Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#501 24. 02. 2011 16:14 — Editoval Dana1 (25. 02. 2011 16:45)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑↑ jelena:


Code:

Co ptactvu zbývá, když zábradlí jde do pronájmu a není ani kam sednout. 
V Opavě budou mít celou zeď a budou mít můj dohled :-)

:-)  Takú masáž brušných smiechových svalov som už dávno nedostala ... Díky.  Ešte že ma tu nikto nevidí a snáď ani nepočuje...

Kdesi píšeš ... Co tady dělám?

Otázku Co tady dělám? si už začínam dávať aj ja ... 

Ahoj, maj sa fajn.

 

#502 25. 02. 2011 15:46 — Editoval Dana1 (25. 02. 2011 16:11)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

Kto spieva túto pesničku? Tipnete si?

 

#503 25. 02. 2011 16:25

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1: helena vondráčková? ale je to špatná nahrávka, tudíž si moc nevěřím

Offline

 

#504 25. 02. 2011 16:35 — Editoval Dana1 (25. 02. 2011 17:01)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ mikl3:

Nie.

Mikl3,  nebavilo by Ťa zúčastniť sa hádania pri príležitosti 9999. registrovaného človeka?  Jelena by nám svoj nápad vysvetlila, dohodli by sme sa...

 

#505 25. 02. 2011 17:31

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1: když mi o tom povíš více, uvidím. Ale faktem zůstává, že mi je ani ne 18, nemohu se v tomhle (určování songů) rovnat někomu, kdo je několikrát starší (bez urážky:)

Offline

 

#506 25. 02. 2011 17:47

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ mikl3:

Ten song, to je len taká zábavka, či to niekto uhádne, vôbec o nič nejde.

Ten Jelenin nápad nie je o pesničkách. No - uvidíme.

 

#507 25. 02. 2011 20:57

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1: děkuji.

Omlouvám se, jsem dost unavena, abych se k něčemu souvislě vyjádřila. I kdybych moc chtěla - hlavně proto, abyste s kolegou Spybotem nedělali zle. Není to potřeba. Děkuji vám.

Kolega Spybot patří ka zastancům pravidel fóra a prosazuje přesně myšlenky, kterých se chceme držet (viz letní debata o řešení za úplatu apod.)

Myslím si, že formulace ohledně jedné úlohy do tématu už vystihuje, co si představujeme. Dotazů (vět tázacích) může být víc, pokud se vztahuji k jedné úloze, tak si to vyložím.

Klíčový je stejně 3. bod pravidel. Kdo naznačí svůj postup, nebude mít příliš zájem do jednoho tématu dávat více úloh, protože to je nepřehledné.

Jsou pořád nějaké momenty, co mi ztížuji působení tady, ale působení zde není pro mne klíčové. Nemám čas, prostor, síly a zkušenosti řešit místní problémy ve větším rozsahu.

Ale celkově teď je situace klidná, děkuji všem, kdo se na tom podílel. Věřím, že tomu tak bude i nadále.

Mějte se dobře a pohodu přeji.

Offline

 

#508 25. 02. 2011 21:03 — Editoval Dana1 (25. 02. 2011 23:21)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Jelena, netreba...

Myslím, že úplne chápem ale tiež som len človek.. Dalo sa to aj ináč - ale život ide jednoducho ďalej, čo už.
Ďakujem a ver mi, že sa hádať nebudem, ak ide o to, naozaj nie som človek, čo by sa rád hádal.
A snáď som už vysvetlila , čo bolo v prípade z mojej strany nejasné.

Želám všetko dobré...

 

#509 25. 02. 2011 23:33

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1:

Děkuji, Dano, rozumím, že kolega Spybot mohl zvolit jinou formu, ale už se stalo. Nakonec ani v reálu to není jinak, však to není třeba více rozebírat.

Věřím, že se porozumíme. Také přeji všechno dobré.

jak to píšeš: "a usmej sa". Děkuji.

Offline

 

#510 25. 02. 2011 23:35

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Si fajn, ďakujem za všetko.   :-)

 

#511 25. 02. 2011 23:43

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1:

Ale... já děkuji :-)

Offline

 

#512 26. 02. 2011 03:03 — Editoval Spybot (26. 02. 2011 03:05)

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Zapomněnky

Tak aby som to zhrnul - nemas rada sloveso "hanit" a myslela (myslis) si, ze Ta povazujem za neferoveho cloveka a pri tom Ty si sa snazila len upozornovat na pravidla.

Co som naozaj chcel, bolo vyjadrit podozrenie, ze mozno nespravne chapes aktualne pravidla (alebo teda minimalne jeden z nas).

Obcas sa stane, ze dvaja ludia s principialne dobrymi umyslami sa napriek tomu akosi zrazia, bohuzial. Napriek vedomosti, ze bude moj obraz v Tvojich ociach asi uz navzdy posramoteny, mi dovol este prejavit lutost nad tym, ze som Ta dokazal urazit. Ked uz teraz viem, ze doslovnych vyznam urcitych slov je pre Teba dolezity, urcite sa svoj slovnik do buducnosti vynasnazim upravit.

(Prajem vsetko dobre.)


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#513 26. 02. 2011 07:49 — Editoval Dana1 (26. 02. 2011 20:08)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ Spybot:

Spybot -

   myslím, že je to presné (až na ten pošramotený obraz). Ďakujem a zo srdca želám všetko dobré. Vážim si Tvoj postoj...

 

#514 26. 02. 2011 20:00

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1:, ↑ Spybot: děkuji vám.

------------------
Pro lingvisty - měla jsem čárky v poměru stupňovacím (ve smyslu "a dokonce ani reakce..."), ale netrvám na tom, samozřejmě. Děkuji za úpravy pravidel.

------------------
pro kolegu BakyX- vždy můžeš z nudy doplňovat a upravovat geometrickou sbírku (a bude poděkováno :-)

Zdravím.

Offline

 

#515 26. 02. 2011 20:12

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Zdravím,

čárky byly z obou stran, takže ta druhá se stupňovacím poměrem vysvětlit nedala. Přesně na tu stránku jsem se díval a podle toho jsem usoudil, že je to v poměru slučovacím a čárky odstranil obě.

Offline

 

#516 26. 02. 2011 20:18

BakyX
Cat Lover & S.O.A.D. Lover
Příspěvky: 3416
Škola: UPJŠ
Pozice: Študent
Reputace:   158 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Ahoj..

Tam je roboty ako na kostole.

Nemám predstavu, ako to spraviť "pekne".

Ty máš nejaký nápad ? (Hodilo by sa to upraviť)


1^6 - 2^6 + 3^6 = 666

Offline

 

#517 26. 02. 2011 21:24

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Pavel Brožek: :-)

děkuji - je potěšujicí vidět výsledky prosazování příručky UJČ.

Měla jsem představu, že základní skladba věty je "Podvodné praktiky nepodporujeme". Když vložím stupňování, tak ho musím oddělit od "nepodporujeme". Klidně, prosím, zapomeň. ("prosím" také odděluji - což pravidla nepožaduji).

↑ BakyX:

Nemám - nebo, co jsem měla, to jsem realizovala. Můžete přidávat odkazy na své vyřešené (řešite hodně) do stejného tématu. Ale to jsem jako kolovratek (веретено) :-)

Mějte se.

Offline

 

#518 26. 02. 2011 22:05

BakyX
Cat Lover & S.O.A.D. Lover
Příspěvky: 3416
Škola: UPJŠ
Pozice: Študent
Reputace:   158 
 

Re: Zapomněnky

Mám maličkú otázku..

Môžem sa spýtať na správne výsledky FO v téme FYZIKA domáce kolo ? Podľa tejto stránky http://fpv.uniza.sk/fo/ je termín odovzdania domáceho kola 11.2.2011. Ja som už svoje odovzdal, ale učiteľka zatiaľ nepovedala, či je to správne.


1^6 - 2^6 + 3^6 = 666

Offline

 

#519 27. 02. 2011 12:29

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ BakyX:

nestudovala jsem zadání - je stejné jako v ČR? (myslím, že termíny v ČR jsou jiné, ale přesně nevím, porovnej, prosím). Zeptát se asi můžeš, Moderátoři sekce Fyzika Tvou žádost pozorně prostuduji.

----------------------------------------------------------------

Pro Danu: děkuji za výklad pro kolegu, tak nějak jsem to myslela. Jak je to se zdravením na virtuálním plácku, mi vysvětloval Pavel, děkuji. Pokud přečteš mé příspěvky z úvodního období, nezdravila jsem, ale přála "hodně zdaru" na závěr.

Jsem potěšena, že se zdraví a děkuje (i když jsem asi pro kolegy směšná). Ale jednomu pozdravu nerozumím - a to je "dobré rano" :-)

Virtuální prostředí je opravdu zvláštní prostor - nikde jindy nepůsobím (oficiálně jsem nezrušila své moderování na www.prepody.ru , ale už nepůsobím).

Pravidelně čtu fórum východních elektronické knihovny, ale nepíší tam - nemám co a není čas. Maji dokonce samostatné téma, ve kterém se každé ráno pozdraví :-) (což je vzhledem ke všem časovým pasmům a k účastí nevýchodních kolegů je dost úsměvné). Je mi záhadou, jak stíhají debatovat na tak složité témy. Občas to vře. Teď jsem nečetla asi týden (mozna více) a vůběc nevím, proč se pohadali a dokonce jejich největší autorita odešla. No snad se srovnají.


milý kolega Ondřej napsal(a):

Tady o čas ale vůbec nejde.

A o co jiného, prosím? Myslím, že jen o čas.

Mějte se.

Offline

 

#520 27. 02. 2011 12:47 — Editoval Dana1 (27. 02. 2011 13:34)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Ahoj.

Dobré ráno  môžeš myslieť všelijako vo svojom príspevku, kto nerád, len z povinnosti alebo inak ťažko vstáva nepovažuje asi ráno za dobré veľmi často, ale aj tak,

chvíľami(?) som prosťáček, a tak ...

Chcem sa Ťa opýtať už dávno - čo znamená to slovo prepody?

...

Želám príjemný zvyšok dňa...

Literárne fórum: Človeče - Ferdo Mravec v ruštine ...

 

#521 27. 02. 2011 15:04

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1:

o vstávání nejde :-) nepovažují ráno za společensky přijatelné období, ale společnosti si myslí, že se má vyvijet společenská aktivita (alespoň mé reál Velitelství je chapavé, děkuji velmi :-)

Třeba Puškin: Мороз и солнце - день чудесный. Еще ты дремлешь, друг прелестный. Пора, красавица, проснись...

Určitě slunce a deň (když autor nabízí, aby se krasavice konečně probudila) na Východě nebyl v 5.30,  No jo - dobré 19. století.

"Prepod" je "uča na VŠ" (od slova преподаватель - VŠ učitel). Zpívá to i Alla "Даром преподаватели время со мною тратили"

Česká dětská literutura v ruštině myslím byla Dašeňka (co si pamatuji). Bratr ovšem velmi slušně zná text Svejka (aby mne mohl deptat drsnějším slovníkem), ale po přečtení originálu jsem zjistila, že ruský překlad je upraven pro vyšší divčí.

Mail jsem dostala, děkuji, ale v žádném případě nic takového nemám v plánu, snad to tak nějak nevyznělo. Až budu mít literárního ducha (a čas), tak napíší něco většího.

-----------------------------

Zaznamenala jsem nástup MA pro IT, ale s ohledem na čas váženého Velitelství nemám v plánu požadovat přesun témat ze Sekce VŠ do SŠ. Ať to klidně odráží aktuální stav. Učitelů VŠ je mi lito, pevné nervy přeji.

Offline

 

#522 27. 02. 2011 15:23

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Dík. Vidíš - samozrejme slovo преподаватель - u nás prednášajúci, VŠ učiteľ poznám. Ale spájať ho s tým názvom ma nenapadlo, a to o ňom dumám už dlhšie... Žeby mi už sivé bunky odchádzali? Asi. Ale nech, kým sme tu, tak je ešte fajn...

 

#523 01. 03. 2011 00:04

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1: :-)

-------------------------------

Nalezeno při úklidu:

O hledání identity při hledání středu kružnice opsané: Jsem superman?  nebo  Jsem hezká? - neuvěřitelně, ale na moji favoritku Haničku nemáš :-)

Za hlášení o prázdninách děkuji.

Oběd je v 10 hodin a než se dostanu přes elektrony (co jsou všude, ale ne tam, kde maji být), tak skoro zapomenu, co jsem chtěla: pozdravit matematiky (i nematematiky) - splněno.

Pro kolegu BakyX - slibila jsem kolegovi, že se podívám, ale podívání žádný úspěch nemá - tvrzení jsem našla (i jeho důkaz jinou cestou), ale dokázat dle tématu (a knihy od Kubata) neumím. Děkuji velice.

Problému kolegy nerozumím, ale asi je nějakého praktického razu, snad by se mohlo přesunout, ale nevím kam. Děkuji a zdravím.

Offline

 

#524 01. 03. 2011 00:44 — Editoval Dana1 (01. 03. 2011 01:06)

Dana1
Host
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Za ten krásny upratovací post jedna  Veta o priemetoch (hneď po kosínusovej vete). Čo keď je to ono?

A ešte - nenapísal toto náhodou prázdninujúci kolega Hanzy?

Srdečne zdravím a želám všetko najlepšie v tej diaľke...    :-))

 

#525 01. 03. 2011 01:08

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Dana1:

děkuji, Dano, velmi moc (věta snad je v časopisu, co je v odkazu od kolegy, ale neumím použit - pokud mi to nejde celkém rychle v nějakém standardu, tak to nepůjde - nemá smysl ztracet čas)

Měj se hezky, také zdravím :-)

-----------------
jen jsem na něco vzpomněla, bez žadné souvislosti...

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson