Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#26 04. 02. 2010 23:24

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: Olympiády

↑↑ BrozekP:

Jsem pro. Ale zmenil by som to na: Porušil pravidla Keď tam je Porušuje, tak to vyznie ako keby bol dotyčný notorický podvodník.


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#27 04. 02. 2010 23:39

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Olympiády

Zdravím,

pak bychom měli označovat každého takového uživatele - a to se drsní Moderatoři udřou. Toto je ovšem na samostatnou debatu.

A za jaké zásluhy se takový uživatel bude "odznačovat"? Zdá se mi to celé příliš náročné.
-----
***

Offline

 

#28 04. 02. 2010 23:56

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Olympiády

Neměl jsem na mysli označovat každého, kdo poruší pravidla. Šlo mi pouze o šestý bod pravidel. Nemá to být nástroj k napravení uživatele, ale k upozornění ostatních. To, že jsem nenavrhnul formulaci více se hodící k způsobu porušení, bylo pouze z důvodu omezení počtu písmen - nic lepšího do 30 písmen mě nenapadlo.

Vzhledem k tomu, že formulace "Porušil pravidla" bude pravdivá už navždy, tak by nebyl důvod s "odznačením" pospíchat. Pokud by si kdokoli (třeba i sám provinilec) myslel, že už se uživatel polepšil a další porušování pravidel od něj nehrozí, tak by třeba napsal sem, to už by se nějak vyřešilo.

Offline

 

#29 05. 02. 2010 00:12

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Olympiády

↑ BrozekP: Spíš mám pocit, že když se někomu nebude "nálepka" líbit, tak odejde z fóra a přijde jeho strýček se stejným mailem a stejnou IP (a nebude to hodný strýček, jako u Káji). A řešit tady "mulťáky" a "bany" a podobné věci ...


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#30 05. 02. 2010 22:06

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Olympiády

↑ BrozekP: Zdravím :-)

Jsem pro označení :   " porušil pravidla "

Toto označení je zároveň výstrahou pro jemu podobné.


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#31 05. 02. 2010 23:44

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Olympiády

↑ Kondr:

Máš pravdu, když uvidí, že je "označen", tak založit si nový účet je otázka minuty. Takže bych to zatím nechal být.

Offline

 

#32 05. 02. 2010 23:51

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: Olympiády

Já to stejně jako příliš signifikantní problém nevidím. Většinou rozpoznat olympiádní zadání není příliš obtížné a těch případů není mnoho.


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#33 07. 02. 2010 12:16

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: Olympiády

Neorientujete se náhodou někdo ve slovenských jednodušších koresponďácích? Mě tady toto (a tedy i toto) přijde jako skoro jasný případ, ale mé pátrání ukázalo jen to, že na Slovensku je seminářů tohoto druhu opravdu mnoho. Google samozřejmě nachází jen toto fórum…


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#34 07. 02. 2010 12:41

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Olympiády

↑ Olin:

Zdravím,

myslím si, že to bude něco podobného - zůstává "2 dni do vyřešení." podle jména kolegy to bude kategorie S - pro vstup do aktuálních zadání je potřeba přihlášení (asi zvolíme dobrovolníka :-)

K označování "porušovačů" - nepodporuji takový návrh, ale umístit do přilepených témat ZŠ a SŠ odkazy na Olympiády a na další korespondeční soutěže (Česko, Slovensko, případně i další, pokud je zájem) - to by se mohlo. Tuto aktivitu podporujeme, k rozboru starších ročníku nebo formálním pokynům pro úpravy - určitě by se dalo vyjadřovat. A zároveň můžeme ještě důrazně upozornit, že aktuální se neřeší.

Offline

 

#35 07. 02. 2010 17:12

Wotton
Logik
Místo: Plzeň
Příspěvky: 825
Reputace:   25 
 

Re: Olympiády

↑ Olin:

a taky toto. Bohužel už i s řešením...


Dva jsou tisíckrát jeden.

Offline

 

#36 27. 07. 2010 11:09

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: Olympiády

na návrh kolegyně jeleny

Zdravím,
poprosil bych kolegy o obezřetnost,
neboť už je zadání MO ve všech kategoriích včetně P.

Ještě bych doplnil, že z českých seminářů mají už úlohy:
MKS
KSP
M&M


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#37 27. 07. 2010 18:44

check_drummer
Příspěvky: 4623
Reputace:   99 
 

Re: Olympiády

↑↑ BrozekP:
Určuje IP adresa jednoznačného uživatele? Nemůže více uživatelů sdílet jednu IP adresu (počítatč)? Pak by mohl být označen za viníka i nevinný.


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

#38 27. 07. 2010 18:51

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Olympiády

↑ check_drummer: Označení by nebylo podle IP ale podle uživatelského jména. Zde na fóru jsem už našel dvojice lidí se stejnou IP, kteří ale (doufám) nejsou tím stejným člověkem.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#39 27. 07. 2010 18:52

check_drummer
Příspěvky: 4623
Reputace:   99 
 

Re: Olympiády

Napadá mě - je to prvotní nápad - že submitnuté téma by musel nějaký moderátor (který by měl k dispozici seznam aktuálních úloh MO) schválit, aby se stalo viditelným pro všechny uživatele. Sice by to trochu ztratilo na operativnosti fóra, ale pokud se zde moderátoři vyskytují rozumně často, bylo by to asi možné. Už tak méně by se asi tento postup líbil samotným moderátorům, jelikož by jim přidělával práci.
Navíc by toto pravidlo bylo možno zmírnit tak, že "zasloužilí" členové (nebo spíše řečeno nějakým způsobem "certifikovaní") by mohli příspěvky zadávat bez kontroly moderátorů.

Jen mě napadá, že kdo chce řešení úlohy najít, může ji umístit na libovolné jiné, např. nějaké anglické, fórum, kde o úlohách olympiády v ČR nemají přehled. Snad to není návod, jak podvádět - pokud by někomu připadalo, že ano, radši tento bod smažu. :-)

Ale konec úvah.


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

#40 27. 07. 2010 18:58

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Olympiády

↑ check_drummer:To by byla spousta práce navíc a vedlo by to k nespokojenosti všech. Možná by ale přece jen nebylo špatné si značit uživatele, u nichž je třeba kontrolovat zdroj úloh, a to nějakým méně nápadným způsobem -- dát jim třeba tu moderátorskou poznámku, co jsem dal sobě.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#41 27. 07. 2010 19:42

check_drummer
Příspěvky: 4623
Reputace:   99 
 

Re: Olympiády

Kondr napsal(a):

↑ check_drummer: Označení by nebylo podle IP ale podle uživatelského jména. Zde na fóru jsem už našel dvojice lidí se stejnou IP, kteří ale (doufám) nejsou tím stejným člověkem.

To si myslím, že může být problém, protože takto označený uživatel by si mohl hned vytvořit (a nejspíš by to i udělal) nové uživatelské jméno, aby měl opět "čistý štít".


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

#42 27. 07. 2010 21:53

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Olympiády

↑ check_drummer:
Podle IP to opravdu nejde, i pokud pominu různé možnosti jak ji měnit (proxy, dynamické IP adresy), tak dost lidí se k internetu přihlašuje z různých míst, díky čemuž mají i jinou IP. Já se standardně přihlašuji ze 4 míst + nějaké free WiFiny.

A stává se často, že uživatelé zakládají více takových témat nebo toho po prvním upozornění nechají? Pokud by se mělo dělat nějaké upozornění, tak bych ho spíš směřoval k samotnému tématu, než k uživateli. Například pokud takový podezřelý člověk založil nějaké nové téma, přidal by se k němu ve výpisu vláken (tam kde je teď fajfka ✔) vykřičník.

EDIT: Aha, ona ta poznámka je vlastně už vestavěná ve fóru, tak to bude asi jednodušší :-).


2+2=4

Offline

 

#43 27. 07. 2010 22:04

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Olympiády

↑ check_drummer: Ano, to jsem psal. Že pokud mu napíšeme poznámku "Porušil pravidla", pak uteče a přijde s jiným nickem. Navrhuji ale používat poznámky nenápadné. 80% příspěvků tu tvoří 20% uživatelů, těchto 20% bude vědět, že kdo má v poznámce uvedenou nedělitelnou mezeru, na toho si třeba dát bacha. Nováček, který sem přijde pro levné řešení olympiády, to vědět nebude a nejspíš si toho nevšimne.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#44 27. 07. 2010 22:27

check_drummer
Příspěvky: 4623
Reputace:   99 
 

Re: Olympiády

↑ Lukee:

OT: 47<42 mám chápat jen jako nepravdivý výrok, nebo je za tím skryto něco víc? :-)


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

#45 28. 07. 2010 00:18

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Offline

 

#46 09. 11. 2010 16:33

miso16211
Πυθαγόραc
Příspěvky: 1522
Pozice: n/a
 

Re: Olympiády

ved neh pravia osobitne temata na olympiady - a tam by kazdy daval temata (olympiady) avsak 2 pravidla- ten kto dava olympiadu nesmie tam dať cíšlo aby nedostal vysledok a druhe pravidlo nikto by do tematu nesmel pisat ako to ma dany clovek co riesi olympiadu - vypocitať, ak do svojho tematu clovek( riesitel olympiady) nedal vlastny prispevok ako by to on riesil

Offline

 

#47 09. 11. 2010 17:48

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Olympiády

↑ miso16211: Současný model, kdy se řeší zajímavé úlohy podobné olmpiádním, ale přímo o Olympiádě se nediskutuje, se osvědčil a nevidím důvod ho měnit.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#48 09. 11. 2010 18:40

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: Olympiády

↑ miso16211:

ale jak opsal veď je potrebny výsledok a na rešení nezávisí, a vysledok by tam nedal lebo pepik by dal tam iba svoju UVAHU a vysledok by tam nebol

odtud
Ale co když někdo jiný narozdíl od Pepíka pochopí, že úvaha je správná a jen to dořeší. Pak by si výhru měl s Pepíkem rozdělit, protože řešili vlastně společně. A nejde vlastně jen o první Pepíkovu úvahu, ale i o ta řešení ostatních. Společná práce..


Vesmír má čas.

Offline

 

#49 09. 11. 2010 22:16

miso16211
Πυθαγόραc
Příspěvky: 1522
Pozice: n/a
 

Re: Olympiády

nejaka slečinka pride dá sem priklad a poprosi aby jej to vypočítali a ešte da cmuk, potom bude mať diplom lebo dosť veľa výsledkov takto vyriešila- to fakt neznášam a určite toto by na tomto fore nemalo byť

ale!!! študent ktrory chce zmaturovať z fyziky tvrdo sa uči na pisomky z fyziky ale niektore veci nejde pochopiť, aby si dokazal ze má na maturu z fyziky,  ide vyskúšat aky  je z fyziky a tak za zapoji do nejakej fyzikalnej olympiady - priklady su ťažke ale ponachádza na wikipedii nejake vzorce ktorym chápe no nevie či vypočital ulohu správne a čí ma dobrý výsledok lebo ulohy na olympiadach- tam treba veľa uvažovať, ale času je málo treba sa naučiť hlúpy dejepis, biologiu, nemecky jazyk ktory je ako druhy cudzy jazyk same somariny ale musi sa ich učiť lebo VŠ pozeraju na priemery zo známok. Tak nemá čas na uvažovanie a kedže sám v triede sa o fyziku zaujíma fakt nevie ako prečo, a fyzikarka to radšej nie- a tak ´da na toto forum nejaku tu ulohu ako by sa mohlo dojsť k vysledku, samozrejme da aj svoju uvahu ako by to on riešil - toto odsudzujete? JA by som to považoval za oveľa menšie zlo ako slečinka a pomohlo by to pochopiť veci niektorym študentom

Offline

 

#50 09. 11. 2010 22:18

miso16211
Πυθαγόραc
Příspěvky: 1522
Pozice: n/a
 

Re: Olympiády

tak olympiady by tu nemohli byť keby trochu nepomohli použivatelia ale na druhej strane by to nebolo že dám ulohu a opišem vysledok ↑ Tychi:

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson