Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 29. 05. 2013 12:39 — Editoval PL4 (29. 05. 2013 12:56)

PL4
Zelenáč
Příspěvky: 21
Reputace:   
 

Průběh funkce

Zdravím. Pokouším se řešit průběh funkce $\sqrt[3]{\frac{1}{x}-\frac{1}{x^{3}}}$ . Prvně zkouším pracovat s programy, které tohle řeší a byla bych moc vděčná za rady. Zkoušela jsem použít Wolfram http://www.wolframalpha.com/input/?i=%2 … p;a=^_Real , ale ten prý mívá problémy s třetí odmocninou a byla jsem přesměrována na Maw, který se mi ale nedaří použít, asi to tam neumím správně zadat. A také mám otázku, neumí nějaký z těch programů k tomu grafu poskytnout alespoň náčrt řešení? Moc díky za jakoukoliv radu.
Tak ještě zkouším ten Maw a tentokrát jsem z něj dostala první a druhou derivaci, ale graf žádný. Jen to slovo ´graf´ a prázdnou stránku. Nevíte, kde by mohl být problém?

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) jelena)

#2 29. 05. 2013 13:19 — Editoval jelena (29. 05. 2013 18:08)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Průběh funkce

Zdravím,

stejný zápis, jak máš ve WA, jsem použila pro MAW, v záložce Funkce vykreslí graf a můžeš zvolit i přeadresování na průběh funkce (jinak je v záložce Diferenciální počet), také s grafem. Pokud ještě je problém s grafem, zkus uložit jako obrázek screen Tvé obrazovky s hlášením MAW "bez grafu". Děkuji.

Edit: oprava pravopisu

Offline

 

#3 30. 05. 2013 21:01

Dopikasan
Příspěvky: 308
Škola: TUL FM
Pozice: student
Reputace:   
 

Re: Průběh funkce

↑ PL4:
mám podobný problem, taky mi to žádné PDF neukáže. Jinak v tom wolframu kdyz to napises takhle
http://www.wolframalpha.com/input/?i=%2 … 281%2F3%29
tak ti to dole spočítá první derivaci a aj nějaké minima maxima a limitu.


Jsou věci, které nikdy nepochopím.

Offline

 

#4 30. 05. 2013 22:41

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Průběh funkce

↑ Dopikasan:

Zdravím,

problém s PDF je u smartphonů, používáš? Další příčina se řešila v tomto tématu. Ale jinak by problém s pdf neměl být. Co přesně je v hlášení, když není pdf, je možné screen obrazovky? Děkuji.

S použitím odkazu ve WA bych byla opatrnější, zrovna v odkazu nemá dobře max, min. Třeba ještě zvolit "Use the real‐valued root instead". Nakonec další okolnosti zadání této funkce jsou zde (i způsob zadání 3. odmocniny).

Offline

 

#5 01. 06. 2013 11:17

Dopikasan
Příspěvky: 308
Škola: TUL FM
Pozice: student
Reputace:   
 

Re: Průběh funkce

↑ jelena:
Zdar, používám notebook na tu generaci pdf prubehu funkce. a to pdf má 0 bajtů takže ani přejmenování(jak jsem četl na tom odkazu) nebo podobné věci nefungujou. Zkusil jsem to na smartphonua dělá to to samé = 0bajtu graf.pdf

takže nevím co s tím :(


Jsou věci, které nikdy nepochopím.

Offline

 

#6 01. 06. 2013 11:31

Dopikasan
Příspěvky: 308
Škola: TUL FM
Pozice: student
Reputace:   
 

Re: Průběh funkce

↑ jelena:
aha, možná problem solved, jsem klikal na Funkce -> Grafy elementárních funkcí

ale když dám

Diferenciální počet -> Průběh funkce  tak to funguje :D nenapadlo mě hledát pruběh funkce v diferenciálním počtu tak dobré :)


Jsou věci, které nikdy nepochopím.

Offline

 

#7 01. 06. 2013 13:20

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Průběh funkce

↑ Dopikasan:

když solved, tak označím. Děkuji za zprávu.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson