Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

V tématu odkaz zde z 2. příspěvku Jelena měla zmoderovat:


autora tématu superklobasu

46% - 6
kolegu marnese

7% - 1
kolegu Jj

7% - 1
kolegu Lukáše M.

7% - 1
někoho jiného

0% - 0
mám jiný názor (uvedu v tématu)

0% - 0
je mi to jedno

0% - 0
měla se jit projit po Opavě, protože Lážov je daleko

30% - 4
Počet hlasujících: 13

#26 04. 06. 2014 13:50

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Moderování fóra

↑↑ jarrro:

Kája je bystrý a nápaditý :-) "Oficiální" účast učitelů na fóru není příliš velká, ale je možné, že někdo prohlíží fórum, aniž by se rozhodl registrovat. Konec konců působení tady vyžaduje i určitou osobní odvahu.

Určitě ale není pro učitele bez zajímavosti sledovat průběhy řešení zadaných samostatných prací a jiných cvičení vč. mezireakcí a komentářů např. ke (ne)srozumitelnosti studijních materiálů. Neříkáte si někdy, když zde kontrolujete návrhy řešení, že potom učitel překontroluje i kvalitu naších kontrol (ale chybí nám zpětná odezva, až na vzácné výjimky hlášení o úspěšně složené zkoušce).

Podněcuješ třeba své cvičence, aby využili i možnost konzultace zde na fóru a narazil jsi někdy na Tebou zadané úkoly?

---------------------------------------
Jinak nevím, zda školy mají lepší nástroje, nebo služby se přesunuly do větší ilegality, tak pozoruji pokles nabídek po vypracování hotových řešení na objednávku. Máte také ten dojem?

Offline

 

#27 10. 06. 2014 13:40 — Editoval gadgetka (10. 06. 2014 13:44)

gadgetka
Příspěvky: 8562
Škola: Gymnázium Nové Město na Moravě (1985)
Pozice: maminka
Reputace:   462 
 

Re: Moderování fóra

Ještě se vrátím s připomínkou k moderování fóra. Ne, že bych se cítila nějak ukřivděná, proto to nepíši, reagovala bych i kdyby se to netýkalo mě a všimla jsem si toho...
Mockrát se stane, že odpovědi na jeden dotaz píše více "kolegů". Někdy to někdo skryje, jindy ne, neřeším to, nikdy mi to nevadilo, nikdy mne to neobtěžovalo, a myslím si, že tazatel(-ka) má i tu výhodu, že si může udělat přehled o různých způsobech řešení. A že jsou ta řešení někdy shodná, to přece vůbec nevadí. Nejsme telepati, abychom věděli, co v tu danou chvíli píše někdo jiný, že?
A tak mě zarazilo, že moderátorka janca361 na tento můj příspěvek reagovala mínusem pro mě.
http://forum.matweb.cz/viewtopic.ph … 26#p411826

janca361 Zareslete graf funkce
Marně hledám něco nového, co ještě nebylo napsáno
- 26. 02. 2014 14:37

Reagovala jsem na to tehdy soukromě, to mínus jí zřejmě dodalo nějaké sebevědomí, nevím, nevadí mi to. Nesbírám plusy jako talismany, vidím v tom jednak náhradu OT, jak už jsem psala jinde, a jednak mě nabíjí to, že druhým dělám radost, i kdyby jen pomocí s domácí úlohou. :) Vysvětlila mi, že když se napíše něco, co je shodné, že se to skrývá, ano, nemám s tím problém, občas to dělám i já...

Ale proč nemá moderátorka stejný metr i pro sebe? Tady snad řekla něco nového?
http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=75384

Děkuji za přečtení. :)

Edit: A na základě tohoto mne napadá zlepšovák. Nejde vymyslet takový skript, který by zajistil, že když někdo otevře dotaz, bude pro ostatní skryt? A obnoví se po jeho zavření dotyčnou osobou? ... ale zřejmě by to přineslo spoustu komplikací a pak, lidově řečeno, byl by v tom pěkný bordel, že? :D Tak není lepší to neřešit? Komu ty shodné odpovědi vadí? Vždyť je to úplně jedno, nemám pravdu? ;)


Nejsem učitelka, proto matematiku neučím, ale přímo ji řeším...

Offline

 

#28 10. 06. 2014 14:50

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Moderování fóra

↑ gadgetka:
Koukám, že jednou po dlouhé době dojdu, odpovím na něčí dotaz a oheň je hned na střeše. Asi se mám zase stáhnout do ústraní a přijít až budu něco potřebovat - stačí říct, pokud tu někomu překážím.
Jinak podívej se na to téma, které zmiňuješ a časy - sekundy tu bohužel nemáme a že jsem se pak nepodívala, sorry. Jinak toto se už řešilo.

A evidentně si mi to teď tady chtěla vrátit, protože se jednalo o jeden jedinej krok. Příště si najdi něco lepšího :)

Jinak to co považuješ za "zlepšovák" je hloupost, což si ale taky napsala. Takže nebudu opakovat, aby s tím zase nebyl problém.

A ona je možnost znemožnit odpověď jiným, asi začnu používat, aby nebyly problémy.


Mějte se, užívejte toho hnusnýho vedra ;) Já se jdu těšit na to až zase nasněží.

Offline

 

#29 10. 06. 2014 20:14

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Moderování fóra

Zdravím,

pro případné řešení reputací máme téma (pokud je třeba napravit něco nevhodně přiděleného).

gadgetka napsal(a):

mne napadá zlepšovák.

On to kolega Lishaak navrhl v 1. roce fungování fóra (a přidali jsme do dobrých rad). Toto téma vzniklo, jelikož již docházelo ke konfliktům a hned v druhém příspěvku je "záchrana Alenky", která byla zahrnována smršti odpovědí.  Potom vzniklo i toto téma.

tazatel(-ka) má i tu výhodu

v odkazovaných tématech jsou uvedeny důvody, proč žádná výhoda (zejména pro nezkušeného "tazatele") není. A pro autora odpovědí už vůbec ne. A také nástroje, jak přemíře odpovědí předejit. Ale jak jsem v předchozích příspěvcích už napsala - účastníkům takových témat tlačenice zřejmě nevadí, tak proč řešit?

Mějte se, užívejte toho hnusnýho vedra ;) Já se jdu těšit na to až zase nasněží.

také tak :-)

Offline

 

#30 11. 06. 2014 01:08

gadgetka
Příspěvky: 8562
Škola: Gymnázium Nové Město na Moravě (1985)
Pozice: maminka
Reputace:   462 
 

Re: Moderování fóra

Dobře míněné rady: bod číslo 5: dovolila bych si ještě upozornit na gramatickou chybu: kompletních řešení (ch na konci vymažte). Děkuji.


Nejsem učitelka, proto matematiku neučím, ale přímo ji řeším...

Offline

 

#31 11. 06. 2014 11:06 — Editoval marnes (11. 06. 2014 14:25)

marnes
Příspěvky: 11192
 

Re: Moderování fóra

↑ janca361:

A ona je možnost znemožnit odpověď jiným, asi začnu používat, aby nebyly problémy.

To snad ne????????????

Asi se řídíš tím, že demokracie a rovnost je vyžadována, ale existují i nadlidi. Nebo jakým právem si dovoluješ znemožňovat odpověď jiným.

Souhlasím s ↑ gadgetka:, že se mnohokrát stane, že jsou stejné odpovědi. Taky s tím nemám žádný problém, naopak jsem rád, že danou problematiky vysvětluji stejným způsobem.

P.S.: Nemám nic proti zavření témat, kde je více příkladů, olympiády, atd. Ale zavírat téma jen kvůli svému dotčenému egu?

P.S.2: Ja osobne v prispevku od gadgetky rozdil v informacich vidim. Byla jedina, ktera nabidla urceni vrcholu paraboly upravou na uplny ctverec!


Jo. A na začátku vás zdravím.

Offline

 

#32 11. 06. 2014 14:21

misaH
Příspěvky: 13436
 

Re: Moderování fóra

↑ marnes:

Súhlasím. Čo je veľa, to je veľa.

Offline

 

#33 11. 06. 2014 19:51

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Moderování fóra

↑ marnes:
No hele na to jsem nepřišla sama, to jsem se dozvěděla.


Jinak o úpravě na čtverec tam nic nebylo - ano, autor používá nějaké "pochybné" vzorečky na které si po probrání látky nevzpomene.
Za mě tam nevidím nic navíc a bavit se o tom nebudu. Ani omlouvat.

Offline

 

#34 11. 06. 2014 19:59

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Moderování fóra

↑ gadgetka:

děkuji, upozornění jsem přeposlala (Pravidla může upravit jen Administrátor).

↑ marnes:, ↑ misaH:, ↑ janca361:

předpokládám, že předmětem debaty, co má v plánu zamykat Janča, je něco takového - téma zamykám, ale ještě dávám nějaká doporučení k dotazům v tématu (což může vypadat, že odpovídám a nenechám ostatní odpovídat - samozřejmě takový plán nemám).

pokud to bylo myšleno jinak, tak Janče doporučím, aby, než něco napíše, tak napočítala do 30. Stejně jako teď ↑ janca361: - horko je i tak dost, není nutné to tady rozpalovat více. Konkrétně k tématu "úprav na čtverec" diskutujte, prosím, v tématu "úprav na čtverec". Děkuji.

Offline

 

#35 11. 06. 2014 22:41

marnes
Příspěvky: 11192
 

Re: Moderování fóra

↑ janca361:

Tak nevím. Já úpravu na úplný čtverec vidím

$f:y=2x^{2}-4x=2(x^2-2x)=2[(x-1)^2-1]=2(x-1)^2-2\Rightarrow V[1; -2]$

samozřejmě pokud tuto úpravu neznáš, tak ji nemůžeš ani ocenit a je pro tebe jen pochybným vzorečkem. Pak se tedy divím, jak zvládáš kuželosečky.

Já po tobě žádnou omluvu ani nechtěl, o tu ti nikdo nestojí.


Jo. A na začátku vás zdravím.

Offline

 

#36 11. 06. 2014 23:09 — Editoval misaH (11. 06. 2014 23:20)

misaH
Příspěvky: 13436
 

Re: Moderování fóra

↑ marnes:

Presne tak.

My sme sa učili hľadať vrchol paraboly presne takto.


Be firm,  but be fair, and if you can not be both, be fair.
(Fred Lawson)

Offline

 

#37 12. 06. 2014 10:27

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Moderování fóra

↑ marnes:
Počkej, já jsem nikdy nepsala, že o úpravě na čtverec nic nevím, že ji neumím. Pochybným vzorečkem bylo to, co uvedl sám autor tématu.

Offline

 

#38 12. 06. 2014 10:48

marnes
Příspěvky: 11192
 

Re: Moderování fóra

↑ janca361:
Tak si to ujasněme.
Dáváš mínus za to, že v příspěvku od gadgetky není žádný přínos do debaty

Jinak o úpravě na čtverec tam nic nebylo

Já tvrdím, že tam navíc ta úprava na čtverec byla a proto je tvé tvrzení nepravdivé. Přínos tam je.
Pokud tedy úpravu na úplný čtverec zvládáš, tak musíš uznat, že tam je a nikdo jiný krom gadgetky ji nenabídl a proto její odpověď přínosem byla a tvá reakce s udělováním mínus byla neadekvátní.

Pokud se bavíš ještě o něčem jiném, tak to musíš upřesnit.


Jo. A na začátku vás zdravím.

Offline

 

#39 22. 06. 2014 13:28

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Moderování fóra

↑ gadgetka: Opraveno.


2+2=4

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson