Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

"Mě by třeba zajímalo, jak jste se sem na forum vůbec dostali :-)"(c)


Cíleně jsem hledal(a) nějaké Matematické fórum.

30% - 82
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem studující).

37% - 101
Hledal(a) jsem pomoc s matematikou (jsem vyučující).

1% - 4
Potřeboval(a) jsem řešení problému z praxe.

3% - 8
Fórum mi bylo doporučeno.

5% - 14
Jiná cesta, případně doplním v tématu "O nás :-)".

4% - 13
V čtenářském deníku mi chybela kniha "Stařec a moře".

1% - 5
Hledal(a) jsem zdroj řešení projektů svých studentů.

0% - 2
Hledal(a) jsem kružítko.

5% - 15
Už si nepamatuji.

8% - 22
Počet hlasujících: 228

#1001 10. 01. 2011 16:46

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑↑ Matej1117: děkuji, opravdu těší :-)

Novinky:

vážený kolega Štěpán (teolog) dosahl pozice Q, děkuji za trpelivé a podrobné výklady a blahopřeji srdečně :-)

zřejmě včera byl větší výpadek virtuálního plácku - jak je uvedeno v technické zprávě kolegů.

a další postřeh z virtuálního světa - kolegyňka Klára pravidelně dostává do do reputace, že "pomohl", naopak kolegy mikl3 "pomohla".

Zda si mohu troufnout a poprosit váženého Administrátora Pavla o opravy, to si ani netroufám pomyslet. Zdravím :-)

--------------------
ведь вам известно, я на это способна....

Offline

 

#1002 10. 01. 2011 16:52 — Editoval mikl3 (10. 01. 2011 16:54)

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena: paní Jeleno, vy snad máte přehled o všem. Jak dlouho trávíte prolézáním těchto věcí? :D
ano, mě to vždycky rozesměje :D pomohla, přitom jsem muž, ale mám avatara ženu, slavnou australskou herečku, tak mě těší, že si lidé myslí, že jsem to já
O opravy ani nejde, až bude 100+ a bude tam ženská koncovka, pak poprosím o opravy

btw: jak víte, zda jsem muž či žena?

Offline

 

#1003 10. 01. 2011 17:00

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:↑ mikl3: A viete čo je sranda s tou reputáciou? Že mne až teraz došlo, že sa dá aj pozrieť za čo som ju dostal :D. Ale bolo mi divné, že načo píšem tie komentáre k tomu ... No čo, stane sa :-).


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#1004 10. 01. 2011 17:22

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: O nas :-)

↑ pizet: tak myslím si, že tohle se stalo komukoliv z nás, každý jsme začínali na nějakém fóru a teprve pak objevovali, kde co je

Offline

 

#1005 10. 01. 2011 17:55

pizet
Místo: Levice/Praha
Příspěvky: 459
Reputace:   11 
 

Re: O nas :-)

↑ mikl3: Asi áno. Zajtra tu už budem ôsmi mesiac.


Do you follow my way? Or you just see a black stain swimming in the Milky Way ...
KSP je určený pre študentov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem naučiť sa niečo z oblasti algoritmov, logických úloh, programovania a informatiky.

Offline

 

#1006 10. 01. 2011 18:12 — Editoval gladiator01 (10. 01. 2011 18:16)

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
Zas tak divné to není, když mám mužský nick a s příspěvku se většinou těžko soudí. Oprava samozřejmě není potřeba.

Třeba by se mohla udělat vedle jména značka (obrázek, popisek) (dobrovolná - vyplnila by se v profilu) zda je dotyčný(á) muž či žena. Alespoň by bylo jasné s jakou koncovkou psát. Určitě by to nebylo těžké.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#1007 10. 01. 2011 19:33

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:

Zdravím,

poprosit můžeš, ale nebude ti to nic platné, protože nemám přístup do nové databáze :-). Tohle nejde měnit z fóra, budeš muset zavolat Lukeeho.

Offline

 

#1008 10. 01. 2011 21:05

teolog
Místo: Praha
Příspěvky: 3497
Škola: MFF + PřF UK
Pozice: Gymnázium Přírodní škola - učitel (M, Z)
Reputace:   167 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
Děkuji velice.

Offline

 

#1009 10. 01. 2011 21:43

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:
> „zřejmě včera byl větší výpadek virtuálního plácku - jak je uvedeno v technické zprávě kolegů.“
Jo, koukám, že fakt byl a nějaký nezvykle dlouhý. Lze to orientačně sledovat na monitoringu.

↑ BrozekP:
Všechny přístupové údaje by měly zůstat stejné, akorát se změnila adresa pro přístup do databáze: http://mysql.xm170.gigant.cz/ FTP ti funguje?


2+2=4

Offline

 

#1010 10. 01. 2011 21:54 — Editoval BrozekP (10. 01. 2011 21:59)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: O nas :-)

↑ Lukee:

Díky. FTP mi nejde.

Edit:

↑ jelena:

Klára a mikl3 už mají reputace opraveny.

Offline

 

#1011 10. 01. 2011 23:19

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ mikl3: nezabere to moc času :-) Když procházím témata, zda nejde něco označit za vyřešeno, tak se podívám, zda se poděkovalo nebo se přidala reputace. Navíc aktivně odpovídajících kolegů je zde velmi malo, není těžké mít přehled.

Co všechno mám pamatovat v reálu, to by bylo na dlouho, tady, na fóru, je to úplně jednoduché - zadám do hledání "celer" a mám to.

Rod autora poznávám dle doporučení mistních lingvistů - podle sloves v minulém čase a navíc - nepsal jsi mi mail?

↑ pizet: blahopřeji :-)

↑ Klára: momentálně je to opraveno, možné označování se řešilo, k titulku se dá přidat jmeno (mám 2 x JelenA a ani to nepomáhá). Ale pouvažuj - zda by se nehodilo?

↑ BrozekP: děkuji velice za opravy - v to jsem nedoufala (já jsem se ptala, zda smím troufat pomyšlet, ne troufat poprosit), ale alespoň jste vyřešili technické problémy. Máte na Velitelstvu neuvěřetelně dobře secvičeny hlášky - vy máte na to manuál?

↑ Lukee: tak ve volné chvili, když nebudu označovat témata za vyřešení a pročítat članky o statistice (děkuji za opravy), budu se věnovat monitoringu.

Nás doma teď velmi zlobí připojení - našla jsem zdroj, ale ještě nevím, jak vyřešit. Však nehoří :-)

Ostatně - jak vám jde škola? Ať jde, jak má.

Offline

 

#1012 10. 01. 2011 23:23

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

↑ jelena:

jelena napsal(a):

Ostatně - jak vám jde škola? Ať jde, jak má.

Bledě. Kreditově jsem se přehoupnul do druhé poloviny studia, ale nejtěžší zkoušky mě teprve čekají v příštích pár týdnech. Ve čtvrtek otestuji své znalosti statistiky a ke konci ledna (doufejme) znalosti z lineární algebry a integrálního počtu.

Tak mi držte palce, prosím, bude to potřeba.

Offline

 

#1013 11. 01. 2011 18:37

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: O nas :-)

↑ BrozekP:
Brzy by mělo jít, ozvu se mailem.

↑ jelena:
> „Ostatně - jak vám jde škola? Ať jde, jak má.“
Asi lze říci, že jde dobře, z prvních třech zkoušek mám jedničku. Ale teď mě čekají zkoušky ze dvou předmětů, do kterých jsem nechodil a hezké a souvislé materiály prakticky neexistují, takže to bude větší zábava.


2+2=4

Offline

 

#1014 12. 01. 2011 22:06

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

Zdravím, musím se pochlubit.
http://www.sdilej.eu/pics/142e78505ddb3b045c964447f105f072.jpg


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#1015 12. 01. 2011 22:11

teolog
Místo: Praha
Příspěvky: 3497
Škola: MFF + PřF UK
Pozice: Gymnázium Přírodní škola - učitel (M, Z)
Reputace:   167 
 

Re: O nas :-)

↑ byk7:
Tak to moc gratuluji. To je krásný úspěch.

Offline

 

#1016 13. 01. 2011 17:41

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: O nas :-)

1) Já bych tu chtěl moc poděkovat kolegům Stývovi, Pavlovi Brožků a lukaszhovi. Moc mi pomohli v nemálo tématech a dnes jsem dovedl předmět Statistics do výborného konce :-)

2) Nemáme tu nějaké děkovací téma? Přeci jen by se docela hodilo.

Offline

 

#1017 13. 01. 2011 17:55

Dioxid
Příspěvky: 416
Reputace:   13 
 

Re: O nas :-)

↑ byk7: Gratuluji, to je součást těch srovnávacích testů 9. tříd? Když jsem to psal já, tak se tomu říkalo Stonožka.


Jsem omylný, proto ne vše, co jsem napsal, je zaručeně správně.
468

Offline

 

#1018 13. 01. 2011 18:10

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: O nas :-)

jelena napsal(a):

- nepsal jsi mi mail?

To je pravda, neuvědomil jsem si, ale děkuji za to, že si mne vůbec pamatujete.

Offline

 

#1019 13. 01. 2011 18:16

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑ TomDlask: děkuji, ano je to součást srovnávacích testů a stále se tomu Stonožka říká


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#1020 13. 01. 2011 18:44

Dioxid
Příspěvky: 416
Reputace:   13 
 

Re: O nas :-)

↑ byk7: Tak to jsem v tom samém testování před pár lety dosáhl též prvního místa v matematice v kraji. Ale na první místo jsem to tehdy neviděl, neb jsem toho hodně zvoral - spíš to bylo tím, že Liberecký kraj je celkem malý. (tím ale nechci nijak shazovat hodnotu Tvého vítězství)


Jsem omylný, proto ne vše, co jsem napsal, je zaručeně správně.
468

Offline

 

#1021 13. 01. 2011 18:48

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

↑ TomDlask: díky, já jsem rád už jenom kvůli tomu, že jsem měl 100%, v pořádku, nic nezhazuješ


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#1022 13. 01. 2011 23:51

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

milý kolega Ondřej:  blahopřeji srdečně k výsledku :-)

Téma si můžeš založit nebo poslat příspěvek nástěnkářům.

Vážený vrchní Velitel blahopřeji k dosavadním výsledkům :-)

Jaký problém s nedostatekém materiálů? Napíš pár článků na hlavní web, každý dostané za povinnost odcitovat a Google bude Tebe ukazovat jako nejvíce citovaného autora v oboru. Jen je třeba alespoň tušit, kam jsi nechodil.

↑ byk7: blahopřeji :-)  ..... trochu závidím, neb u nás vidina viceletého gymnázia je velmi v nedohlednu.

Další novinky:

- vážený a milý kolega Peter (pietro) dosahl pozice Q, k čemuž srdečně blahopřeji a děkuji za neuvěřitelnou vytrvalost zejména v velmi perspektivních výzkumech. Přeji další úspěchy.

- dnes jsem úspěšně vstoupila do 5. roku působení na virtuálním plácku a jsem nesmirně potěšena vysokým hodnocením mých uklizečských schopností :-)

- téma O nás :-) má již 42 stránky a překročilo 1024 odpovědí - a pořád žádná vidina Domova Veteránů...

Zdravím :-)

Offline

 

#1023 14. 01. 2011 21:24 — Editoval byk7 (15. 01. 2011 14:11)

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: O nas :-)

Zdravím, v aktuální čísle Sedmičky z okresů Břeclav, Hodonín (Jihomoravský kraj) je určitě zmínka o místním fóru, a konkrétně kolegyni Jeleně.


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#1024 14. 01. 2011 21:46

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: O nas :-)

↑ byk7:
Článek je i na webu sedmicka.cz.

Vypadá to, že b to mohlo být naše fórum, ale pak si musel autor přikrášlit každou citaci, protože na našem webu se zatím nikdo dost nenadřel :-). Přesněji řečeno, ten text, který tam cituje, se nachází pouze v daném článku + druhý příklad. Uživatel Bedna zde navíc neexistuje.

Tímto detektivní pátrání vzdávám, nevím odkud to autor citoval. Můžeme napsat autorovi, pokud někdo nebude mít v hledání větší štěstí.


2+2=4

Offline

 

#1025 15. 01. 2011 12:09

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: O nas :-)

↑ Lukee: nemohlo :-)

"Stránka s nejnižší návštěvností" - nevím, kde byl.

Údajně na dalších matematických fórech (kterých?) se pohybuje nějaká Jelena, která je poživatelkou borůvkového čaje. Tento fakt zcela vylučuje shodu s místním prostředím. Zkušela jsem ten čaj a je ve všech ohledech nepoživatelný.

Původně jsem se zaměřila na levý článek s potěšením, že mé poetické dílo má takový ohlas - při bližším zkoumání "trestní oznámení..." - no pravda, mám nehorazné hrubky, ale to jsem se omlouvala hned.

↑ byk7: myslím, že bude vhodne članek umístit do hide. Proti poslání autorovi mailů nic nemám - a čim víc, tím lépe :-)

A ještě, kolego a vážený Moderátor Ondro, jsem prosila doplnit ankétu do Hudebních nástrojů. Děkuji a těším se :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson