Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#26 02. 03. 2012 11:40

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kompletni reseni

↑↑ jarrro:

Zdravím, Jaro, určitě neberu jako uražku, naopak - děkuji za názor.

V tomto příspěvku jsou odkazy na zdroj zadání a také se dá najit kontakt na autorku zadaní samostatné práce - napíšeš, prosím, paní doktorce Krupkové dotaz - jak si přestavovala samostatnou práci, kterou zadala?

Řekni mi jediný důvod poskytování kompletního řešení v tomto tématu a v té souviuslosti, jak bylo nabídnuto - autor dotazu ještě nereagoval. Až reagoval, tak trochu zápasil, ale nakonec došel k řešení. 

Můj osobní názor je, že VŠ titul má daleko větší hodnotu, než odevzdané domácí kolo Olympiády. Olympiády potlačujeme, na cestě k VŠ titulu ale budeme debatovat o kompletních řešeních. To zrovna můžeme poskytovat přítele na telefon při testu.

Kompletní odpovědí (po ujasnění názorů na tuto záležitost, jak je uvedeno v tomto tématu a jak jsme si dali do doporučení pro odpověď) jsem řešila a řešit budu ve stejném směru jako doposud. Nemám v plánu něco měnit.

O socializmu někdy jindy - ráno jsem se byla podívat na začátek zde avizované akce a rada bych se ještě zúčastnila, pokud strana a vláda dovolí. 

S pozdravem "Za podporu samostatné cesty k VŠ titulu"

Váše železná lady na koštěti.

----------------
OT: uklidte, prosím, kdo máte právo, MatWiki, nebo mi přidělte prachovku. Děkuji a zdravím :-)

Offline

 

#27 02. 03. 2012 16:01 — Editoval jarrro (02. 03. 2012 16:08)

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Kompletni reseni

veď ale to nie je problém odpovedajúceho,ale zadávateľa nie ? on (ona?) sa nič nenaučí keď len skopíruje riešenie a ak je pani doktorka skúsená tak zistí či tomu dotyčný chápe alebo len bezhlavo odpisuje navyše v tej téme bola aj odozva autora
ale mne nejde tak o "morálnu" stránku,ale o tú cenzúru, že keď to tam raz je tak načo to mazať alebo skrývať inými slovami zastávam sa Honzca, ktorý tu na fóre niečo znamená nie autora príspevku ani iných potenciálnych takých autorov len zastávam právo na prispievanie k téme keď niečo kompletne rieši otázku , tak to asi k téme je alebo nie?


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#28 02. 03. 2012 19:26

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kompletni reseni

↑ jarrro:

Děkuji, že jsi našel čas a vysvětlil. Opravdu z mé strany vůči kolegovi Honzcovi byl to velmi nepěkný a hrubý přehmat. Příspěvek jsem obnovila a kolegovi se omlouvám.

Máš pravdu - těžko můžeme systémově ovlivnit to, co má vyřešit škola, a jednorázové zásahy tu a tam nemají smysl (cenzura je ošklivá a morální zásady se takto neprosazuji). Paní doktorka si jistě poradí se svěřenci.

Děkuji.

Offline

 

#29 02. 03. 2012 19:46

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Kompletni reseni

↑ jelena:ja som to nemyslel zle a nemožná isto niesi chcel by som mať tvoj rozhľad len ma už dlhšie trápilo, že sa horšie posudzujú odpovedači ako pytatelia


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#30 03. 03. 2012 00:08

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kompletni reseni

↑ jarrro:

:-) děkuji za rozhled. Co s  rozhledem, když nedali logiku? Uvaž - místo toho, abych nad celou záležitosti mávla rukou a měla radost, že téma je vyřešené, tak si učiním nepříjemnosti s kolegou Honzcem a ještě musím dalších 3 hodiny udržovat alespoň minimální pozornost, abych sledovala cestu k výsledku.

Vskutku jsi měl geniální nápad s kandidaturou :-)

Vážně:

a) jelikož už nedoučuji, tak nemám aktuální přehled ohledně vývoje na VŠ. Tedy k poskytování kompletních řešení by se měl vyjadřovat ten, kdo takový přehled má. Například pan Petr Kovář, pokud najde čas.

b)

Jarrro napsal(a):

len ma už dlhšie trápilo, že sa horšie posudzujú odpovedači ako pytatelia

to je nepříjemné. Tak to, prosím, zkus probrat v některém z příhodnějších témat s akčními Moderátory (se mnou už asi těžko, poslední 2 roky mého působení nestojí za nic).

Ať se podaří. Měj se a děkuji.

Offline

 

#31 19. 03. 2012 10:47

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kompletni reseni

Zdravím vás,

v souvislosti s informaci o kompletním umístění sbírky bonusových úloh jsem kontaktovala mailem zadavatele úloh. Odpověď zpět mám, velmi děkuji.

Z celého mailu sem umístím prosbu pana učitele:

Takže zatím bych poprosil o to nezveřejňovat kompletní řešení. Maximálně naťuknout. (Tj. ne "maximálně naťuknout", ale spíš "pouze naťuknout", a to klidně i málo.) Úlohy nejsou povinné, a když někdo neumí dosadit do primitivní funkce, měl by spíš počítat příklady ze skript.

Tato prosba je plně v souladu s doporučením pro odpověď, kterou jsme si dali. Zvažte si, prosím, ještě jednou sami, co je kompletní řešení a co je pouze naťuknutí.

Také věřím, že chápete, že nemám v plánu, nemám náladu, a hlavně nemám čas se dohadovat v každém tématu ohledně kompletnosti odpovědí a budu spoléhat na kolegiální chování odpovídajících. Za co velmi děkuji.

Prosím o další návrhy k zamezení poskytování kompletních řešení mimo okruhy, co si vymezíme (např. zpracování komplet. vzorů pro maturity nebo na MatWiki).

Děkuji.

Jelena

Offline

 

#32 20. 03. 2012 03:17 — Editoval vanok (20. 03. 2012 09:34)

vanok
Příspěvky: 14453
Reputace:   741 
 

Re: Kompletni reseni

↑ jelena:,

Zda sa mi ze v niektorych bonusovych prikladoch som dal, i ked postupne, vela indikacii na riesenie.

A najma sa citim zneuzity, tym ze  vdaka mne niekto mohol riesit  bonusove priklady... ( postoj kolegov, co to zneuzili,  sa mi zda blizky pokusom dosiahnut dobre hodnotenie, a tak aj ich diplom,  vdaka inym )

Preto sa pokusim poskryvat (alebo aj zmazat) vsetki moje indikacie, tykajuce sa bonusovych prikladov.


Ale  na druhej strane,  priklady podobneho typu, z minulych semestrov by mohli byt riesene na fore.
A mozno zo systemom, ze pre zapisanych zaujemcov sa otvori diskuzny priestor, napr na 2 hodiny, kde jeden Kolega ( z velkym K) sa postara o presentaciu takeho problemu.


Na pokracovanie....
Edit: Vidim ze temy o ktorych som pisal boli uzavrete.
Ale su stale citatelne a mozu byt zneuzite... a to je skoda... Nebolo by lepsie ich upjne zablokovat?


Srdecne Vanok
The respect, the politeness are essential qualities...and also the willingness.
Do not judge the other one.
Ak odpovedam na nejaku otazku. MOJ PRINCIP NIE JE DAT ODPOVED ALE UKAZAT AKO SA K ODPOVEDI DOSTAT

Offline

 

#33 20. 03. 2012 11:21

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kompletni reseni

Zdravím a děkuji za příspěvek,

mám pocit, že se najde nás více, kdo prošel pocitem zklamání, že poskytoval (i postupně) v dobré víře návody k řešení nebo i nakonec celé řešení. A potom se cítil(a) být zneužit(a). Tedy v tom bych chtěla spíš uklidnit a nic si nevyčítat.

I v době bez Internetu učitel musel počítat, že k řešení samostatného zadání se dá dostat jinou cestou, než samostatně. Teď je situace pro učitele ještě složitější. Celý Internet a jiné způsoby nevyřešíme, ale pořád věřím, že na fóru je možné prosadit nástroje pro zamezení nepoctivých praktik.

K tématům kolegy lukasvais - velmi bych nechtěla, aby celá záležitost se obrátila jen proti němu. A oslovením učitele jsem ani toto nesledovala. Témata jsem nechala zpřístupněná, aby pan učitel mohl si prohlédnout celou sbírku. Uvažovala jsem o přesunu do skryté sekce. Promazání by byla škoda práce autorů odpovědí.Celý obsah mailu s panem učitelem považuji za soukromou korespondenci, pokud bude chtít, tak zde může napsat sám podrobně.

Tuto odbornou poznámku od pana učitele umístím:



Trošku zrekapituluji své návrhy:

a) důsledně podporovat pravidlo fóra o prokázání vlastní snahy,
b) požadovat (minimálně u VŠ) uvádět zdroj zadání a vlastní studijní materiály,
c) oslovit školy upozorněním na fórum a vyzvat k libovolné formě spolupráce, dohledu,
d) prezentovat tuto snahu a poslání fóra i jinou formou, než přes maily - návrhy?

:-) Také jsem samozřejmě přístupná návrhu, abych celou záležitost "Kompletních řešení" nechala plavat a nevrtala. Přece víte, že jsem neuvěřitelně poslušná. Mějte se, jdu pokračovat v hnutí "Svobodu stolům".

Offline

 

#34 22. 03. 2012 17:56 — Editoval vanok (22. 03. 2012 17:57)

vanok
Příspěvky: 14453
Reputace:   741 
 

Re: Kompletni reseni

↑ jelena:,
Pozdravujem,
Zda sa mi ze by bolo zaujimave uviest cely prispevok pana ucitela, z ktoreho uryvok mozeme citat trochu vyssie . Je to mozne?
Dakujem.


Srdecne Vanok
The respect, the politeness are essential qualities...and also the willingness.
Do not judge the other one.
Ak odpovedam na nejaku otazku. MOJ PRINCIP NIE JE DAT ODPOVED ALE UKAZAT AKO SA K ODPOVEDI DOSTAT

Offline

 

#35 23. 03. 2012 00:03

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Kompletni reseni

↑ vanok:

Také pozdrav.

Pan učitel už je také uživatelem fóra (pozdrav :-) Matematickou část jsem uvedla celou. Pokud byste chtěli ještě debatovat nad tématem o normách, tak ho můžeme po dohodě otevřít. Nebo si založte nové téma, bez konkrétní souvislosti se zadáním samostatné práce.

Nebo můžete některé momenty probrat přes PM. Věřím, že se dohodnete, mail bych ponechala v rovině soukromé korespondence. Děkuji.

Offline

 

#36 23. 03. 2012 12:26

vanok
Příspěvky: 14453
Reputace:   741 
 

Re: Kompletni reseni

↑ jelena:
Pozdravy,
Dakujem za odpoved,
Ako, pises,v prispevku pana ucitela (no ja by som skor povedal pana profesora... ako je zvykom na vysokych skolach) nie je uz nic ine o matematike... a tak moja prozba, nema zmysel.

Inac, tie dobrovolne priklady, je ozaj zaujimavy vyber na autonomnu pracu.
A akoze, v prvom umysle  boli urcene, jeho studendom, tak aj ich text treba chapat dynamicky... cize zo suvisom z pisanymy a hovorenymy informaciamy, co studenty dostali k dispozicii.

Co sa tyka,  normovanych priestorov, pan profesor, im iste vysvetlil, jeho postoj na ich znacenie. A v cviceni, o normovanych priestorov, chcel pravdepodobne aj overit, ci su dost pozorni na jeho prednaskach.... vsak, dnes pozorne pocuvat niekoho, je mimoriadna kvalita.

Moje pripadne komentare, na tuto temu neboli, v tom istom smere, lebo som sa na to pozeral  z ineho uhla. Kazdy moze pochopit, ze v matematike tie iste slova mozu znamenat, niekedy odlisne veci, a preto   niektore veci sa zdaju protikladne, i ked v skutocnosti nie su...co  sa vdaka konstruktivnemu dialogu skoro vzdy vyriesi.


Srdecne Vanok
The respect, the politeness are essential qualities...and also the willingness.
Do not judge the other one.
Ak odpovedam na nejaku otazku. MOJ PRINCIP NIE JE DAT ODPOVED ALE UKAZAT AKO SA K ODPOVEDI DOSTAT

Offline

 

#37 03. 05. 2013 17:30 Příspěvek uživatele Achiles byl skryt uživatelem Hanis. Důvod: OT

#38 03. 05. 2013 17:38 Příspěvek uživatele Hanis byl skryt uživatelem Hanis. Důvod: OT

#39 27. 11. 2014 22:41

vlado_bb
Moderátor
Příspěvky: 6212
Škola:
Reputace:   142 
 

Re: Kompletni reseni

Myslim, ze kym poskytovat kompletne riesenie je az na vynimky nevhodne, poskytnut kompletne riesenie POTOM, co niekto poslal iba navod, je mimoriadne neslusne voci poskytovatelovi navodu. Sformulovat dobry navod nie je vzdy lahke a zaslanim uplneho riesenia sa tato praca anuluje.

Offline

 

#40 27. 11. 2014 23:04 — Editoval misaH (27. 11. 2014 23:04)

misaH
Příspěvky: 13436
 

Re: Kompletni reseni

↑ vlado_bb:

Ahoj, vlado_bb.

Škoda energie.

Niektorí ľudia sú tu proste takí. Neuveriteľní chrapúni. A pretože matematiku vedia, majú aj plnú podporu moderátorov. Slušnosť - neslušnosť,  tu je to jedno. Zvykni si alebo nechaj tak.

Offline

 

#41 28. 11. 2014 07:26

zdenek1
Administrátor
Místo: Poděbrady
Příspěvky: 12436
Reputace:   897 
Web
 

Re: Kompletni reseni

↑ vlado_bb:
Nevím, na který konkrétní případ reaguješ, ale obecně máš pravdu.
Problém je v tom, že často narazíš na technické "příčiny". Velmi často se stává, že dva lidi odpovídají na jedno téma současně a tím pádem o sobě nevědí (včera to bylo krásně vidět v dotazu Věž a král na šachovnici, kde v intervalu deseti minut přišly čtyři odpovědi a ti lidé o sobě nevěděli).

S tím se nedá nic dělat.


Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos!

Offline

 

#42 29. 11. 2014 00:38

vlado_bb
Moderátor
Příspěvky: 6212
Škola:
Reputace:   142 
 

Re: Kompletni reseni

↑ zdenek1:Ano, so simultannymi odpovedami sa neda nic robit, suhlasim. Ale na druhej strane - aka je pravdepodobnost, ze viaceri ludia budu reagovat naraz na otazku zadanu napriklad pred tromi dnami? Asi mala, simultanne odpovede sa vyskytuju hlavne tesne po zadani otazky. A tu sa vraciame naspat - takyto kratky casovy odstup urcite nie je vhodny na poslanie uplneho riesenia. To je na mieste (ak vobec) az po dlhsom case neuspesnych navodov.

Offline

 

#43 01. 12. 2014 09:17

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Kompletni reseni

↑ vlado_bb:
Můžeš prosím odkázat na ono téma?

Offline

 

#44 01. 12. 2014 09:24

vlado_bb
Moderátor
Příspěvky: 6212
Škola:
Reputace:   142 
 

Re: Kompletni reseni

↑ janca361:Nejde o jednu konkretnu temu, stava sa to casto, ovela castejsie ako len pri nahodnych simultannych odpovediach. Nejde mi o pripadne zasahy do mnou oznacenych tem, ale skor o podporu istej kultury spravania sa. Niekedy mi to pripada, ako keby niektori puzivatelia chceli povedat - pozrite, ja to viem vyriesit ovela lepsie ako tamten, co napisal len take mierne popostrcenie.

Offline

 

#45 01. 12. 2014 09:41

janca361
.
Příspěvky: 3284
 

Re: Kompletni reseni

↑ vlado_bb:
Hele, mi to tak vadilo, jedno jsem skryla a dostala jsem za to odmenu v podobe "-". Ale nebylo to ve 3 dny starém tématu, ale v soutěži, kdo to odešle dřív.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson