Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

"Mě by třeba zajímalo, jak jste se sem na forum vůbec dostali :-)"(c)


Cíleně jsem hledal(a) nějaké Matematické fórum.

30% - 82
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem studující).

37% - 101
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem vyučující).

1% - 4
Potřeboval(a) jsem řešení problému z praxe.

3% - 8
Fórum mi bylo doporučeno.

5% - 14
Jiná cesta, případně doplním v tématu "O nás :-)".

4% - 13
V čtenářském deníku mi chybela kniha "Stařec a moře".

1% - 5
Hledal(a) jsem zdroj řešení projektů svých studentů.

0% - 2
Hledal(a) jsem kružítko.

5% - 15
Už si nepamatuji.

8% - 22
Počet hlasujících: 228

#951 20. 10. 2010 21:19

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑↑ Kondr:, ↑↑ BrozekP: děkuji, představa, že na konci roku bych se nedopočetla jednoho (-) je opravdu děsivá.

↑↑ halogan: zboříme mu babovičky :-)

Vážně - řešte, prosím, návrh pana Kováře. Myslite si, že samostatná sekce není dobrá idea? Když se nebude libit, však se to může přesunout.

Návrh kolegy Kondra - děkuji, zatím nápad nemám, snad cestou Opavou zítra.

Zdravím.

Offline

 

#952 20. 10. 2010 22:17

petrkovar
Veterán
Místo: Ostrava/Krmelín
Příspěvky: 1012
Pozice: VŠB - TU Ostrava
Reputace:   23 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:Pokud si zkušení moderátoři myslí, že samostatná sekce je dobrý nápad, tak souhlasím. Navrhuji název "Projekty DiM" nebo "Projekty z Diskrétní matematiky". Já pak zkusím nějak srozumitelně popsat, co považuji za hranici, za kterou by řešitelé neměli jít, aby se nejednalo o podvod při řešení projektu. Uvidíme, zda to bude fungovat. Zda a jak se budu účastnit aktivně, bude záviset mimo jiné i na dohodě s kolegou přednášejícím a ostatními cvičícími.

Doufám, že je nějaký manuál pro moderátory...

Offline

 

#953 20. 10. 2010 22:46 — Editoval BrozekP (20. 10. 2010 22:50)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: O nas :-)

Zdravím,

↑ petrkovar:

vytvořil jsem fórum „Projekty z Diskrétní matematiky“, ještě mu můžu přidat popis, který se u fóra na hlavní stránce zobrazí. Vyhovuje Vám toto zařazení na hlavní stránce? Je to hned na očích, takže tam asi často budou padat dotazy týkající se diskrétní matematiky obecně. Ale zase to snad zachytí většinu Vašich studentů :-).

O žádném manuálu pro moderátory nevím, kdybyste měl s čímkoliv problém, určitě se ozvěte v připomínkách :-).

Edit: Ještě jsem Vám dal práva do vysoké školy a zajímavých příkladů z diskrétní matematiky, abyste mohl případně přesouvat do projektů.

Offline

 

#954 20. 10. 2010 23:00

petrkovar
Veterán
Místo: Ostrava/Krmelín
Příspěvky: 1012
Pozice: VŠB - TU Ostrava
Reputace:   23 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ BrozekP:Děkuji.
Místo je skvělé, "hned proti dveřím".
Popis prosím raději hned  jasně (a stručně) "Sem nepatří celá řešení, jen krátké dotazy a případná doplnění k projektům."
---
Koukám, že už jsem pan Kovář. Ještě začátkem tisíciletí jsem býval Petr Kovář ;)

Offline

 

#955 20. 10. 2010 23:08

petrkovar
Veterán
Místo: Ostrava/Krmelín
Příspěvky: 1012
Pozice: VŠB - TU Ostrava
Reputace:   23 
Web
 

Re: O nas :-)

Děkuji za rychlou spolupráci.

Offline

 

#956 21. 10. 2010 10:24

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

pan Petr Kovář napsal(a):

Koukám, že už jsem pan Kovář. Ještě začátkem tisíciletí jsem býval Petr Kovář ;)

...a koncem minulého tisíciletí jste ilustroval knižky. Víte, kde máte jistou uměleckou nepřesnost?

Blahopřeji k odvaze, kterou jste prokázal založením sekce a hodně spokojených a aktivních spoluřešitelů přeji. Kolegům děkuji za založení sekce.

K oslovováví a formě oslovování - to jsme již řešili. Učitel je autorita. Jelikož se pohybujeme ve stejném regionu, tak jsem ještě dřív potkala někoho z Vaších svěřenců, kdo samozřejmě říkal "pan Kovář", už to zůstalo. Naopak, pokud jsem žádného svěrence nepotkala, tak jsem volila toto oslovení. Proč použil toto oslovení milý kolega Ondřej, to nevím (také jsem si všimla, že občas výká - o čemž v informačním oběžníku níc nebylo).

Jsem velmi ovlivněna jihovýchodní výchovou, kde výšší věk (mám na mysli svůj) není považován za nedostatek, ale za normální stav a kde autority (a to bez ohledu na věk) jsou autority. Proto například se velmi vyhýbám oslovení "slečna".

Je potěšující, když je možnost používat skutečné jméno osoby i ve virtuálním kontaktu, pokud to osobě nevadí a nenarušuje soukromí. Proto mi nesedí oslovení "tazatel" - nemůže být "autor dotazu"?

Důležité ne OT: váženému kolegovi z hájovny přeji brzké zprovoznění MAW a všeho okolo. 


Mějte se hezky :-)

Offline

 

#957 21. 10. 2010 21:55

petrkovar
Veterán
Místo: Ostrava/Krmelín
Příspěvky: 1012
Pozice: VŠB - TU Ostrava
Reputace:   23 
Web
 

Re: O nas :-)

jelena napsal(a):

...a koncem minulého tisíciletí jste ilustroval knižky. Víte, kde máte jistou uměleckou nepřesnost?

Žeby anuloid ve skriptech Prof. Frončka?

Offline

 

#958 21. 10. 2010 22:36

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ petrkovar:

:-) děkuji, zdroj jste určil správně, ale бублик na mysli zrovna nemám.

Offline

 

#959 21. 10. 2010 22:55 — Editoval petrkovar (21. 10. 2010 23:00)

petrkovar
Veterán
Místo: Ostrava/Krmelín
Příspěvky: 1012
Pozice: VŠB - TU Ostrava
Reputace:   23 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:Nemám už aktuální výtisk, žeby $K_{3,5}$?

↑ BrozekP:Když kliknu na liště na tlačíto "Administrace" dočkám se jen bílé stránky. Je někde chyba?

A děkuji příslušnému moderátorovi (nepoznal jsem komu) za zvýraznění prvního tématu v sekci projektů.
EDIT: už vím, jak se zvýraznění dělá.

Offline

 

#960 21. 10. 2010 23:06 — Editoval BrozekP (21. 10. 2010 23:14)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: O nas :-)

↑ petrkovar:

Ano, někde je chyba. Bohužel netuším kde, také se mi stránka nezobrazuje a nedokážu to opravit. Z administrace nefunguje pouze úvodní stránka, na které nic podstatného není. Do zbytku administrace se dostanete například tímto odkazem.

Edit: Už by to mělo fungovat.

Offline

 

#961 21. 10. 2010 23:18

petrkovar
Veterán
Místo: Ostrava/Krmelín
Příspěvky: 1012
Pozice: VŠB - TU Ostrava
Reputace:   23 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ BrozekP:Díky.

Offline

 

#962 21. 10. 2010 23:21

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ petrkovar:

zřejmě máme stejný - ano, je to tak - již od začátku tisíciletí uvažuji, co Vás k tomu vědlo a až minulý rok vnesl jasno - pozorujeme proces tvůrčího hledání správné velikosti korunky pro prince. Děkuji :-)

↑ petrkovar:, ↑ BrozekP: nemáte náhodou celou sekci na řešení technických problémů? To musíte řešit ausgerechnet tady :-)

Níc, je třeba alespoň fajfkat témata - není prosím možnost nějaké reklámní běžicí línky s upozorněním o zafajfkávání (když je zitra pátek?) Děkuji.

Offline

 

#963 26. 10. 2010 07:53

medvidek
Moderátor
Místo: Praha
Příspěvky: 860
Reputace:   53 
 

Re: O nas :-)

Za překročení magické hranice 999 příspěvků dávám "+" reputaci kolegovi kaja(z_hajovny) !

Gratulace (nebo bolestné)?

Offline

 

#964 26. 10. 2010 10:30

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: O nas :-)

↑ medvidek:

Pokud by snad kaja(z_hajovny) chtěl, můžu mu aktualizovat počet příspěvků na skutečný počet příspěvků na fóru – 977. :-)

Offline

 

#965 26. 10. 2010 13:55

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

Určitě gratulace :-) Velmi bych uvítala, abych mohla váženého kolegu opět potkat u "otevřených závorek" a aby platilo: "Všiml jsem si že na tomto fóru se drží určitá kultura, což je dobře." (c).

Začala jsem sepisovat seznam, co bych ještě chtěla, ale tak ... není pátek :-) 

Debata k novele pravidel je nějaká slabá, děkuji a zdarvím.

-----
pro váženého kolegu (v každé transformované podobě) a "Zdeničce" děkuji za doporučení čétby Karolíny:

Что так быстро тают листья - ничего мне не понятно...А я ловлю, как эти листья, наши даты, наши даты...

Offline

 

#966 30. 10. 2010 11:55

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: O nas :-)

Děkuji Jeleně za blahopřání, jsem také moc ráda, že jsem na toto fórum narazila.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#967 30. 10. 2010 16:50 — Editoval zdenek1 (30. 10. 2010 16:52)

zdenek1
Administrátor
Místo: Poděbrady
Příspěvky: 12436
Reputace:   897 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
K tý fyzice:
a) nemám nijak zvlášť velké potěšení z kreslení kolotočů
b) pokud jsem se dobře díval, tak sekce "vzorové příklady" tady je, ale fyzika v ní není

Edit: c) a teď mě ještě napadlo. Dívá se vůbec některý z tazatelů na ty vzorové příklady?


Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos!

Offline

 

#968 30. 10. 2010 17:23

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Klára:

to já děkuji,  - i za velmi užitečné působení tady, na fóru, také za fotografie a za seznam literatury (a filmů), milý syn zrovna dokončil Ivanhoe a začal Quentina (a prý příště mám ještě něco vybrat ze Tvého seznamu). Děkuji.

Vlastně, buď jsem přehledla (potom omluva za nepozornost), nebo jsi ještě nepsala - jak jsi se sem dostala?

Ať se ve všem daří :-)

-----------------------------------

↑ zdenek1: nevím, zda se dívají, ale, myslím, že moc ne. Není moc dotazů takových, že navazuje na již řešené téma.

Myslela jsem alespoň něco takového - když se do příspěvku vloží kličové slovo dle dohody, tak se dá zobrazovat všechna témata, takový seznam se aktualizuje sam. Příklad na koloto*.

Je mi moc lito nevyužitých vzorů, těch je tady hodně. Tak proto. Jiný podstatnější důvod nemám.

Omlouvám se, dnes mám jiné plány, snad v nějakých pozdějších hodinách se zapojim do debaty, pokud nějaká bude. Děkuji a zdravím.

Offline

 

#969 30. 10. 2010 17:54

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
Já teda svoje působení zde za moc užitečné nepovažuji, ale jak myslíte.

Jak jsem se sem dostala? Učila jsem limity a nezdál se mi výsledek ve skriptech, tak jsem začla hledat na googlu a narazila jsem na toto forum.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#970 06. 11. 2010 23:44

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

Tak se musím přiznat, že porušuji své pravidlo, že chci všechno pochopit. Ne že bych nechtěl, ale nemohu/nemám čas/nejde to.

Zkrátili nám statistiku ze dvou semestrů na jeden (v knize ke kursu se píše, že to je pro dvousemestrální kursy na magisterském oboru, budiž) a jedeme šíleným tempem (na nematematiky), takže i když dělám statistiku ve většině svého volného času, tak absolutně nechápu souvislosti. Už jsem se snížil k dotazu "vůbec nic nechápu" — je to u mne tady, myslím, poprvé, tak budu rád za každou pomoc.

Tolik stestky od nás od sociologů.

Offline

 

#971 09. 11. 2010 00:12 — Editoval jelena (09. 11. 2010 00:14)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Klára: děkuji. Účinnost působení - třeba v minulém roce Pavel konstatoval, že se neřeší, když je problém s Matlab (už se řeší) nebo bez barev by se kolega ais "neodsekl".

↑ Ondřej: také si postesknu - vytiskla jsem si dnes manuál do nového projektu, co jsem byla real - Velitelstvem vyslana a jestli z 40 stránek rozumím 3, tak si velmi fandím (češtinou to není). Ale něco se číst musí.

-----------------------
"Při těchto jeho steskách živě jsem pocítila všecky svízele svoje, i mně se dařilo jako jemu, vím, co to je zápasit takovými nepřáteli jako je pravopis a mluvnice... Jsou nepřemožitelní a tisíckrát nebezpečnějšími odpůrci a soky než nejedovatější kritik.

Chtěla jsem zaslané mi básně přečítat v pondělí...."


                                                     Naše Johanna (Praha, 2. ledna 1869).

Offline

 

#972 03. 12. 2010 13:04

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

Sledujme vývoj, píší se dějiny. Milá kolegyně jelena právě utrousila 9999. příspěvek.

Něco mi říká, že na rozdíl od Maříků nezůstane před překlopením počítadla.

Offline

 

#973 03. 12. 2010 13:31

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

Koeficient vyřešitelnosti nizký, ukazatel zafajfkanosti ubohý, ale ze všeho nejvíc jsem znepokojena faktem, že o počasí se hlasí u Zakladatele, ale ne v "O nas :-)! (kdo způsobil, že tomu tak je?)

V následujícím období je třeba provést výchovnou práci s kolegou z hájovny, aby se nám pořád netransformoval.

↑ Milý kolega Ondřej: oprav mi, prosím, překlepy a chyby v ankétě (pry to může jen vážený Moderátor), konkurenci "můj/svůj" v 8. otázce vůběc nejsem si jistá. Děkuji :-)



-----------------------------
sněží absolutně úžasně a zapojení do ↑ projektu: už jsem zvladla. Zdravím.

Offline

 

#974 03. 12. 2010 14:57

pietro
Příspěvky: 4762
Reputace:   187 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:Blahoželám Ti Jelena k významnému a peknému  zoskupeniu v desiatkovej sústave !!!

Offline

 

#975 03. 12. 2010 19:20

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ pietro:

děkuji, jen není čemu se příliš radovat.

Ale podle tydenního harmonogramu nemám nárok na vzdychání, únosný počet výchovných příspěvků jsem již také vyčerpala, tak něco radostného: obdivuji odvahu kolegy Pavla B. se kterou vstoupil do sbírkového tématu (pravda nevím, zda i vystoupil) a obdivuhodnou pamět kolegy Ondřej.

Mějte se hezky, protože sněží :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson