byla velmi spokojena :-)


Ale teď se řeší takové globální otázky, že si to nedovolím ani pomyšlet. Chtěla bych vědět, jaké prostředí prospěje kolegovi v tomto tématu, aby mi nepsal pořád slohovky (ale styl má zajimavý)?

----------------------------------
Důležité: kolega LukášM. dosahl pozice Q. Myslím, že se to stalo v tomto tématu, kde prokázal výborné ovládání moderních vyučovacích metod.

Také donutil celou řadu BOIs, aby donesli své vlastní návrhy spektrálních rozkladů.

Kolegovi přeji hodně další statečnosti a vytrvalosti a hodně zdaru ve studiu a volejbalových úspěchů :-)

Offline

 

#1083 03. 02. 2011 09:30

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:

Poslušně hlásím, že po několika hodinách čekání na karlínské chodbě jsem si překvapivě rychle vybojoval jedničku. Vytáhl jsem si moji nejneoblíbenější větu a její důkaz jsem pochopil až na potítku :-) Co to znamená? Že na jaře budu otravovat s diferenciálníma rovnicema. A s ekonometrií.

Jinak kdybych nebyl titulem "Ondřej" a nebyl funkcí "moderátor", tak bych teď byl čerstvě "Gauss". Kdyby kdyby... ale i tak :)

Offline

 

#1084 03. 02. 2011 14:04

LukasM
Příspěvky: 3274
Reputace:   193 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
Děkuju za gratulaci i přání. To ani nevím že jsem tu na sebe vykecal že hraju volejbal. Každopádně úspěchů v něm mám dost, momentálně třeba dlahu na prstu. Asi je to signál abych ho trochu omezil ve prospěch bezpečnějších sportů, jako je MMA (což jsem chtěl stejně udělat).

Další věc co plánuju omezit je moje působení tady. Nějak začínám mít pocit že mi to víc bere, než komukoli dává. Navíc musím někdy udělat bakalářku, takže i když sem chodit asi nepřestanu, bude to nejspíš dost sporadické.

Offline

 

#1085 03. 02. 2011 18:08

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: O nas :-)

pro paní Jelenu: mohl bys vás nějak kontaktovat? resp. jsem to už udělal, ale nevím, zda navštěvujete svoji emailovou schránku často. děkuji

Offline

 

#1086 03. 02. 2011 20:28

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: O nas :-)

↑↑ teolog:
Díky za reputaci, taky se divím, že jsem tak trpělivá, obyčejně taková nejsem. Hlavně tenhle týden bych nejradši každému vynadala.

Já opravdu nechápu proč se sem musí chodit na něco ptát děti z prvního stupně ZŠ. To jim to nemůžou vysvětlit rodiče?
Já jsem do 3. ročníku SŠ ani neměla doma internet a také jsem vychodila ZŠ a odmaturovala. A v životě by mě nenapadlo hledat na střední (nebo na základce) nějaké forum nebo něco takového.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#1087 03. 02. 2011 20:32

teolog
Místo: Praha
Příspěvky: 3497
Škola: MFF + PřF UK
Pozice: Gymnázium Přírodní škola - učitel (M, Z)
Reputace:   167 
 

Re: O nas :-)

↑ gladiator01:
Není zač. Já jsem několikrát začal psát pořádné vysvětlení s pomocí číselné osy, ale vždycky jsem toho nechal. Nechtělo se mi tím ztrácet půl hodiny drahocenného času. A tak jsem jen tiše zíral, jak do toho pořád jdete :) klobouk dolů

Offline

 

#1088 03. 02. 2011 21:05

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ teolog:
Přeháníte, napsal jste o polovinu příspěvků víc než já. A mam pocit, že bude ještě třeba.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#1089 03. 02. 2011 21:17 — Editoval Honza Matika (03. 02. 2011 22:15)

Jan Jícha
Veterán
Místo: Plzeň/Mnichov
Příspěvky: 1801
Škola: ZČU - FST - KMM
Pozice: Safety Engineer
Reputace:   74 
Web
 

Re: O nas :-)

Já se taky pochlubím, i když není čím. Matika, Fyzika, Strojírenství, Chemie, Programování, Deskriptíva - 1 . Zbytek nějaké ty dvojky a trojka z češtiny. Nevym tedi, proč tu trojku s českýho jazika, ale jynak jsem spokojení.

Offline

 

#1090 04. 02. 2011 00:24

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ halogan:

gratulace :-) Těžko se očekavalo něco jiného. Na járo budeš mít také svůj tým vysvětlovatelů, Věřím, že užitečnou radu k dif. rovnicím dostaneš i od váženého kolegy z Lážova, pokud zrovna nebude upředňostnovat jarní práce a vyhánění housat na pastviny.

Gauss se nějak neuchytl, se mi zdá.

↑ LukasM:

volejbal - používám pouze místní informační zdroje (jinak by bylo uvedeno "přes jiné komunikační prostředky") - tedy budeš potřebovat tačítko Hledat v horní liště.

Samozřejmě - real aktivity, zejména bakalářka má daleko větší smysl a k tomu přeji hodně sil a zdraví.

Účelnost místního působení... to už se mi nechce rozebírat :-)

Ale zas dostaneme nový inkoust a husí brka... Něco se píše o manuálu - kde je, jaká je aktuální verze a do kterého termínu se má ovládat? Děkuji.

↑ mikl3: můžeš, právě jsem odstranila dost pošty, čímž je schránka opět přístupná. Nemohlo by to být řešeno přes fórum? To bych preferovala, pokud je možné. Děkuji.

↑ Klára: - souhlasím, že máš na jednu stranu rázný přístup, na druhou stranu velkou trpelivost vysvětlovat a upravovat příspěvky, aby to bylo přehledne.

Co se tyče real pomocí - spíš, než od rodičů (dost často skutečně neumí ani ZŠ, bohužel), se divím, že se nedostává pomocí od někoho ze spolužáků. To je mi divné.

U rodičů je také určitý "konflikt" pokud je rodič=doučovatel, dobrotu to nedělá.

↑ Honza Matika: gratulace + k narozeninám :-) Problém s češtinou bude zřejmě jistým znakem obdivovatelů AC/DC jménem Honza :-)

--------------------------
A, kolego Stýve, ke zmeně titulku se gratulovalo zde :-)

Offline

 

#1091 06. 02. 2011 20:49

claudia
Richard P. Feynman
Příspěvky: 478
Reputace:   41 
 

Re: O nas :-)

Protože mi právě vychází můj sváteční příspěvek #100, chtěla bych všem poděkovat za to, jak je tohle fórum skvělé! :-) Skoro se až těším, až zase něčemu ve škole taky nebudu rozumět a budu se moci zeptat :-)


Pište prosím své dotazy srozumitelně a v TeXu (Detexify). Píšete je jen jednou, ale my je čteme mnohokrát. Čím méně času strávím luštěním vaší otázky, tím více mi zbyde na její zodpovězení.

Offline

 

#1092 06. 02. 2011 22:07 — Editoval Dana1 (06. 02. 2011 23:20)

Dana1
Host
 

Re: O nas :-)

↑ claudia:

      http://www.sdilej.eu/pics/1832be5f3537b84e399ee659adcf8f67.gif

 

#1093 06. 02. 2011 22:44

teolog
Místo: Praha
Příspěvky: 3497
Škola: MFF + PřF UK
Pozice: Gymnázium Přírodní škola - učitel (M, Z)
Reputace:   167 
 

Re: O nas :-)

↑ claudia:
A jestli se můžu zeptat, co studujete?

Offline

 

#1094 06. 02. 2011 23:15 — Editoval claudia (06. 02. 2011 23:20)

claudia
Richard P. Feynman
Příspěvky: 478
Reputace:   41 
 

Re: O nas :-)

teolog napsal(a):

↑ claudia:
A jestli se můžu zeptat, co studujete?

Obecná matematika. MFF.

Já vím, on mi profesor ještě Zajíček ukáže, čemu všemu ve škole nerozumím, a na co se mohu ještě zeptat... :-)


Pište prosím své dotazy srozumitelně a v TeXu (Detexify). Píšete je jen jednou, ale my je čteme mnohokrát. Čím méně času strávím luštěním vaší otázky, tím více mi zbyde na její zodpovězení.

Offline

 

#1095 06. 02. 2011 23:33

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: O nas :-)

↑ claudia:
Je pravda, že prvák na matfyzu z těch příspěvků úplně čiší :-) Každopádně se zdá, že lingebru máš v malíčku, takže doc. Somberg / prof. Bican asi nejsou žádnou překážkou.

Je fajn, že přišel někdo nový, kdo dokáže tak dobře a ochotně odpovídat. Za sebe se musím přiznat, že už jsem poněkud unaven z těch věčně se opakujících dotazů v sekci vysoká škola, a tak ani nemám moc chuť přispívat. Což je tak trochu špatně - těžko očekávat, že typy otázek zde položených se kdy změní, a lidi asi potřebují pomoc stále stejně.


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#1096 06. 02. 2011 23:43

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

Další matfyzačka, zajímavé. Co jsem byl tento týden v Karlíně na zkoušce, tak jsem viděl pomalu více děvčat než chlapců.

Dřive jsem ale byl vždycky na matfyzu na začátku zkouškového, tam mám asi trochu zkreslený přehled.

Offline

 

#1097 07. 02. 2011 00:40

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ claudia: gratulace a také jsem potěšena z takové posily :-)

Odbornou stránku příspěvků již posoudil kolega ↑ Olin: (tedy je to jasné, kolegovi děkuji :-) mně se libí, jak řadíš jednotku do dvojstupu a cituješ Gutha-Jarkovského.

Podělím se o svůj 100. příspěvek (šla jsem k němu skoro půlrok), jak za toto jsem nebyla vytepána obdivuhodným Marianem, to nevím, asi ani slov nenašel, pravda o místním TeX jen diskutovalo.

↑ Olin: nejsem ponekud, ale úplně - v pátek jsem nebyla schopná zafajfknout jediné téma, natož odpovědět, ale dnes jsem již opět fajfkala.

Pravda příští týdeň dokončuji jednu práci, u které nic jiného, nez monitor, nevidím. Kdybych nebyla liná, tak už mám zprovozněn druhý monitor, k tomu dojde, až dodělám práci.

↑ Ondřej: zajimavý trend, i když zkreslený :-)

Zdravím.

Offline

 

#1098 07. 02. 2011 14:47

Wotton
Logik
Místo: Plzeň
Příspěvky: 825
Reputace:   25 
 

Re: O nas :-)

↑↑ byk7: ehm,   nic


Dva jsou tisíckrát jeden.

Offline

 

#1099 07. 02. 2011 18:16

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: O nas :-)

Na náuke o spoločnosti berieme filozofiu. Ako učiteľka diktovala, tak som započul dačo čo ma zaujalo (ja mám totižto cez náuku o spoločnosti matiku). A síce

$idea + slovo = vyraz\nl slovo - idea = hlupost$

Prišiel som na zaujímavé veci:

$idea = vyraz - slovo\nl slovo = vyraz - idea $,
teda

$slovo - vyraz + slovo = hlupost\nl 2\cdot slovo = hlupost + vyraz $,
a tiež

$vyraz - 2\cdot idea = hlupost\nl vyraz = hlupost + 2\cdot idea $,
z čoho

$2\cdot slovo = hlupost + hlupost + 2\cdot idea\nl 2\cdot slovo = 2\cdot hlupost + 2\cdot idea\nl slovo = hlupost + idea$.

Verili by ste?

A nie je toto divné?

$slovo = vyraz - idea\nl slovo = hlupost + idea$,

teda

$vyraz - idea = hlupost + idea$.

Skôr by som bral $vyraz - idea = hlupost$.


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#1100 07. 02. 2011 18:17

Dana1
Host
 

Re: O nas :-)

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson