Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#26 08. 07. 2011 00:24 Příspěvek uživatele jarrro byl skryt uživatelem jelena. Důvod: děkuji, odpověď na OT, proto skryto

#27 08. 07. 2011 00:34

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Jak jde škola?

↑ jarrro:

Měj se pěkně a zaslouženě si užívej léta :-) Potom to tady uklidím - splněno.

Offline

 

#28 08. 07. 2011 13:57

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Jak jde škola?

↑ jelena:ďakujem


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#29 29. 05. 2012 08:04

jany
Příspěvky: 98
Reputace:   
 

Re: Jak jde škola?

Zdravim
Takze po dalsich dvoch rokoch (po absolvovani BC) sa mi podarilo ziskat aj titul ING. Chcem sa teda podakovat tomuto foru a hlavne osobe menom jelena. Je to super clovek. Aj ked mozno vela prispevkov na fore nemam, jelena mi pomahala hlavne cez skype a mala to somnou velmi tazke :) ale nevzdala to a ochotne vysvetlila co som potreboval.
Takze este raz vdaka Ti jelena a celemu foru nech sa do buducna dari

Offline

 

#30 29. 05. 2012 10:43

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Jak jde škola?

↑ jany:

:-) ještě jednou velká gratulace a hodně úspěchů v práci. Také velmi děkuji za děkuji. Pomocníků bylo více a stále někomu ještě můžeš poskytnout sklenku něčeho dobrého :-)

"Super" to Tobě nikdo neuvěří, neb zde lítám jako fúrie a když zrovna neproháním "ničnerobiacich", tak bojuji s poskytovateli kompletních řešení :-)

------------------------------------------------------------

Vážně - hlášení úspěchů těší (jsou na více místech :-) a těší, že fórum je k užitku.  Ať se všem vede.

Offline

 

#31 18. 06. 2012 15:36

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Jak jde škola?

Tak prý se tu posilňuje tým kolegů, já se dnes půjdu taky posilnit. Jsem bakalář teoretické ekonomie, paráda.

Offline

 

#32 18. 06. 2012 21:12

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Jak jde škola?

↑ Ondřej:

Gratulace!

Kterak záměry budoucí jsa posilňován jsi si spřádal?

Offline

 

#33 16. 07. 2012 14:27

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Jak jde škola?

↑ jelena:

Co se týče záměrů, tak rozhodnuto definitivně bylo dnes, když přišel e-mail, že mě s konečnou platností vzali na univerzitu, kterou rozezlení učenci z Volského Brodu založili roku 1209. Očekávání velká, strach maximální; příprava pojede na plné obrátky již za pár týdnů.

Offline

 

#34 17. 07. 2012 18:53

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Jak jde škola?

↑ Ondřej:

děkuji, obdiv a zdary. Stejný obor, nebo užší specializace, pokud není tajné?

Offline

 

#35 17. 07. 2012 22:10

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Jak jde škola?

↑ jelena:

Obor bohužel bližší neměli, takže půjdu na ten stejný. Na matematickou ekonomii/ekonometrii jsem se dostal na několika školách, ale ani jedna nedosahovala úrovně této... a nešlo to odmítnout, logicky.

Krom matematické přípravy to přes léto vidím na trénink veslování, abych tam zapadl :-)

Offline

 

#36 18. 07. 2012 00:14

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Jak jde škola?

trénink veslování, abych tam zapadl :-)

:-) veslování nám Pavel nepovolil, jen rybaření. I když - z této akce tým Hodné dcery (loď vzadu) dovezl 2 medaile, tedy anketu bychom rozšířit mohli  :-)

A zpět k tématu, zdravím, logicky.

Offline

 

#37 27. 09. 2012 18:24

doriath
Zelenáč
Příspěvky: 2
Škola: SPŠ
Pozice: študent
Reputace:   
 

Re: Jak jde škola?

Dobry den,
mam jeden problem.Chodim na strednu priemyselnu skolu a som tretiak.Ucim sa podla mna dobre mavam prospel s vyznamenanim.Tym som sa nechcel chvalit, ale uviest Vas lepsie do problemu.Matematiku, ktoru sa ucime zvladam chvalitebne ale myslim si ze, ze by som mohol aj lepsie.Mame velmi dobreho ucitela, ktory ma dokaze motivovat.Opakuje aka je matematika dolezita a ake je to sito na VS.Vzdy zdvoraznuje aby sme na sebe bud zacali pracovat alebo isli robit za pas.Ked ho pocuvam mam neuveritelnu chut do ucenia, ale ako nahle pridem domov, neviem ako sa mam matematiku ucit aj ked by som velmi chcel.Vas by som chcel poprosit ci by Ste mi nemohli poradit nejaku metodu, ktora by mi pomohla lepsie porozumiet matematike alebo metody, ktore pomohli Vam.Za odpovede velmi pekne dakujem.

Offline

 

#38 28. 09. 2012 12:14

Andrejka3
Moderátor
Příspěvky: 1994
Škola: PŘF UP Olomouc (2015)
Reputace:   119 
 

Re: Jak jde škola?

↑ doriath:
Ahoj,
zajdi za svým učitelem, třeba po hodině. Pobav se s ním o tom. Bude rád (každý učitel je rád, když vidí zájem) a určitě Ti dobře poradí.
Každý je jiný a třeba to, co bych doporučila já, by Ti nevyhovovalo.


What does a drowning number theorist say?
'log log log log ...'

Offline

 

#39 28. 09. 2012 16:38 — Editoval doriath (28. 09. 2012 16:42)

doriath
Zelenáč
Příspěvky: 2
Škola: SPŠ
Pozice: študent
Reputace:   
 

Re: Jak jde škola?

↑ Andrejka3:velmi pekne dakujem za odpoved :) asi za nim pojdem aj ked som hamblivy ale mna by aj tak zaujimala nejaka metoda, ktoru pouzivate alebo velmi rad citam knihy tak ci nepoznate nejaku ktora by mi pomohla alebo pomohla vam

Offline

 

#40 21. 10. 2012 12:58 — Editoval mikl3 (21. 10. 2012 12:59)

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: Jak jde škola?

chystám se napsat tak trochu nelogický příspěvek, protože maturity jsou dávno pryč a spíše než do O nás, to dám sem
jelikož se vážená autorita divila, že bych i já už mohl studovat VŠ, tak něco o tom řeknu

maturoval jsem v červnu letošního roku po vystudování osmiletého Gymnázia v Broumově, škola nijak prestižní, ale bohužel v tomto kraji nic lepšího nebylo, samozřejmě jsem potkal několik lidí, kteří mě přiměli a motivovali, abych se vzdělával sám (jak můžete sami podle mých příspěvků soudit, tak jsem stále sto let za opicemi :( :)), maturoval jsem ve státní části z českého jazyka a matematiky (percentily mohly být lepší než 98, ale koncept zkoušek mi nějak nesedl) a ve školní části z matematiky a fyziky, při kterých mě vyučující potopili, ale to jen proto, že jsem jim nedával nic zadarmo, nakonec přísedící byly ty osoby, které mě inspirovaly, takže ve školní části 2, 2
nebudu psát romány, přihlásil jsem se na vš, a to na FEL, ale na poslední chvíli jsem to změnil na FS ČVUT, myslím, že to byla dobrá volba

raději to utnu, a kdyby někdo měl nějakou poznámku, postřeh, tak to rozvedu

přeji všem hodně zdaru ve studiu

Offline

 

#41 21. 10. 2012 16:59

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Jak jde škola?

jelikož se vážená autorita divila, že bych i já už mohl studovat VŠ

:-) jako místní archivářka jsem se divila, že to nemám zaarchivováno. Jinak jsem samozřejmě pro studium půvabných blondýnek na FS ČVUT (zvyšuje to atraktivitu oboru), dokonce jsem na FSI VUT poslala i vlastní dceru (byť není blondýnka) a pokud milému synovi zůstane stávající délka vlasu, tak ho tam pošlu také (blondynka-neblondynka).

Jinak, pokud si vzpomenu zápis na FSI VUT, kde jsem měla zastupovat Hodnou dceru, tak slabší polovina lidstva činila cca 25 (i včetně přítomných zastupujících matek) ku 500, v 1. ročníku dcera byla v poměru 1:25 představitelů schopnější poloviny, ale ukončovala studium v počtu 3 děvčat ku 15. Jaká pak je u vás situace?

Jinak se poohledni po tématech kolegy - skorospolužaka - stojí za to pro představu kvality studia na FS. (nějakou chemii jsme také řešili, ale jen okrajově, snad se hodí odkazy na materiály).

Také zdar přeji.

Offline

 

#42 21. 10. 2012 20:51

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: Jak jde škola?

↑ jelena: ano, nepsal jsem to, tak to nemůže být v archivu :)
k poměrům naší fakulty - máme asi 10 holek na 800 kluků (a to moc nepřeháním), o ukončování studia moc nevím, ale co jsem koukal na fotky ostatních, kteří úspěšně ukončovali, moc žen nebylo

Offline

 

#43 19. 06. 2013 20:31

FliegenderZirkus
Příspěvky: 544
Škola: RWTH Aachen
Reputace:   25 
 

Re: Jak jde škola?

Pro všechny se zájmem o mechanické kmitání sem dám odkaz na svoji bakalářku:
http://cirkus.tode.cz/wp-content/uploads/BP_Kolda.pdf
Všechny obrázky jsou vektorové, ale protože je pár z nich větších, tak celková velikost přesáha 4 MB. Obhajobu mám spolu se státnicemi už za dva týdny, což bude vzhledem k současnému počasí docela boj:)

Offline

 

#44 20. 06. 2013 14:41

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Jak jde škola?

↑ FliegenderZirkus:

Zdravím a děkuji o podělení se :-) Věřím, že nebudou námitky, když večer odkaz přidám také do Místních odborných práci (odstranit ho můžeš sám).

Obhajobu mám spolu se státnicemi už za dva týdny, což bude vzhledem k současnému počasí docela boj:)

naštěstí ani komise nedorazí ze Severního pólu, tedy v jistém smyslu síly budou vyrovnány. Zdar přeji.

Offline

 

#45 21. 06. 2013 19:50

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Jak jde škola?

Písemkama jsem prej prošel (80 % výsledné známky), teď už jen dopíšu diplomku (zbylých 20 %), a bude ze mě magistr. Možná.

Offline

 

#46 22. 06. 2013 04:12

Hanis
Veterán
Místo: Brno
Příspěvky: 2650
Škola: PřF MUNI - Statistika a analýza dat
Pozice: Děvče pro všechno
Reputace:   148 
 

Re: Jak jde škola?

Jo, já mám taky už asi 3 týdny splněno... -> 3. semestr. Nějak mi nadbývají kredity.

Offline

 

#47 22. 06. 2013 11:00

Jan Jícha
Veterán
Místo: Plzeň/Mnichov
Příspěvky: 1801
Škola: ZČU - FST - KMM
Pozice: Safety Engineer
Reputace:   74 
Web
 

Re: Jak jde škola?

↑ Hanis: Taky tak ;)

Offline

 

#48 22. 06. 2013 15:37

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Jak jde škola?

↑ Ondřej: posílám 80 % gratulací. Jaká je forma zkoušky? Děkuji a ať mohu doslat i zbytek :-)

↑ Hanis:, ↑ Jan Jícha: blahopřeji k úspěchu.

Přidám odkaz na radostné téma z přijímaček, sdělím, že Hodnou dceru přijali na doktorát z AJ a z jiného ústavu byla jsem pochválena za dohled nad přípravou do ČJ a nad fyzikální olympiádou. Tak ať nám škola jde dobře (ale až po prázdninách :-)

Offline

 

#49 22. 06. 2013 15:58

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Jak jde škola?

↑ jelena:

Bylo to osm dvouhodinových zkoušek v rozpětí několika týdnů. Veškerá klasifikace za celý rok během května, žůžo. Formát dost odlišný od českých písemek.

Offline

 

#50 22. 06. 2013 20:39

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Jak jde škola?

↑ Ondřej:

děkuji, když jsem se dívala na tento odkaz co jsi dával, tak mi to přišlo hodně náročné (i ve formě otázek) oproti tomu, co vidím tady (ale nejsem správná hodnotitelka :-).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson