Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#276 15. 02. 2011 11:23

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

↑↑ janca361:

Oboje přesunuto. Ale zamykat se mi to moc nechce, nevím o jaký seminář jde a z tohoto nepoznám, jak moc mu to pomůže.

Offline

 

#277 15. 02. 2011 13:35

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

↑ Pavel Brožek:

Nemůže se jednat o toto?

Offline

 

#278 15. 02. 2011 14:02 — Editoval Pavel Brožek (15. 02. 2011 14:02)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

↑ janca361:

Asi ano. Zdá se mi ale, že to je dost obecná otázka na to, abychom ji tu mohli nechat.

Ale nechci tím bránit ostatním moderátorům v zásahu, pokud uznají za vhodné.

Offline

 

#279 17. 02. 2011 17:38 — Editoval Pavel Brožek (17. 02. 2011 17:39)

zdenek1
Administrátor
Místo: Poděbrady
Příspěvky: 12436
Reputace:   897 
Web
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

prosím přesunou do fyziky toto

přesunuto


Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos!

Offline

 

#280 18. 02. 2011 23:39 — Editoval Pavel Brožek (18. 02. 2011 23:41)

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

prosím o smazání tohoto

smazáno


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#281 20. 02. 2011 12:42 — Editoval Pavel Brožek (20. 02. 2011 12:46)

teolog
Místo: Praha
Příspěvky: 3497
Škola: MFF + PřF UK
Pozice: Gymnázium Přírodní škola - učitel (M, Z)
Reputace:   167 
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

Tento příspěvek patří sem.

Vyřešeno.

Offline

 

#282 22. 02. 2011 18:51 — Editoval byk7 (24. 02. 2011 08:37)

Hudler
Příspěvky: 130
Škola: FIT CVUT
Reputace:   
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=27374

Toto podle mě patří do ZŠ.


byk7: no dobře :)

Offline

 

#283 24. 02. 2011 21:01 — Editoval Pavel Brožek (24. 02. 2011 22:48)

Hudler
Příspěvky: 130
Škola: FIT CVUT
Reputace:   
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

Offline

 

#284 25. 02. 2011 17:14 — Editoval Dana1 (25. 02. 2011 17:19)

Dana1
Host
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

Poprosím o usmernenie ohľadom pravidiel fóra.


Niekto by to mal jasne povedať, ja sa prispôsobím, hoci už som raz niekam písala, že mne sa zle robí, keď je príkladov kopa v 1 téme a tazatel dáva nie úplne jednoznačné otázky.

Ale - čo sa povie, to budem rešpektovať.

 

#285 25. 02. 2011 17:25 — Editoval Spybot (25. 02. 2011 17:27)

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

Tu sa slubilo, ze bude platit 1 priklad = 1 tema, no zatial ta uprava/korekcia pravidiel nebola vykonana.

Ako som pisal, mne je dokonale jedno, ako to nakoniec bude, no nehnevaj sa, ale hanit uzivatelov za nieco, co je sice 'dohodnute', no v pravidlach to jednoducho (zatial) nie je je vrcholne nefer.


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#286 25. 02. 2011 17:32

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

↑ Spybot:

A teď se i splnilo :-). Pokud ale vymyslíte lepší formulaci, klidně ještě upravím.

Offline

 

#287 25. 02. 2011 17:53 — Editoval Dana1 (25. 02. 2011 18:56)

Dana1
Host
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

↑ Spybot:

Už je to teraz jedno - ale asi mám divnú logiku...

Slová z pôvodných pravidiel  mi pripadali, ako keby vlastne implicitne  žiadali 1 tému na 1 príklad,  preto som to aj od ľudí žiadala a dávala na pravidlá odkaz. Nikomu som nechcela nijako škodiť... A že by som priamo hanila? Nie som si vedomá a domnievam sa, že ľudí nehaním, vôbec to nemám v povahe... o nikom sa nijako nevyjadrujem a ani nezdôrazňujem u nikoho chyby, nedostatky.

haniť, -í, -ia nedok. (koho, čo) zle, nepriaznivo, hanlivo sa vyjadrovať o niekom, o niečom;
zdôrazňovať chyby, nedostatky niekoho, niečoho;



Škoda, je mi ľúto ... Mohol si mi poslať mail, bolo by mi to príjemnejšie a možno by sme sa navzájom lepšie pochopili...

 

#288 25. 02. 2011 18:56

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

V nasom kusku kraja pouzivame hanit ako volne synonymum hresit. Necakal som, ze to vezmes doslova a ze sa Ta to slovo dotkne, tak prepac. Ako som uz povedal, ze ma niekto trpezlivost upozornovat na pravidla je len a len dobre; nespominam si, kde som naznacil, ze niekomu skodis.

Co sa tyka logiky, okrem toho, ze zakony, pravidla maju byt explicitne, 1 tema=1 priklad mi zo starej verzie nevyplyva ani implicitne.

Vemime si teda tuto temu a skonfrontujme jej prvy prispevok so starymi pravidlami:

Do každého tématu patří jen dotazy k tématu.

Nazov - Rovnice; v teme su - rovnice ✔

Pro jiné otázky a nové problémy si založte nové téma a nevkládejte takové dotazy do již existujícího tématu.

Ziadne nove otazky neboli doposial polozene. ✔

Nezakládejte ani duplicitní témata, je to neslušné.



Zoznam ma teda s Tvojou logikou prosim, aka je Tvoja pravna analyza, z ktorej vety, Ti vyplyva, ze nemoze byt predlozenych viac uloh?

A este raz - nie je mojim cielom Ta tu a teraz nejako hanit.

↑ Pavel Brožek:
Dakujem pekne. A, admine Pavle, kym este nie je nocna hodina - nezvazoval by si pridat do pravidiel aj nieco o tom mazani zadani a prispevkov? Napriklad len jedna veta do 5. bodu "V ziadnom pripade po vyrieseni temy nemazte zadanie".


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#289 25. 02. 2011 19:16 — Editoval Dana1 (26. 02. 2011 00:56)

Dana1
Host
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

↑ Spybot:

Dobre.

1. Moje konanie je vrcholne nefér = je vrcholne nespravodlivé = niekomu škodí, poškodzuje ho v niečom; pre čo iné by ten pojem vznikol.

2. Pro jiné otázky a nové problémy si založte nové téma  -  pre mňa nový príklad predstavoval iné otázky a nový problém, tak to bolo.


Som učiteľka a mám v sebe, že rovnica so zlomkami (napríklad) je pre žiakov a v podstate aj metodicky úplne iný problém ako rovnica

bez zlomkov, neznáma v menovateli je iný problém ako len v čitateli atď, aj keď podstata je samozrejme rovnaká. Žiak môže jeden typ úloh riešiť bez

problémov a druhý už nie, aj keď sú to rovnice.

A či ide o to isté, ktorá hĺbka sa zvolí pri chápaní slova téma, to je podľa mňa vec dohody.


Ale nikdy som sa nevedela hádať, nemám na to - vzdávam sa;  len mi je z toho všetkého smutno, pretože sa to celé dalo riešiť ináč.

 

#290 26. 02. 2011 02:45

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

1. V podstate som povedal, ze napominat niekoho za nieco, co ani nie je v pravidlach je nefer. Azda s tymto tvrdenim nesuhlasis? Faktom je, ze si nabadala aj ludi, co tvorili temy s otvorenymi pravidlami, aby si precitali pravidla.

2.

Pro jiné otázky a nové problémy si založte nové téma

Lenze v tejto fraze nie je nijako specifikovany pocet uloh, ktore smu byt predlozene. Hovori len o tom, ze po "prvotnom" predlozeni (uloh v prvom prispevku), nie je mozne predkladat dalsie.

Sedy text - ako pisem, tymto momentom uz treti krat, mne osobne je jedno, kolko prikladov (ak to nie je zase neprimerane cislo) sa bude v teme riesit a kludne budem niekomu radit ako ma poskladat origami laliu popri derivovani zlozenej funkcie. Pravidla ale tvorili ludia s odlisnou mentalitou, no nemam problem, kedze 1 tema=1 prikad ma jasne svoju logiku, fajn, nech je to tak. Nebojujem proti tomu pravidlu; ano, je to len a len vec dohody a chapem, ze na "nizsej urovni" je metodicky iny problem aj nasobenie a delenie.

Slubujem, ze nabuduce, ked sa nieco dohodne, ale nedostane sa to okamzite do pravidiel, lebo nocna obloha zhibernuje admina (prosim, Pavle, len sa neurazaj), budem mu kazdych 16 hodin mailovat a nechavat odkazy, aby vcas zabranil dalsim vzniknutym nezrovnalostiam.

Mne je skutocne smutno, ze tieto "nezrovnalosti" povysujes na uroven ostrej hadky, ktoru musis ukoncit vzdanim sa.

Na zaver Ti napriek tomu prajem, aby si aj nadalej vsetkych upozornovala na porusovanie pravidiel (odteraz aj na viac uloh v jednej teme) - teda na nieco, na co ja sam - aspon z pozicie radoveho uzivatela - nemam trpezlivost.


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#291 26. 02. 2011 08:11 — Editoval Dana1 (26. 02. 2011 08:26)

Dana1
Host
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

↑ Spybot:

Ďakujem, aj za toto.

Možno neuveríš, ale nedávno som v reáli (ako hovorí Jelena) zažila situáciu, pri ktorej som si povedala, že z nej vyplýva pre život závažné

poučenie, aj keď vlastne je úplne triviálne:

Nie je ťažké porozumieť človeku, ktorý pozerá na svet ako Ty, ťažké a (určite) dôležité je skúsiť porozumieť človeku, ktorý vidí svet ináč (a to je asi

každý človek od nás rôzny  :))  ).


Toto sa nám tuším stalo vo filozofickej rovine, vo faktografickej - bolo treba upraviť pravidlá a to sa nakoniec stalo.

Nemám momentálne v reáli veľmi dobrú situáciu, možno aj to malo na moje vnímanie vplyv...

Som rada, že sme to (myslím) zvládli - však?


Ďakujem za Tvoj čas. Zo srdca želám všetko dobré a zdravím... Dana

 

#292 06. 03. 2011 19:42 — Editoval Dana1 (06. 03. 2011 22:06)

Dana1
Host
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

Dobrý deň, prosím, dá sa nejako umravniť tento užívateľ? Zdá sa mi, že sa vyjadruje dosť nad...

Aj tu: Odkaz

 

#293 06. 03. 2011 20:00

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

↑ Dana1: ano, vyjadřuje se mírně nevhodně, ale občas někomu asi ulítnou nervy, zvláště pokud se setkává pořád s tím, že někdo píše nechápu nechápu napiště postup a vypočítejte jen tak pochopím...

Offline

 

#294 06. 03. 2011 20:09 — Editoval Dana1 (06. 03. 2011 20:13)

Dana1
Host
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

↑ mikl3:

Ale veď on s tým nič nemal, nikto ho nenútil, aby to čítal.

 

#295 06. 03. 2011 20:42

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

↑ Dana1: já jsem ho nijak nechtěl obhajovat, snad jen zmírnit dopady

Offline

 

#296 06. 03. 2011 21:51 — Editoval Dana1 (06. 03. 2011 21:55)

Dana1
Host
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

Myslím, že ide o aktuálnu olympiádu, ale nie som si istá termínom...

Priznal, že ide o MO.

 

#297 08. 03. 2011 16:56

hradecek
Příspěvky: 772
Pozice: Student
Reputace:   25 
Web
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

Myslím, že toto patrí skôr do sekcie Algoritmy a programovanie:
SŠ ... Vytvoření programu - Pascal


Netrápte sa nad svojimi problémami s matematikou, môžem vás uistiť, že tie moje sú ešte väčšie. ~~Albert Einstein~~
Jak spozná člověk, že není pitomec ? - Moudrý člověk to nepozná nikdy a blbci je to jedno. ~~Jak přicházejí básnici o iluze~~
Někteří lidi se nikdy nezmění. Anebo se rychle změní a pak se zase rychle změní nazpátek. ~~Homer Simpson~~

Offline

 

#298 08. 03. 2011 18:04

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

hlásím duplicitu, ostatně se k tomu váže neochota (porušování pravidel) tazatelky http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=27968

Offline

 

#299 08. 03. 2011 23:07

Dana1
Host
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

Dobrý večer. Z ničoho nič mám úplne maličké písmo, takmer nevidím čítať... Je to môj problém alebo je to niečo všeobecné?

 

#300 08. 03. 2011 23:11

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Přivolejte si svého moderátora

↑ Dana1:

Já mám vše v pořádku. Nezměnila sis náhodou velikost textu (třeba pomocí Ctrl+rolování myší)? (Mně se to občas stává :-))

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson