Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 07. 05. 2010 15:29 — Editoval frank_horrigan (07. 05. 2010 15:43)

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Proti pravidlům

- to mě vede k nápadu - nešlo by vedle tlačítka "Označit jako vyřešené" mít i tlačítko "Proti pravidlům" (nebo "nevyhovuje pravidlům", ...)? -> text by v takto označených tématech mohl zešednout -> po doplnění by šlo toto označení odebrat
(práva na tlačítko by mohla být stejná, jako na tl. "označit jako vyřešené")

V reakci na nápad kolegy Doxxik zakládám toto vlákno, zajímalo by mně , co si o tom ostatní myslí. Můj názor je takový, že jako nápad to není špatný, s tím zašednutím (skrytím) řešení než bude thread/prispevek v souladu s pravidly se mi jako takový líbí, ješte bych to rozvedl dále, například tři takto označené příspěvky a user má plot na další thready/posty, do doby, než nedostatky odstraní, respektive se o to aspon pokusí :) - mohlo by to fungovat převážně u userů nedávno registrovaných nebo s velmi malým (asi do 50) poctem příspevků. Dávám toto téma k diskusi, zajímá mně názor našich vážených adminů/moderátorů ale i ostatních aktivních userů.

Ohledně práv takto oznacovat/odznačovat souhlasím s kolegou, grafická podoba třeba vykřičník, tam kde bývá fajfka :) Neznám engine, nevím, jestli by to šlo programovat, ale jako nápad je to moc dobrý :)


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

  • (téma jako nevyřešené označil(a) jelena)

#2 07. 05. 2010 15:40

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Proti pravidlům

prvně se přiznám, že citace pochází ode mě (abyste věděli, na koho řvát :)

dále - napadlo mě, že by to mohlo jít ještě tak daleko (nebude-li to neúměrně náročné), že takto označené příspěvky se nebudou normálně zobrazovat (zobrazí se autorovi + adminovi, moderátorům a těm, co mají práva na změnu (a u nichž se předpokládá jistá rozumnost v tomto ohledu)) + mohlo by mít nějaký kontrastní (červený?) nadpis ve výpisu témat u autora..

vykřičník je dobrá myšlenka, ↑ frank_horrigan:


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#3 07. 05. 2010 15:53

byk7
InQuisitor
Příspěvky: 4713
Reputace:   221 
 

Re: Proti pravidlům

↑ Doxxik:


Celkem dobrá myšlenka, jen bych nechal, aby se to zobrazovalo všem.


Příspěvky psané červenou barvou jsou moderátorské, šedá je offtopic.

Offline

 

#4 07. 05. 2010 16:04

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: Proti pravidlům

↑ byk7:

Ano, zobrazovat řešení všem krom autora, dokud nedojde k naprave -at se snazí, jinak to nemá smysl :) - aspon tak jsem to myslel ja. I kdyz to asi bude slozite programovat


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#5 07. 05. 2010 16:05 — Editoval septolet (07. 05. 2010 16:07)

septolet
Příspěvky: 334
Reputace:   
 

Re: Proti pravidlům

Nedávno zde bylo téma. Zatím souhlasím s tím, že uživatelé jdou raději sem, protože je toto fórum zavedenější a celkově známější. Nicméně matematika je pro spoustu lidí nepopulární věda a chtějí se jí pokud možno věnovat co nejméně...proto takováto omezení by mohla mít za následek i větší úbytek nových uživatelů. Navíc pokud by "konkurenční" fórum nemělo problém fungovat jako stroj na řešení příkladů, tak by mohli uživatelé přejít tam. Přecjenom by se dočkali rychleji odpovědi, nemuseli by tolik myslet a to je, bohužel, pro spoustu mladých lidí priorita (to druhé, proti rychlosti nic nemám). Takže já si myslím, že reputace jsou dostatečné a pokud někdo více porušuje pravidla, tak se mu dá prostě mínusový bod. Já osobně jsem proti skrývání příspěvků.

Offline

 

#6 07. 05. 2010 16:08

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Proti pravidlům

vzhledem k tomu, že zdejší fórum není napojeno na reklamu (o čemž už dlouho přemýšlím, že by to možná nebylo špatné - nějakou tu textovou někam na konec stránky..), úbytek uživatelů by měl za následek především úspory času obětavým moderátorům a dalším, kteří se snaží ostatním (bez nároku na jinou odměnu, než je dobrý pocit) pomoci ..


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#7 07. 05. 2010 16:10 — Editoval septolet (07. 05. 2010 16:11)

septolet
Příspěvky: 334
Reputace:   
 

Re: Proti pravidlům

↑ Doxxik: Nechceš snad říct, že méně uživatelů by bylo přínosem (?). Pokud někomu vadí, že je vytížen, tak mu přece nic nebrání odejít nebo alespoň omezit svoje aktivity.

Offline

 

#8 07. 05. 2010 16:37 — Editoval septolet (07. 05. 2010 16:39)

septolet
Příspěvky: 334
Reputace:   
 

Re: Proti pravidlům

Ještě něco napíšu.

Myslím si, že spousta lidí, kteří sem chodí pomáhat ostatním sem zároveň chodí proto, aby se sami něco nového naučili, zkusili si vyřešit nějakou zajímavou úlohu, prostě aby nezakrněli v matematice. I příspěvek, který porušuje pravidlo číslo 4 může být pro někoho zajímavý a může si ho zkusit doma vyřešit, odpovídat na něj nemusí, nebo stačí napsat "jaké je tvoje řešení?", případně dát danému uživateli mínusový bod. I z tohodle důvodu jsem rozhodně proti mazání příspěvků.

Offline

 

#9 07. 05. 2010 16:45 — Editoval frank_horrigan (07. 05. 2010 16:46)

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: Proti pravidlům

Na obhajobu kolegy Doxxika podotknu jenom jednu vec: Mene uzivatelu samozrejme neni prinosem ani to tak nebylo mysleno. Ovsem je prinosem, ochranit jakymkoli zpusobem místní pravidla, prece jenom si myslim, ze je prinosnejsi nejenom pro ty, co kladou otazky, ale i pro ty, co na ne odpovidaji, kdyz projevuji snahu se to naucit (matika prece jenom je obor, ktery se nejde naucit (nasprtat, nadrtit na zpamet, ale spis se musi pochopit). Osobne nemam problem s vytizenosti, rad pomohu kdyz mohu (pritom pomaham tim i sam sobe), ovsem nechci fungovat jako automat, do kteryho hodis vlakno s problemem (nekdy i bez pozdravu) zatocis klikou a vypadne řešení, které opíše do sešitu, a stejne to dotycnemu k nicemu nebude, protoze to nepochopí.
Ovsem, tvuj nazor ti neberu ani brat nemohu :)

EDIT: proti mazani prispevku jsme vsichni jak tu jsme, ja myslel "skryvani" řešení, dokud nedojde k náprave (bod 4), at je videt i vlastni snaha - tim prestaneme byt automatoidní, a prospeje to vsem :)


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#10 07. 05. 2010 17:19

septolet
Příspěvky: 334
Reputace:   
 

Re: Proti pravidlům

...(zobrazí se autorovi + adminovi, moderátorům a těm, co mají práva na změnu (a u nichž se předpokládá jistá rozumnost v tomto ohledu))...

Třeba já žádná vyšší práva nemám (a vzhledem k mým chabým matematickým schopnostem ani mít nemohu), takže pro mě by to mazání bylo. Alespoň na nějakou dobu.

Pokud to uživatel nechce pochopit, tak proč ho nutit? Je to přeci jeho problém, že to nebude umět, ne tvůj. A pokud o danou problematiku má někdo zájem, tak se na postup zeptá, zeptá se na to, co mu není jasné, poprosí o vysvětlení postupu, naznačí vlastní řešení. Pokud ti první přístup vadí, tak takovým uživatelům přece nemusíš odpovídat, můžou se ale najít i tací, kteří i té první skupině rádi problém vyřeší (třeba kvůli tomu, aby se sami něco naučili nebo kvůli dobrému pocitu či něčemu jinému).

Offline

 

#11 07. 05. 2010 17:39

medvidek
Moderátor
Místo: Praha
Příspěvky: 860
Reputace:   53 
 

Re: Proti pravidlům

Souhlasím s názorem ↑ septolet:

Nechci podporovat zbytečnou administrativu. To bychom mohli za chvíli chtít "řídit" i celý internet. Samozřejmě se mi nelíbí chování některých přispěvatelů. Mnozí z nich se ale rychle naučili jak se mají chovat i bez těchto opatření, zejména když jim to někdo ve své OSOBNÍ odpovědi dal najevo.

Nechci, aby se z tak kvalitních lidí jako BrozekP a spol. stali úředníci :-)

Offline

 

#12 07. 05. 2010 20:14

Doxxik
Příspěvky: 856
Reputace:   14 
 

Re: Proti pravidlům

septolet napsal(a):

↑ Doxxik: Nechceš snad říct, že méně uživatelů by bylo přínosem (?). Pokud někomu vadí, že je vytížen, tak mu přece nic nebrání odejít nebo alespoň omezit svoje aktivity.

to jsem v žádném případě nemyslel (!!) a děkuji kolegovi frank_horriganovi, že se mě zastal - chtěl jsem spíš okomentovat, co by se stalo.. (myslel jsem to tak, že když někdo, s kým máš tu "čest", "soustavně" porušuje pravidla a pak z Tvého života odejde, nebude se Ti po něm nejspíš stýskat..

--

to skrývání příspěvků - nejspíš máte pravdu a je to zbytečná administrativa + etc.. - psal jsem o tom proto, že je to hodně znatelný zásah do plánů autora vadného příspěvku -> pokud se nebude snažit dát věci do pořádku, nedostane odpověď (a nebude tak mít domácí úkol, ...). Je to ale asi příliž kruté řešení

--

jsem ale pro "vykřičníkové tlačítko" - je to podle mě lepší, než pokaždé odkazovat na pravidla (on by nahoře nad příspěvkem mohl být třeba jen proužek s upozorněním, že daný příspěvek není plně v souladu s pravidly + odkaz na pravidla by tam klidně mohl být také...)


Maturita 2010  (trailer) - R.I.P.

Offline

 

#13 13. 06. 2010 14:56

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Proti pravidlům

Zdravím vás,

také nepovažuje za vhodné, aby vážené Moderatortvo zabijelo čas dohledem nad dodržením pravidel zejména tam, kde je to každému (z odpovídajících kolegů) jasno.

Proto si myslím, že už ze strany odpovídajících kolegů by mohlo byt dostatečně zasaženo v případě porušení pravidel 2 a 4 - viz třeba toto.

Asi začnu být velmi drzá - не желаю жить по-другому

Offline

 

#14 13. 06. 2010 15:01

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: Proti pravidlům

↑ jelena:

Dobrá, máte pravdu, že je s tím zbytečný objem administrativy, která není pořádně vidět a kterou málkdo (na rozdíl od "běžného" moderování) ocení.
Tedy, nápad proběhl, dal jsem jej s kolegou Doxxik diskutovat, zamítnuto pro nesmyslný nárůst administrativy , považuji nápad za vyřešený :)


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#15 13. 06. 2010 16:18

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Proti pravidlům

↑ frank_horrigan:

asi jsem neřekla dost jasně:

myslím si, že máme i bez zásahu vážených Moderátorů dost prostředků na to, aby se pravidla dodržovala, a to cestou:

1) nepodporovat umístění sbírek příkladů - viz toto a nesypat hotová řešení až do úplné odpovědí na každou takovou sbírku,

2) nepodporovat něco takového a děkuji kolegovi Zdeňkovi, že se Stývem sdilí názor. Stýv určitě nepotřebuje mé zastání, ale doufám, že souhlasíte, že jeho odpověď je naprosto dostačujicí pro začatek samostatné snahy.

Děkuji za případné názory.

Offline

 

#16 13. 06. 2010 16:34

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Proti pravidlům

↑ jelena:

Také si myslím, že Stývova odpověď byla dostačující. A také sdílím názor, že ne vždy je potřeba moderátor. Prosazovat pravidla může každý svými příspěvky, moderátor by měl zasahovat až když je potřeba využít některého z práv, která mají jen moderátoři.

Opatření navrhnutá v tomto tématu považuji za příliš komplikovaná a nadbytečná.

Offline

 

#17 13. 06. 2010 17:27

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5690
Reputace:   215 
Web
 

Re: Proti pravidlům

také si myslím, že moje odpověď byla dostačující:)

problém vidim v tom, že já začnu s někým nějakou úlohu řešit, snažím se ho dokopat k nějaký aktivitě, a pak přijde některej kolega, kterej mu tam flákne kompletní řešení

týjo, tolik neurčitých zájmen v jedný větě:)

Offline

 

#18 13. 06. 2010 18:46

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Proti pravidlům

↑ Stýv: máš si volit témata, kde nepřijde kolega...třeba po přečtení této reakce jsem se chystala oznámit odchod do veteránského důchodu. Tak kdyby byl zájem, s radosti o řešení kolegy Johny se podělím a ještě poděkuji.

Jinak mám hodně smazaných odpovědí, pokud jsem z "Náhledu" viděla, že už je odpovězeno a některé odpovědi jsem mazala i pozděj, když se objevilo něco více hodnotného, než nějaká moje slohovka.

Toto mazat nebudu, neb mám chybu a pak by to vypadalo, že mažu, když je chyba.

----------------------
Ale važně - máte pocit, že je možná nějaká dohoda ohledně společného dohledu nad pravidlem 2, 4 a to ve smyslu:

- pokud je to sbírka, tak buď napsat jen rámcová doporučení a doporučit si založit samostatné téma nebo rovnou doporučit založit téma. Hlavní důvod je opravdu technický - orientace v takových tématech je nemožná.

- nesypat kompletní řešení - alespoň ne v případě, že někdo z odpovídajícíh kolegů téma rozpracuje pravě návodem?

Nemyslím, aby to bylo nějak příliš razně. Také, pokud někdo má zájem psát celé řešení, tak ať napíše oznámení, že pracuje na tom, a ať píše.

Ale to všechno opakuji celkem pravidelně, v této sekci jsem označila témata, co považuji za místní dohody. A dohody osobně považuji za vyšší hodnotu, než pravidla.

Offline

 

#19 13. 06. 2010 19:28

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Proti pravidlům

↑ jelena:

S takovou dohodou souhlasím. Napadlo mě, že by bylo možné pod pravidla ještě přidat doporučení, kdyby byl zájem. Aby takové dohody byly snadno přístupné a na očích. Když se na něčem dohodneme, ne všichni si to tu přečtou a také se na to může zapomínat - např. já pořád zapomínám na oznámení o tom, že na něčem pracuji, vzpomenu si teprve když je pozdě. Kdyby to bylo u pravidel, měl bych to častěji na očích.

Offline

 

#20 13. 06. 2010 22:52 — Editoval frank_horrigan (13. 06. 2010 23:03)

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: Proti pravidlům

↑ jelena:

Dobrá, to jsme se dostatečně nepochopili, jinak souhlasím s Tvým názorem. Za sebe mohu říci, že takto konám, i když, co si budeme povídat, jsem v tomto ohledu dost náladový - někdy začnu prskat při malém náznaku porušení pravidel, jindy jsem ochotný se zabývat celou sbírkou, což bych samozřejmě neměl. Polepším se :)

↑ Stýv:

problém vidim v tom, že já začnu s někým nějakou úlohu řešit, snažím se ho dokopat k nějaký aktivitě, a pak přijde některej kolega, kterej mu tam flákne kompletní řešení

Tohle je též jedna z mála věcí co mi vadí, dělám to podobně, tedy pomocí "nástřelů", pak přijde někdo z kolegů a hodí celý postup. Ano, mohli byste mi sem hodit několik odkazů, kdy jsem provedl to samé, ovšem to je v minimu případů (snad) - opět u mně podle "nálady". Ještě bych podotknul neduh že dva (někdy i tři) řešíme totéž a stejným způsobem,i (hlavně) dále v diskusi  - tím nemyslím když se sejdou tři řešení v reakci na příspěvek číslo 1.

↑ jelena:

Jo, myslím že výborný nápad, chtělo by to pouze tyto dohody přesně naformulovat a uvést ve známost, do pravidel úplně ideálně jako "dohody" nebo "doporučení" :) - tím se dají přesné mantinely například pro tak náladové a "stylově nevyrovnané" lidi jako jsem například já, i když by to mohlo a mělo mít efekt i na ostatní - zcela jistě se tím zvětší přidaná hodnota celého fóra, uživatlů tázajících (jestli nic jiného, tak se alespoň snad naučí samostatně myslet) i uzivatelů odpovídajících ve vyrovnanosti jejich příspěvků. Takže jednoznačně jsem pro :)

EDIT: taktéž není úplně košer například toto:  http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=300&p=4 a pak následné. 4 strany příspěvků, technicky není možné se v tom orientovat, a ani poukázání na pravidla evidentně nefunguje. Berte prosím jako modelový příklad jak asi ne, proti kolegyňce to samozřejmě není nic osobního - ovšem tyto případy se množí


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#21 13. 06. 2010 23:27

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Proti pravidlům

↑ BrozekP:, ↑ frank_horrigan: děkuji za názory.

Také bych rada přečetla názory kolegů, co více odpovídají v sekci SŠ - zda by taková dohoda měla smysl a zda by se dařilo alespoň ramcově dodržovat.

Nebo je možné, že na celou věc je jiný názor. Děkuji.

Offline

 

#22 27. 04. 2011 12:44 — Editoval Dana1 (28. 04. 2011 09:18)

Dana1
Host
 

Re: Proti pravidlům

Dobrý deň.

Objavila som tu túto debatu vďaka tomu, že som chcela poprosiť, či by sa nedalo vytvoriť nejaké tlačidlo v duchu "príspevok nerešpektuje pravidlá fóra", mám už skrepeneté ruky od vypisovania slova "pravidlá" ... :-)

Pochopila som, že tlačidlo teda nie, ale možno by sme sa mohli dohodnúť na jednotnejšom postupe v duchu pravidiel a doporučení, napríklad

1.
neriešiť (a myslím tým nikto) zadania, kde je viac úloh ako jedna - upozorniť zadávateľa (môžeme aj viacerí), nech úlohy rozloží do viacerých tém

2.
dôsledne (nie iba náznakom) (a myslím tým všetci)  žiadať od zadávateľov aspoň pokus o vlastné riešenie (naozaj sa často dokážu posunúť aj sami a ľahšie sa potom vysvetľuje) prípadne sa na konkrétny problém s úlohou pýtať  - a až keď ozaj vysvitne, že zadávateľ naozaj nemôže, snažiť sa ho posunúť ďalej hintom alebo odkazom, až potom prípadne úlohu komplet doriešiť (ale radšej nie vtedy, keď iný kolega sa snaží zadávateľa k riešeniu priviesť)

3.
kompletné riešenie by mohli autori skrývať (hide), nech hneď nevyletí pred oči každému, aj tomu, kto sa chce prípadne zamyslieť...


alebo by sme mohli dohodnúť aj niečo ďalšie alebo iné ...

Súhlasili by ste? Aký je váš názor?

Myslela som, že fórum chce ľuďom pomáhať, ale miesto udice hádžeme často ľuďom ryby a ešte sa vytešujeme ...

Odkaz

 

#23 27. 04. 2011 17:05

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Proti pravidlům

↑ Dana1:

Zdravím, Dano,

děkuji za názor. Své slohovky na toto téma už bych mohla vydat souborně. Měla jsem za to, že nová podoba pravidel a doporučení obsahuje všechno, co je potřeba.

Za těch skoro 5 let na fóru je mi jasné, že pokud člověk napíše toto (a písemka je zítra), tak je učinnější poskytnou virtuální kapesník, než něco vysvětlovat. Materiálů a všeho možného je plno.

Omezit přísun takových témat je nemožné, házet taková témata do "karantény", ať se doplní podle pravidel, je nemožné pro tým Moderátorů atd.

Opět opakuji, že nemám nic proti tomu, aby se objevilo kompletní řešení - se zdůvodnění "proč se objevilo", se záměřením na teorii a na zobecnění postupu. Takových kvalitních a podrobných řešení si velmi vážím.

Řešit každému na míru jeho písemkový problém, který si může skoro celý vyřešit pomoci online nástrojů úvodního tématu VŠ, je už něco jiného.

Vadí mi, že musím na téma dodržení pravidel se "dohadovat" s kolegy, u kterých mi to i mrzí, ale jinou cestu jsem nenašla. A zda to prospívá solidnosti - to sama nevím.

Zavěrem: nemám pocit, že bychom vynalezli ještě něco více převratného a prospěšného, než to, co se uvedlo do pravidel a Doporučení. Co kolegy?

Děkuji.

Offline

 

#24 27. 04. 2011 18:44 — Editoval OiBobik (27. 04. 2011 18:45)

OiBobik
Moderátor
Místo: Brno/Praha
Příspěvky: 1013
Škola: MFF UK Mat. struktury
Pozice: student
Reputace:   82 
 

Re: Proti pravidlům

↑ Dana1:
Zdravím,

1.
neriešiť (a myslím tým nikto) zadania, kde je viac úloh ako jedna - upozorniť zadávateľa (môžeme aj viacerí), nech úlohy rozloží do viacerých tém

To by mi přišlo nanejvýš rozumné - nejlépe řešit třeba jen první ze zadaných příkladů a upozornit zadavatele, ať na další příklady založí zvláštní témata.
Akorát aby to fungovalo, muselo by takto smýšlet víc lidí (většina, všichni) (už se mi několikrát stalo, že jsem se takto pokusil někoho "usměrnit" k pravidlům, ale nikdy to nevyšlo zkrátka proto, že do čtvrt hodiny někdo odpověděl na všechny další příklady v onom tématu).

Jinak co se oněch "náznaků řešení" týče, snažím se odpovídat podle pravidla: "Čím méně vlastního řešení ukážeš, tím méně tě nakopnu." To ovšem taky většinou ztroskotá na tom, že někdo zkrátka přijde a naservíruje kompletní řešení.


"The first rule of Tautology Club is the first rule of Tautology Club." [xkcd]

Offline

 

#25 27. 04. 2011 23:52

anes
Příspěvky: 146
Reputace:   14 
 

Re: Proti pravidlům

Jako poměrně nový uživatel taky přihodím pár postřehů.
Zásadnější represe podle mě nemají smysl. Thready, o kterých se tu bavíme, sice nikomu nepomůžou, ale předejít jim půjde dost těžko a dokud fórum nezahlcují, je to snesitelné. Pokud někoho baví odpovídat, prosím. Dohoda aspoň mezi stálými členy fóra, jak navrhuje ↑ Dana1: mi ale samozřejmě připadá dobrá.

OiBobik napsal(a):

Jinak co se oněch "náznaků řešení" týče, snažím se odpovídat podle pravidla: "Čím méně vlastního řešení ukážeš, tím méně tě nakopnu." To ovšem taky většinou ztroskotá na tom, že někdo zkrátka přijde a naservíruje kompletní řešení.

Někdo takový se asi najde vždy - u někoho to bude chronické ale občas ujede každý. Moc s tím imho dělat nejde, ale
1)   zásah moderátora do příspěvku v podobe vložení hide by nikoho nemusel urazit
2)   pokud si někdo pravidelně nechává bez vlastní snahy řešit úkoly, neostýchat se používat negativní reputaci . Ne každý má přehled o všech příspěvcích na fóru a abych si před každou odpovědí procházel historii příspěvků toho, komu přispívám, mi přijde už trochu ujeté.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson