Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 07. 09. 2008 20:00

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Mazání příspěvků

Když napíšu blbost nebo odpovím o trochu později než někdo jiný, hodilo by se mít možnost svůj příspěvek smazat. Odkaz smazat se mi ale objevuje pouze někdy, vůbec v tom nevidím nějaké pravidlo -  třeba v tématu http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=3656&p=2 příspěvek 37 nemůžu smazat, ale příspěvek 39 smazat můžu. Četl jsem o mazání témat, ale to se snad týká jen prvního příspěvku. Z jakého důvodu tedy některé příspěvky jdou a jiné nejdou mazat? Nešlo by nějak zařídit, abychom mohli mazat svoje příspěvky, které nejsou v tématu první?

Offline

  • (téma jako nevyřešené označil(a) jelena)

#2 07. 09. 2008 20:37

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Mazání příspěvků

Zdá se, že už to funguje správně, díky adminovi :-)

Offline

 

#3 07. 09. 2008 20:39

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Mazání příspěvků

Díky, fixnuto. Když jsem to psal, tak jsem si neuvědomil, že jakožto moderátor vidím odkaz „smazat“ všude a tak jsem prostě smazal první výskyt toho odkazu smazat. Jenže normální uživatel vidí odkaz „smazat“ jen u svých příspěvků, proto ten odkaz zmizí ne u prvního příspěvku v tématu, ale u jeho prvního příspěvku.


2+2=4

Offline

 

#4 18. 10. 2009 21:46

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Mazání příspěvků

Byla tu jistá diskuse s uživatelem jménem Fin o geometrickém rozdělení, teď se na to samé ptá někdo tu: http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=11185 a originál nikde ... Jak to?


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#5 20. 10. 2009 01:43

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Mazání příspěvků

Já o tom nic nevím a nic jsem nezjistil.


2+2=4

Offline

 

#6 20. 10. 2009 20:54

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Mazání příspěvků

Zdravím vás,

budu asi považovana za velkého barbara, když zaplacávám tuto úžasnou větu ↑ Lukee: (také se vám tak libí? určitě si to zařadím do sbírky citátů, děkuji autorovi :-).

Jen pokud to pomůže - také jsem zaznamenala, že Fin měl dokonce několik příspěvků přibližně stejného obsahu - střídavě se to objevovalo v VŠ a v Zajimavých..., pak jsem to nějak nesledovala - myslela jsem, že to maže vážené Velitelstvo. Jen si vzpomínám, že Fin v prvním textu psal, že interperetuje zadání v angličtině, proto jsem se v některém z dalších příspěvku ptala na originál zadání. Nic nezbylo. Já osobně (jako uživatel) nevidím v prvním příspěvku (v těch 9 tématech, co mám) tlačitko "Smazat".

Tak hodně zdaru :-)

Offline

 

#7 23. 10. 2009 12:09

Fin
Zelenáč
Příspěvky: 16
Reputace:   
 

Re: Mazání příspěvků

↑ Kondr:

Omlouvám se prosím za vymazání příspěvku. Mnohokrát děkuji za pomoc při řešení. Nyní je ta diskuze Integrál a mám spočítat stále střední hodnotu. Děkuji

Offline

 

#8 23. 10. 2009 15:22 — Editoval Kondr (15. 01. 2010 20:37)

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Mazání příspěvků

Fin napsal(a):

↑ Kondr:
Omlouvám se prosím za vymazání příspěvku. ... Děkuji

Jelenu i mě zajímalo, proč jsi téma smazal. Tímhle výlevem servility na nikoho dojem neuděláš. Za sebe mohu říci, že ti s ničím pomáhat nebudu. Ostatní k tomu nabádat nemohu, ale pokud si váží své práce, neudělají to.

Proč tak příkrá slova: kolega Fin právě zlikvidoval své další příspěvky, čímž se z jeho omluvy stal výsměch naší důvěřivosti.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#9 23. 10. 2009 16:18

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ Kondr:

Zdravím,

klidně se přidám k nereagování - neboť ihned v 1. odpovědi psal kolega BrozekP ohledně mazání a moje první odpověď  také obsahovala takovou prosbu.

Moje odpověď neměla podstatnou hodnotu - je to integral, který se cvičí dokola (v minulém roce dle požadavku místní VŠ jsem odcvičila snad 30 úloh na ten jediný integral - u nás doma to už umí kočky i fikus, kdyby bylo potřeba), ale čas to zabralo.

Mimo téma: moc děkuji za odpověď  tady, měla bych reagovat v tématu, ale dnes by to bylo s dalším konstatováním, co všechno mi není dáno, tak se tomu raděj vyhnu, děkuji. Vyhlidka přepracování statistických tabulek určitě každého naladí nesmírně pozitivně, ale co už, pozdrav :-)

Offline

 

#10 23. 10. 2009 17:52

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Mazání příspěvků

Co teď s tím? On Fin vlastně ani neporušil nějaké psané pravidlo :-). Buď bych to musel naprogramovat přímo v systému fóra, což se mi ani trochu nechce, nebo bych to zakázal v pravidlech, ale to by asi nemělo žádný výsledný efekt. Maximálně bychom takového člověka mohli snáze vyrazit.


2+2=4

Offline

 

#11 24. 10. 2009 13:23

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Mazání příspěvků

Lukee napsal(a):

Co teď s tím?

Můj názor, že nic - je to jev ojedinelý (individuálně Fin bude mimo pomoc - jelikož mazal i po jasném upozornění a až po obdržení řešení).

Ale já opravdu nemám u 1. příspěvku možnost smazat (není tlačítko), ani když je to první a jediný příspěvek v tématu - ostatní (mimo Velitelstvo) snad maji?

Svoje problémy bych chtěla jednou řešit, pozdrav :-)

Offline

 

#12 24. 10. 2009 13:40

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ jelena:Tlačítko není ke smazání příspěvků potřeba. Stačí .... a ..., následně ... a je to. Jinak souhlasím, že vzhledem k četnosti není nutné problém nijak radikálně řešit. Možná by ale bylo dobré ho zanést do pravidel, aby se případná výchovná poznámka měla o co opřít.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#13 24. 10. 2009 13:47

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Mazání příspěvků

↑ jelena:
„Ale já opravdu nemám u 1. příspěvku možnost smazat (není tlačítko), ani když je to první a jediný příspěvek v tématu - ostatní (mimo Velitelstvo) snad maji?“
Nemají, ale někteří znají mocná kouzla, kterým ho tam dostanou :-). Detailněji radši ne, nemusí být návod takhle na očích.

Do pravidel jsem přidal osmý bod, který zakazuje mazat vlastní témata.


2+2=4

Offline

 

#14 24. 10. 2009 21:56

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ Kondr:, ↑ Lukee:

To jste mi mohli řict včera - že to, co je deklarováno jako standard, nemusí být za standard považováno - měla bych po problémech s předěláváním tabulek (alespoň si to tak myslím, zítra to vyzkouším - ještě, že jsem se do toho nepustila dnes, měla jsem původně takové plány). Děkuji a pozdrav :-)

Offline

 

#15 30. 11. 2009 00:12

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Mazání příspěvků

Zdravím,

zdatný budoucí informatik zbynek smazal celé téma s princem. Pokud tam bylo přidáno vysvětlení od kolegy Kondra, tak to bych si velmi vyčitala, že jsem dotyčného informatika vyprovokovala ke smazání přidáním odkazu na pohádkovou sbírku.

Obsah 2. příspěvku (s návodem od kolegy Kondra) je zde, ale pokud skutečny bylo přidán další důkaz, který byl smazan, tak to se omlouvám za zbytečnou práci.

Mějte se.

Offline

 

#16 30. 11. 2009 00:44

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ jelena:Prosím o omluvu, za tohle může úplně jiný Zbyněk, konkrétně já. O smazání tématu mě požádal kolega, vyhověl jsem mu a už jsem se nezmiňoval, proč jsem to udělal. K tak radikálnímu zásahu jsem se rozhodl z důvodu uvedeného kolegou zde: http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=11902 a také proto, že pokud jsem něco nepřehlédl, byl v tématu Zbyňkův dotaz, mé hinty a pak několik poznámek o nepoužitelnosti zmíňěných hintů.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#17 30. 11. 2009 15:56

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ Kondr: zdravím a děkuji za sdělení, už jsem v klidu :-)

Offline

 

#18 20. 12. 2009 17:17

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: Mazání příspěvků

A nešlo by přece jen to mazání témat znemožnit úplně? To, že je to v pravidlech, je sice hezké, ovšem na rozdíl od ostatních bodů pravidel je zpravidla už pozdě, když upozorníme na existenci tohoto.

Co mě přimělo znovu otevřít tuto kapitolu - autor, kterého jsem již zapomněl, smazal v zajímavých středoškolských úlohách téma ohledně soustavy diofantických rovnic.


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#19 20. 12. 2009 18:09

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ Olin:

Byl to "oo", jestli si dobře pamatuji.

Offline

 

#20 20. 12. 2009 18:32

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Mazání příspěvků

V některých tématech po smazání příspěvků to vypadá opravdu podivně: co celý tým řeší?

-------
OT: pro kolegu Olina - děkuji za integrál, přesně tuto metodu"posunutí po ose" jsem také použila (mimo jiné - rozdělení na častí, odečet funkcí, ještě bych mohla počítat čtverečky a vážit vystříženou oblast na analytické váze) - já jsem byla zmatena z neshody jednotlivých textů, ne tak z výsledku nebo z postupu. Konec OT.

Offline

 

#21 11. 01. 2010 22:46

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ jelena:

Zdravím,

označila jsi téma za nevyřešené, můžu se zeptat proč?

Offline

 

#22 11. 01. 2010 22:57

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ BrozekP:

Zdravím a podávám hlášení:

1) označila jsem některá témata obsahující místní dohody dlohodobějšího významu - v tomto smyslu.

2) příspěvek jsem smazala, neboť pozbyl účelu, děkuji za zásah (doufám, že jsem takým oznámením nic neporušila).

Již mohu "pohov"? Děkuji :-)

Offline

 

#23 21. 01. 2010 23:35

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Mazání příspěvků

Smazal jsem příspěvek s tímto textem:

http://www.matweb.cz/objemy-obsahy

koukněte se na řešení posledního příkladu... myslím si že tam je jedna kruhová úseč (tětiva AC) počítána 2 krát


Blbost... neumím číst

Tak jen abyste nehledali.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#24 25. 01. 2010 01:43

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Mazání příspěvků

Přemýšlel jsem co s inzercí tohoto typu, založil jsem téma "inzerce" s tím, že by se všechny podobné věci psaly do něj, ale nyní jsem to téma zase zrušil. Asi bude lepší na matematické inzeráty typu "superpočítač kvadratických rovnic" zakládat vždy nové téma a u ostatních doplnit výchovnou poznámku, jako to udělal Lukaszh.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#25 25. 01. 2010 07:11

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Mazání příspěvků

↑ Kondr: Zdravím :-)

Myslím , že to je rozumný návrh :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson