Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#301 10. 01. 2011 18:46

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: Zapomněnky

Ďakujem Jelene za pracné označovanie vyriešených témat, hlavne čo sa týka mojich :-) Keď som zistil, že za neposlušné neoznačovanie rozdáva mínus, tak sa teším, že ja som ešte nedostal :-) Budem sa snažiť, aj keď na to niekedy zabudnem.

Pekný večer


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#302 11. 01. 2011 11:09

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ lukaszh: není za co - libil se mi nález "Začul som to len tak bokom..."

Ale poznačím si Tvůj příslib a případně zkontroluji, jak označuješ :-)

Z manuálu:

Vyjádřit, že došlo k uspokojivému vyřešení dotazu, lze:

a) označením tématu za vyřešené,
b) srozumitelným sdělením v posledním příspěvku tématu, nejlepe s přislibem čokolady
c) kombinaci postupů a), b)

Provádím speciální výcvik zaměřený na správné použití fajfkatka (a nejsem sama ), organizuji korespondenční kurzy (posíláním mailů) a efekt v sekci VŠ je velmi slabý.

Pro váženého Administrátora Pavla - provaděla jsem kontrolu reputací u Kláry - je možné, že jsi opravoval...?   Jelikož Klára na opravě příliš netrvá, tak snad je dostačujici samotný fakt, že jsi opravoval. Děkuji a zdravím :-)

Na výkony milého kolegy Ondřeje se soustředím.

-------------
надежды маленький оркестрик...

Offline

 

#303 11. 01. 2011 11:16

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Tak si říkám, jestli jsem byl tak nepozorný nebo jsem to opravil někomu jinému. Večer se na to podrobněji podívám, teď nemůžu.

Offline

 

#304 11. 01. 2011 15:09

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ BrozekP:

Nechtěla bych omezovat Tvůj tvůrčí rozlet, ale snad opravdu bude postačovat fakt, že jsi již opravoval a už vic neopravovat.

Případně se tomu můžeš věnovat v letě (pokud si vzpomeneš). Zdravím :-)

Offline

 

#305 11. 01. 2011 18:30

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Zapomněnky

↑↑ jelena:
> „nevím, moje prezenční listina obsahuje pouze 42 kolegů, z toho 7 trpí ztrátou pamětí, a u řady dalších také není tak jisté, co hledaji.“
Já tam chtěl hlasovat, ale nenašel jsem možnost „založil jsem ho“ :-).


2+2=4

Offline

 

#306 11. 01. 2011 19:08

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Stalo se, že jsem to omylem opravil Tychi a ne Kláře. Jak píšeš, Klára píše, že oprava není potřeba, tak to nechám jak to už je.

Offline

 

#307 11. 01. 2011 20:23

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: Zapomněnky

******************
Štatistická vložka
******************

V poslednej dobe som sa na fóre s nepríjemným trendom. To je rastúce množstvo nezodpovedaných tém (nevyriešené zrejme nemá význam nejako konštatovať, nakoľko sú isté problémy s ich označovaním, ďakujem Jelene za prácu navyše :-). Na malé porovnanie

* za zimný semester 2009
cca. 40
* za zimný semester 2010
cca. 240

Nejako som sa extra nehrabal v štruktúre tých tém, len som si dal vypísať nezodpovedané. Neviem, či to má niečo spoločné s tým, že otázky sú špecifické a nevieme na ne odpovedať. Zrejme menej času a aktívnych prispievateľov. Celkom paradoxné je ale, že prihlásených užívateľov býva mnoho, no zlomok z nich chce odpovedať. Väčšina z nich sa na niečo pýta, resp. potrebuje pomoc. To ale nie je dobrý trend. Je zrejme, že napríklad kolega Marian nebude zodpovedať otázku typu: "soustava lin. rovnic 3x3. pomoooooc pls". Mňa to tiež nebaví. Pri mojich odpovediach sa to väčšinou zvrhne na nejaký integrál, deriváciu, resp. štatistiku.

V nezodpovedaných svieti dosť veľa z fyziky. Ďakujem všetkým, ktorí zveľaďujú aj túto sekciu. No máme tu málo aktívnych fyzikov. Moje pobiedne základy tuhnutia vody nepočítam :-) Nie som fyzik.

Tento príspevok je vo svojej podstate zbytočný, ani tu nechcem vyzývať dobrovoľníkov. Len ma to zaujalo a chcel som to skonštatovať :-) Aj tak podľa pozorovaní zvyknú naše stálice, nahrádzať noví kolegovia, čo ma aj celkom teší. Takže na koniec aj menšie pozitívum. Snáď ten trend bude na rok lepší.


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#308 11. 01. 2011 21:34

BakyX
Cat Lover & S.O.A.D. Lover
Příspěvky: 3416
Škola: UPJŠ
Pozice: Študent
Reputace:   158 
 

Re: Zapomněnky

Ahojte..Neviem, či to písať tu..

Myslíte si, že je dobrý nápad anketa: Vekový priemer fóra ?


1^6 - 2^6 + 3^6 = 666

Offline

 

#309 11. 01. 2011 21:38

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: Zapomněnky

↑ BakyX:

Výborná. Myslím, že istú osobu by to zaujímalo.


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#310 11. 01. 2011 22:16

LukasM
Příspěvky: 3274
Reputace:   193 
 

Re: Zapomněnky

↑ lukaszh:
Ahoj. Třeba já osobně si při odpovídání čím dál tím více vybírám, protože mám poslední dobou pocit, že velká spousta lidí co se tu na něco ptá si odpověď nezaslouží. Je tu dost tazatelů, na kterých je na první pohled vidět, že absolutně netuší, a hlavně nechtějí tušit co se po nich vůbec chce, a přišli si pro kompletní řešení něčeho, co potřebují na druhý den k zápočtu, a já osobně nemám zájem to za ně ve svém volném čase řešit. Už jsem to tu někde pár příspěvků zpátky psal, v souvislosti s těmi nekonečnými rozklady matic a Moivreovou větou.

Stále víc a víc témat prostě hned po přečtení dotazu z tohoto důvodu zavírám, protože na to abych 3x za den někomu říkal, ať se podívá do skript, se mám moc rád. Když je vidět, že se tazatel snaží, a prostě mu to nejde, tak se snažím taky a pokouším se věci vysvětlovat, což se většinou nakonec podaří, a já mám pak pocit, že to mělo nějaký smysl. Ale témata, kde je jen a pouze zadání nějaké úlohy, v některých případech doplněné větou jako "vůbec netuším co s tím" nebo "učitelka je kráva" - ne, díky. A jak jsem namátkou koukal do sekce fyzika, mnohde to vypadá právě tak. Dřív jsem na to odpovídal, a aspoň se pokoušel z tazatele tahat nějaké náznaky postupu (za což mi tento někdy div nevynadal), ale teď si říkám, že se na to můžu vybodnout.

Nevím, proč je ten trend takový jaký je, ale možná má někdo podobný názor, a témata zůstavají nezodpovězená zčásti proto. Já sám tu neodpovídám zase tolik, takže jestli napíšu málo příspěvků, nebo polovinu toho mála, se na celkovém stavu fóra moc neprojeví.
A samozřejmě taky reaguju jen v tématech, která mně trochu baví.

I tento příspěvek je ve své podstatě zbytečný:-)

Offline

 

#311 11. 01. 2011 22:36

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5690
Reputace:   215 
Web
 

Re: Zapomněnky

↑ LukasM: souhlasím a podepisuji

Offline

 

#312 11. 01. 2011 23:25 — Editoval Spybot (11. 01. 2011 23:27)

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Zapomněnky

Pripajam sa ako druhy signatar, a mam pocit, ze sme na ↑ ten: dovod asi prisli. Tiez prechadzam obdobim radcovskej letargie, navyse ked si spomeniem, ze mozem robit x inych cinnosti, ktore prinesu vacsie vysledky a ktore ma bavia viac, ako hrdlacit pre niekoho, kto sem len slahne pat prikladov, ktore vie vyriesit aj wikipedia. Na take uz nereagujem vobec, rovnako opakovat drahemu tazatelovi, nech si zalozi novu temu, ked pise do dvojrocnych tem; je to jednoducho marne (boj s hydrou, sizyfovska praca). Hadam sa najdu ludia, ktori maju viac nervov, poviem si.

Jednoducho sa na nas prejavuje postupna "unava materialu", povedal by som.

↑ lukaszh:
Nevyvolavaj certov :-) Ibaze by si istou osobou myslel moju dejepisarku (tiez znamu ako She-who-must-not-be-named).


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#313 11. 01. 2011 23:59

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Lukee: abys nemusel přepisovat dějiny :-) On založil

Byl jsi ovšem citován v úvodní otázce ankety. A vůběc - 4 výroční zasedání k založení jsme připravovali s milým kolegou Onřejem již v letě. Máš nejvyšší čas začit s přípravou 5. výročí. Tedy pokud materiál nepadne únavou :-)

↑ LukasM: také se podepíši, teď jště navrhnout něco konstruktivního.

Máme nová pravidla, třeba pomůže.

↑ lukaszh: co do počtů - relativně. Když se konal předminuloroční velký listopadový úklid, byl asi stejný podíl nezodpovězených témat k celkovému počtu. Ještě na závěr leta se dařilo udržovat 10 stranek nezodpovězených a 95 nevyřešených.

Třeba prioritně se věnovat tématům, kde je náznak řešení.

↑ BakyX: určitě zpracuj ankétu. Mne by ještě zajimala korelace mezi sourozenickým postavením a aktivitou odpovídat, ale ten dotazník nemám promyšlený :-)

Kolega Ondra by mohl doplnit anketu do hudebních nástrojů. Ať máme alespoň veselo, když už není uklizeno :-)

------------------------------------------------------------
Sekce fyzika - nemohli bychom uvažovat nad posilněním moderátorského týmu sekce - kolegové Zdeněk a Medvidek? Měli by možnost výběru a úprav vzorových řešení apod.

Offline

 

#314 19. 01. 2011 00:32

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

Inspirováno tvrzením váženého Administratora Pavla B.

já vidím všechny své tečky z různých počítačů bez problému






















-------------------------------
Dotaz mám - kde je uloženo (vystaveno) původní znění pravidel? Děkuji.

Offline

 

#315 20. 01. 2011 00:37

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Zapomněnky

Musim povedat, ze je zaujimave, ako sled takmer nesuvisiacich viet vytrhnutych z kontextu dokaze vycarit usmev na tvari :-) Asi mi to mozog automaticky spajal do nejakeho pribehu.

Ale zabudla si do toho "zoznamu" zakomponovat aj priam biblicky zazrak, ku ktoremu na fore nedavno doslo (neprekvapi, ze spasitelom bol Styv).    
Konečně vidím :D


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#316 20. 01. 2011 00:41 — Editoval BrozekP (20. 01. 2011 00:44)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ jelena:

Znění, které mám už delší dobu stažené na počítači, jsem umístil sem. Ale je možné, že se poslední verze trochu lišila. Tak jedině, jestli si ji uložil Lukee.

Kdyby ses zeptala v nějakém nezapomínacím tématu, možná by se na tvůj dotaz nezapomnělo :-)

Offline

 

#317 20. 01. 2011 10:59

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ BrozekP: děkuji :-) Mam tedy kompletně znění všech verzí a seřadim.

Kdybych netrpela zapomínáním, tak bych si verze uložila včas sáma.

Vyrušovat v sekci "Připomínky" se snažím co nejméně, ale to se mi moc nedaří.

↑ Spybot: děkuji, také za doplnění takto podstatného faktu :-) Seřazení vět trochu pomáhám, teď mi jeden kousek nesouvisle unikl, ale poznámka o editu psaná italicem mi vždy narušuje harmonii příspěvku, tak jsem nechala tak.

Zdravím.

Offline

 

#318 20. 01. 2011 16:00

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

Zdravím,

mohl bych poprosit o drobný překlad? :-)

http://www.sdilej.eu/pics/d9fb26b6790d07dc34bfa2fdc5765dca.jpg

Týká se to tohoto taktu:

http://www.sdilej.eu/pics/3606bd6840ede58be9ca5cf513f9fcfd.jpg

Můj pokus o přepis:

в первых изданиях Гутхейля и в последних американских изданиях, как в оригинальном виде, так и в различных обработках перед октавой ре специально проставлен диеа.

Nějak rozumím začátku (ve všech vydáních…), ale to podstatné sdělení na konci nemohu ani s pomocí google translatoru přeložit.

Díky.

Offline

 

#319 20. 01. 2011 16:50 — Editoval Rumburak (20. 01. 2011 16:55)

Rumburak
Místo: Praha
Příspěvky: 8691
Reputace:   502 
 

Re: Zapomněnky

↑ BrozekP: Rachmaninovovo preludium cis-moll (ne že bych ho někdy hrál)? 
Pokud se nemýlím, tak "diez" znamená # ,  čili místo oktávy D-d je prý v některých vydáních Dis-dis.

Offline

 

#320 20. 01. 2011 17:15

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ Rumburak:

Díky. Ano, je to Rachmaninovo preludium cis-moll :-)

Offline

 

#321 20. 01. 2011 18:18

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ Rumburak:, ↑ BrozekP:

To je hezké, jak vám to šlo :-) Skutečně je to tak - ještě máme бемоль (bimol´) a бекар (bikar).

Teď jsem se vratila ovšem z pokročilé obchodně-technické ruštiny, kde jsme brali "peněžitou zodpovědnost prodávajícího..." a pro rozptylení jsme sehrali scenku "Sjednání podmínek přepravy z ČR do Indie".

Teď ještě musím vydobyt z milého syna klavír a přípravu na mat. olympiadu. Pry se mi to nepovede - uvidíme...

Offline

 

#322 20. 01. 2011 22:26

medvidek
Moderátor
Místo: Praha
Příspěvky: 860
Reputace:   53 
 

Re: Zapomněnky

Zdravím, Jeleno.
Samozřejmě nemusíš odpovědět, ale tak by mě zajímalo, zda byl tvůj milý syn někdy i hodný :-)

Offline

 

#323 20. 01. 2011 22:52

Olin
Místo: Brno / Praha
Příspěvky: 2823
Reputace:   81 
 

Re: Zapomněnky

↑ BrozekP:
Zajímavé, tato skladba je zřejmě opravdu oblíbená. Teď kolem víkendu jsem se zase jednou dostal k opravování prasete a co nenajdu na druhé straně jednoho řešení… Mimo to, také jsem tu skladbu kdysi hrával, občas se k ní rád vracím, ale jde to špatně, ty akordy velmi rády mizí z paměti.


Matematika = královna věd. Analýza = královna matematiky. (Teorie množin = bohatství matematiky.)
MKS Náboj iKS

Offline

 

#324 20. 01. 2011 23:34

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Zapomněnky

↑ medvidek:

Jak "nemusíš odpovídat"? Když se mne vážený Moderátor ptá, tak srovnám klavesnici a odpovím:

zda byl tvůj milý syn někdy i hodný :-)

- to my nevíme, my jsme ještě tuto vlastnost po milém synovi nepožadovali. Jelikož si nemyslíme, že "bytí hodný" je ta správná vlastnost, která se má vychovavat v představiteli silnější poloviny lidstva. Hodná je u nás dcera :-)

↑ Olin:  u nás zní Mysliveček Minuetto apod. ...

Samozřejmě, že jsem vybojovala všechno, co jsem chtěla (klavír, jeden starší ročník MO, zahnala jsem spat nejen milého syna, ale i kamaráda u Skype atd.), neb jsem hodná :-)

Zdravím.

Offline

 

#325 20. 01. 2011 23:45

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Zapomněnky

↑ Olin:

Souhlasím, je poměrně populární.

Akordy se člověk vždycky nějak naučí, ale zvládnout v rychlosti závěr té prostřední části, to je už (alespoň pro mě) těžší :-). Asi takhle (2:20) se mi to líbí :-).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson