Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 30. 12. 2009 17:02

alikishax
Příspěvky: 121
Reputace:   
 

objemy

Kolmy hranol so stvorcovou podstavou s kolmy hranol s podstavou pravidelneho trojuholnika maju rovnaku vysku a rovnaku dlzku hrany podstavy. Urcte pomer objemov vacsieho a mensieho hranola.

Offline

 

#2 30. 12. 2009 17:11

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: objemy

↑ alikishax:
Určil som.


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#3 30. 12. 2009 17:16

alikishax
Příspěvky: 121
Reputace:   
 

Re: objemy

Offline

 

#4 30. 12. 2009 17:24

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: objemy

Offline

 

#5 30. 12. 2009 17:26

zdenek1
Administrátor
Místo: Poděbrady
Příspěvky: 12436
Reputace:   897 
Web
 

Re: objemy

↑ alikishax:
Jáké ???

Napsal jsi "určete" a ↑ lukaszh: určil.

Pokud chceš něci jiného, musíš napsat co chceš - a pokud možno nějakou společensky přijatelnou formou.


Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos!

Offline

 

#6 30. 12. 2009 18:28 — Editoval Ivana (30. 12. 2009 18:30)

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: objemy

↑ alikishax: ...pomůže návod ? : Mimochodem stále chybí kouzelná slůvka, přijdeš na ně ?

http://forum.matweb.cz/upload/1262194116-IMG_0001%20(2).jpg


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#7 30. 12. 2009 19:25

alikishax
Příspěvky: 121
Reputace:   
 

Re: objemy

↑ Ivana:

Prepacte, ale za kazde nieco k tomu vam podakujem. I kdyz se mi zda ze vas to tu uz obtazuje,nemusite mi radit v prikladoch,nikto to od vas nechce....



Ivana: dakujem ti,nasla som si chybu, v tom prvom objeme V=Sp*v - som dala V=a*a*v a neuvedomila som si ze v je a a ze to je valstne kocka.Aj tak dakujem.

Offline

 

#8 30. 12. 2009 19:47

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: objemy

↑ alikishax:

Promiň, my se opravdu velmi nerozumíme - za sebe mohu řicí, že mám snahu pomáhat, ale pokud vidím jen zadání, tak je těžké pomáhat už technicky - nevím, zda mám začit od teorie, od obrázků, od vzorců nebo kde? Pokud vidím návrh postupu, je to obvykle jasné, co je potřeba doporučit nebo  to ještě nějak zkonkretizuji dotazem.

Druhý důvod, proč máš popisovat, co děláš, je to, že v průběhu si něco uvědomíš, dohledáš, doplníš - třeba dnes jsem psala tento postup, který mi přišel zcela standardní a až v průběhu psaní se mi začal zdat překombinovaný.

A třetí a z mého pohledu nejvíce podstatný - Tvůj čas za čas kolegů - to je solidní návrh, nemysliš?

Omlouvám se, věřím, že to by mohlo stačit, vysvětlovat skoro-maturantce způsoby komunikace je pod úroveň místního prostředí. Děkuji za pochopení a pozdrav všem v tématu.

Offline

 

#9 30. 12. 2009 20:30 — Editoval lukaszh (30. 12. 2009 23:09)

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: objemy

↑ alikishax:

TOTO BUDE ULTRA OT: (ospravedlňujem sa, ale musím)

Toto rozprávanie ťa nemá odradiť od návštevy tohto fóra. Práve naopak, malo by ťa nabudiť k väčšej aktivite. Keby mal automat mozog, tak sa mu to tiež veľmi nechce. Príde mi to na štýl, ako keď psovi nadhodíš bumerang a on za ním behá ako pomätený. My tu však nie sme automaty a nečakáme len tak z nudy, kedy nám sem niekto niečo hodí.

Toto boli zadania nadhodené štýlom: "Vyriešte mi to!" Očakával som väčšiu aktivitu z tvojej strany. Potom sa čuduješ, že ti to tu nikto nechce riešiť?

Dovoľ trochu štatistiky do vybraných problémov:

obor hodnot - aktivita z tvojej strany - 0%
pravdepodobnost trochu inak - aktivita z tvojej strany - 0%
maturita - aktivita z tvojej strany - 60%
slovna uloha - aktivita z tvojej strany - 100%
Geometricka postupnost - aktivita z tvojej strany - 0%
funkcia s parametrom - aktivita z tvojej strany - 100%
slovna uloha - vlak - aktivita z tvojej strany - 0%
slovna uloha - ziaci - aktivita z tvojej strany - 0%
slovna uloha - lietadlo - aktivita z tvojej strany - 0%
nakup - skoro slovna uloha - aktivita z tvojej strany - 100% - pochvala za vlastné postrehy
logaritmicka nerovnica - aktivita z tvojej strany - 0%
kombinatorika - aktivita z tvojej strany - 50%
objem ihlana v kocke - aktivita z tvojej strany - 0%
exponencialna rovnica - aktivita z tvojej strany - 100%
obor hodnot - aktivita z tvojej strany - 0%
pravdepodobnost trochu inak - aktivita z tvojej strany - 0%
parameter a - aktivita z tvojej strany - 100%
kuzel - aktivita z tvojej strany - 20%

=====================================
Priemerná aktivita: 35.56%
Medián: 0%
Modus: 0%
=====================================

NÁM SA CHCE a nás ženie dopredu dobrý pocit, že šírime trocha inteligencie do školských lavíc. Len je neskoro opakovať si trojročné učivo. Ach tie moje reči. Už som ako moja babka, ale je na tom niečo pravdy. Učte sa deti moje...

A na záver dúfam, že vedomosti už nadobudnuté zužitkuješ a budeš pomáhať ostatným na fóre. Naša komunita sa tu pomaly zužuje.

- v Základnej škole dominuje Jelena, Ivana, Cheop, Chrpa
- v Strednej škole vedú jednoznačne Jelena, Ivana, Cheop, Chrpa, marnes, Olin, BrozekP, halogan, Tychi, Gadgetka
- Vysokú školu ťahá Jelena, marnes, Olin, kaja.marik, BrozekP, halogan, Marian, Pavel, Kondr, jarrro, plisna, Rumburak

Vidíš ako nás je málo? Možno dvadsať aktívnych? A všetci len prídu, že chcú poradiť a len minimum zostane verné. Čo už, tá matika si povestne drží titul strašiaka študentov.


-------------------------------------------------------------------------
EDIT: Doplnená elita :-)


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#10 30. 12. 2009 20:42

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: objemy

↑ alikishax: Velmi ráda ti , když mohu ,  pomohu . Reagovala jsem hlavně na způsob zadávání úlohy. A protože toto forum nejen učí , ale taky vychovává , zareagovala jsem na slovíčka určete ...

Věřím, žes pochopila o co mi jde , že slovíčka prosím a děkuji  ti neublíží a do běžného života stále ještě patří . A navíc , osloví toho, kdo ti chce pomoci.

Na další spolupráci se těším :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#11 30. 12. 2009 21:38

alikishax
Příspěvky: 121
Reputace:   
 

Re: objemy

Prepac z mojej strany, ale v tych prispevkoch kde mas 0percent. Tym si chcel co dokazat?

Vacsinou su to prispevky, kde je to jednak hned vyriesene, a jednak z mojej strany (kdyz sem to daval nevedela som dke zacat)) tak pre niekoho jednoduche.

Jednak mozno pre tych dalsich  je to prehladnejsie.



Nakoniec som rada ze mi vzdy niekto pomoze, nikde som nepisala staznost ze nikto nechce riesit!! Jedinny kto  mate "problem" si ty a jelena.
Prepacte a potom chcete aby tu niekto ostal verny.

Pravdu povediac ja som ani netusila ze nejake matematicke forum existuje, pretoze som nemala dovod ho hladat.


Len je neskoro opakovať si trojročné učivo. Ach tie moje reči
- a k tomuto mi neda reagovat, uz som pisala do nejakeho prispevku, ze teoriu a vzorove priklady som si opakovala od septembra, teraz potrebujem trening,s roznych oblasti priklady rozneho typu....ak si to nahodou nepostrehol na maturite nemas iba 1predmet ale 4.


Thats all.

Offline

 

#12 30. 12. 2009 21:42 — Editoval byk7 (30. 12. 2009 21:51)

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: objemy

↑ alikishax:

Myslím, že kolegové Lukaszh a jelena tady mají mnohem větší zásluhy než Ty, tak nevim, co je tady osočuješ, když na to nemáš právo! Oni tomu věnují poměrně dost času, a snaží se pomáhat lidem, které vůbec neznají a když někdo ani nepozdraví ani nepoprosí, komu by se to chtělo řešit? I když Tě na tohle opakovaně upozorňovali, tys na to nereagovala, není potom něco špatně?

Ty nemáš právo je osočovat, ale když Ti oni pomůžou a něco Ti vytknou a Ty pak začneš říkat, proč by tu měl někdo zůstat věrný? V tomhle případě jsou v právu oni!!


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#13 30. 12. 2009 21:47 — Editoval alikishax (30. 12. 2009 21:49)

alikishax
Příspěvky: 121
Reputace:   
 

Re: objemy

↑ byk7:

ja im to neberu, ale pak nerozumim co im az tak strasne vadi? Iba to ze som nenapisala po ulohu,prosim o pomocku? Tak sorry

Offline

 

#14 30. 12. 2009 22:07

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: objemy

lukaszh napsal(a):

- Vysokú školu ťahá Jelena, marnes, Olin, BrozekP, halogan, Marian, Pavel, Kondr, jarrro, plisna, Rumburak

ďakujem je pre mňa česť byť v jednom riadku s elitou fóra


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#15 30. 12. 2009 22:13 — Editoval lukaszh (30. 12. 2009 22:15)

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: objemy

↑ alikishax:

0% práve za to, čo ti napísala jelena:

jelena napsal(a):

...pokud vidím jen zadání, tak je těžké pomáhat už technicky - nevím, zda mám začit od teorie, od obrázků, od vzorců nebo kde?

Nikdy som netvrdil, že je niečo jednoduché, práve sa držím toho, že jednoduchosť je relatívny pojem.

Matematické fórum existuje a pri budúcich príspevkoch aspoň vieš, že treba vyvinúť vyššiu aktivitu.
- tým nechápeme okopírovanie zadania a k tomu pokec: "Vôbec neviem ako začať :("
- tým chápeme okopírovanie zadania, pokec konkrétneho typu. Ak nevieš teóriu tak sa priznaj, dodáme ti zásobu linkov a pdf-iek z ktorých môžeš študovať. Všeobecné príklady si pohľadaj v starších príspevkoch. Nemám rád príspevky typu:

Prosiiiiiiiiim, pomuzte, newim jak na to
$x^2+6x+9=0$

Takže už vieš, čo mám rád a čo nemám rád. Ale už sa tu rozkeciavať nebudem. Som zvedavý na tvoje budúce príspevky :-)

↑ jarrro:
Každý zodpovedá za svoje zásluhy. Keby len v jednom riadku, veď ty sám si naša elita :-). Len tak ďalej. Len dúfam, že sa nikto neurazí, ak som ho tam zabudol :-)


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#16 30. 12. 2009 22:19

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: objemy

↑ lukaszh:díky,ale ja a elita? neviem minimálne štyrom z riadku nesiaham ani po členky čo sa týka matematiky


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#17 30. 12. 2009 22:30

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: objemy

↑ jarrro: já bych souhlasil s Lukaszhem, ty co on jmenoval jsou tu nejaktivnější a nejvíc pomáhají, že jim nesaháš ani po "členky" (nevim, co to je :) to je Tvůj názor, rád bych viděl reakce těch, kterým si pomohl. A navíc, byls to Ty, kdo mi pomohl hned, když jsem se na toto fórum zaregistroval a dal svůj první příspěvek! A za to Ti děkuji.


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#18 30. 12. 2009 22:31

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: objemy

↑ byk7: ↑ jarrro:
Už dosť, lebo ešte začnem plakať. Také dojemné vyvrcholenie :-) tejto vyhrotenej situácie. Dúfam, že sa nad tým pousmeje aj ↑ alikishax: a bude si brať príklad :-D


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#19 30. 12. 2009 22:32

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: objemy

↑ lukaszh: no ale když je to pravda ;-)


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#20 30. 12. 2009 22:45

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: objemy

↑ byk7:posledný OT členok je kotník


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#21 30. 12. 2009 23:03

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: objemy

konstatuji:

1) ani já, ani Lukáš neumíme počítat do 10 - Lukáš se ještě nenaučil, já jsem se úspěšně odnaučila,

2) v seznamu, který si radej prohlednete sami, mi chybí minimálně vážený lesní inženýr ve všech tranformovaných podobách, ale také by mi tam chyběl každý kolega, ať už sem přestal přispívat nebo teprve přispívá kratce a přesto velmi účinně - však víte.

3) své zásluhy na VŠ spatřuji hlavně v tom, že ukazuji ostravským informatikům, kde je levo, kde je pravo - ještě by se nám zatoulali do Polska, taková škoda.

4) jinak svému zařazení do všech katgorií rozumím tak, že se uznává, že jsem tady největší vykopavka (ale až po obdivuhodném Marianovi a váženém Adminovi).

5) své zásluhy si zapisujte, co když já na nějakou významnou udalost zapomenu a nezanesu ji do historického románu z místního prostředí (teď nevím, zda to bude "Temno" nebo něco jiného) - a až se sejdeme v Domově veteránů, tak si to budeme hezky přečítat. Jen, prosím, v tom Domově nechcí být pod střechou.

Kolegyňka snad pochopí, že to opravdu myslime dobře.

Já bych ještě popovídala, ale jsem zcela vyčerpana bojem s milým synem u klaviru (za použití hesel "Protože jsem to řekla" a za silné autority tatinka a stejně se pokoušel odmlouvat, hm...).

-------
"Byla to nepopsatelná noc! Tolik otázek, výkřiku, objetí, vysvětlování a přípitku grogem žádná veranda nikdy nezažila"..."Tiše!"..."Zítra..."

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson